NAUJIENOS


Duonelę valgome kasdien, tačiau retai pagalvojame, kokį kelią ji nueina, kol pasiekia mūsų stalą. Šiuolaikinių vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje aplinkoje – parduotuvėje. Vaikams sunku suvokti, kokį ilgą kelią nueina duonelė, kol patenka ant mūsų stalo. Todėl, ,,Nykštukų“ ir ,,Šnekučių“ grupių vaikai lapkričio 13 d. rytą išvyko į Urvikių kultūros centrą, kur duonos kelią mokėsi pažinti dalyvaudami edukacinėje programoje ,,Duonos kelias“. Vaikai susipažino su duonos kepimo tradicijomis, papročiais; atpažino ir išbandė darbo įrankius; ne tik stebėjo duonos kepimo procesą, bet ir patys dalyvavo: patys savo rankomis formavo duonos kepaliukus, išsikepė. Kol duonelė kepė, vaikai paskanavo kaimiškų valgių, dainavo senoviškas dainas, šoko šokius, žaidė žaidimus. Vaikai parsivežė duonos kepalėlius į namus, kad galėtų ne tik papasakoti tėveliams, kaip ji kepama, bet ir visi kartu paskanautų. 
Ši išvyka pasiekė vaikų širdeles, nes grįžome kupini gerų įspūdžių ir pakiliai nusiteikę.

**********

Š. m. lapkričio 9 d. mūsų darželyje svečiavosi Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos, kurios priešmokyklinukams pristatė naujausias knygas vaikams. Ugdytiniai susipažino su autorės Ignės Zarambaitės naujausia knyga „Skudurinukė“, klausėsi prozos ir poezijos kūrinių, aptarė leidinių iliustracijas, maloniai diskutavo apie skaitomas knygas namie ir darželyje. Žilvitukai dalyvaus miesto bibliotekoje susitikime su knygų vaikams autore Igne Zarambaite ir plėtos pažinimą su knyga kūrybinėse dirbtuvėse.

**********

Lapkričio 8 dieną Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ įvyko interaktyvaus edukacinio kambario atidarymas ir naujos lauko vaikų žaidimo aikštelės pristatymas. Atidarymo šventėje dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė.
Norėdami praturtinti ir išplėsti ugdymo(si) procesą, ieškome įvairių būdų atnaujinti edukacines erdves. Didelę įtaką ugdymo(si) motyvacijai ir pažangai turi tinkamos ir palankios aplinkos sukūrimas. Išmaniųjų technologijų laikais, turi tobulėti ir ugdymosi priemonės – jos turi būti įdomios, ryškios, kelti vaikų susidomėjimą, norą išmokti, žaisti, patenkinti judėjimo poreikį ir suteikti teigiamų emocijų.
Nė neabejojame, kad naujas inovatyvus edukacinis kambarys ,,Grindolendas“ padės mums siekti užsibrėžtų tikslų.

**********

Gražų rudens rytmetį „Šnekučių“ ir „Nykštukų“ grupių vaikai išsiruošė į Mažeikių muziejų. Kelionės metu didelį įspūdį vaikams paliko naujas tiltas per geležinkelį.
Muziejuje apžiūrėjome įvairius senovinius pinigus, sužinojome kas atsitiko su lietuviškais pinigais litais. Susipažinome su senoviniais darbo įrankiais, laikrodžiais, indais, verpimo įrankiais. Didžiausio vaikų dėmesio susilaukė senoviniai papuošalais bei gražūs senoviniai drabužiai.
Dalyvavome edukacinėje programoje „Baltų gentys ir senieji ornamentai“, kurios metu patys vaikai puošė papuošalus matytais ornamentais ir rengė popierines lėles senoviniais rūbais.

**********

Saulėtą rudens rytą į darželio kiemą atskrido „Genys“ (auklėtoja Elena Kontenienė) ir „Pelėda“ (auklėtoja Marija Arlauskienė). Paukščiai vaikus sukvietė į knygų namelio atidarymą. „Genelis“ savo lagamine atnešė įvairių užduotėlių, o „Pelėdai“ pabiro knygos lapai. Priešmokyklinukai padėjo juos susegti pagal seką. „Genys“ ir „Pelėda“ organizavo „Raidžių chorą“. Direktorė atvėrė knygų namelio duris. Visų grupių vaikai sudėjo, iš namų atneštas savo knygas ir džiaugėsi jų gausa. Kas knygeles skaitys, vartys – labai daug ko sužinos.

**********

Spalio 15 dieną, lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai ir pedagogai, paminėjo Baltosios lazdelės dieną. Rytmetį organizavo tiflopedagogė Birutė Skurvydienė. Ir ortoptistė Irena Rapšienė. Jos kalbėjo, kaip svarbu saugoti akis, kasdien atlikti akių mankštą, laikytis darbo ir poilsio režimo, riboti kompiuterinius žaidimus.  Ugdytiniai ir pedagogai atliko įvairias užduotis: užrištomis akimis vaikščiojo su baltąja lazdele, pojūčių pagalba atpažino daržoves,  daiktus. Susipažino su neregiams skirtomis knygomis, Brailio mašinėle. Labiausiai vaikus sudomino įgarsintas rankinis laikrodis pritaikytas akliesiems ir silpnaregiams, bei senų, nebenešiojamų akinių paroda. Renginio pabaigoje tiflopedagogė pakvietė visus pasižiūrėti jos sukurtą filmuką, apie neregę mergaitę, kuri lankė lopšelį-darželį „Žilvitis“.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Narmontienė padėkojo specialistams už surengtą rytmetį. Ilgai netilo vaikų klegesys. Juk buvo apie ką pamąstyti...

**********

Spalio 9-osios rytą į lopšelio-darželio „Žilvitis“ kiemą prisirinko raudonų, geltonų, žalių obuoliukų – vaikų. Atkeliavęs vėjas ir šalna (auklėtojos Monika ir Živilė) kvietė visus vaikus į Obuoliukų šventę.  Vaikų laukė keturios stotelės „Rieda, rieda obuoliukai“, „Siautėjimas su vėjeliu“, „Sulčiukai“ ir „Ežiuko kompozicija“, o ten vaikai lenktyniavo, šoko, spaudė ir ragavo obuolių sultis, kūrė įvairias ežiukų kompozicijas.
Šalna ir vėjas džiaugėsi, kad šventinis rytmetis, praėjo kupinas vaikų klegesio. Padėkojus visoms grupėms už aktyvų dalyvavimą vaikučiai linksmai nusiteikę iškeliavo į savo grupes vaišintis sveikuolių sausainiais.

**********

Europos judrioji savaitė ir Tarptautinė diena be automobilio

Šiuolaikinėje visuomenėje itin garsiai kalbama apie sveiką gyvenseną ir ekologiją. Šios dvi sritys yra glaudžiai susijusios tarpusavyje, tik dar sunkiai įsitvirtina žmonių kasdieninėje veikloje. Ikimokyklinis amžius – palankus metas įtvirtinti šias nuostatas, požiūrį į sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, ekologinę kultūrą.
Rugsėjo 17–21 d. visa ,,Žilvičio" bendruomenė aktyviai dalyvavo Judumo savaitės renginiuose: mankštinomės gryname ore, žaidėme sportinius žaidimus – futboliuką, tinklinį, estafetes, golfą. Šią savaitę vainikavo gausus vaikų, pedagogų, tėvų, policijos pareigūnų, bei šuniuko Amsio  dalyvavimas Tarptautinėje Dienoje be automobilio. Sveikai ir aktyviai gyventi yra smagu! 

FILMUOTOS AKIMIRKOS

*********

Saulėtą rugsėjo 21 d. lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bendruomenė paminėjo Tarptautinę Taikos dieną. Grupėse buvo kalbama apie taikos ir draugystės svarbą žmogui, visuomenei, pasauliui. Po rytinių pasikalbėjimų apie taikos prasmę, vaikai ir darbuotojai susirinko darželio kieme. Tą dieną visi akcijos dalyviai buvo pasipuošę baltos spalvos rūbais (ar tos spalvos akcentu), vieni kitus sveikino su Tarptautine Taikos diena, linkėdami santarvės ir ramybės širdyje. Vaikai sužinojo baltų balandžių istoriją, klausėsi linksmos muzikos ir šoko Taikos tema skambančių dainų, linksminosi. Šventę vainikavo baltų balionų gausa. Tikimės, kad šis renginys suteikė daug gerų, teigiamų emocijų.

 

**********

Mūsų darželio vaikų rytas prasideda su šūkiu „Pradėk rytą su mankšta - gera nuotaika lydės visada“. Mankštų metu išbandome įvairius netradicinius judėjimo būdus, laviname ritmo pojūtį skambant įvairių žanrų muzikai.
Mums svarbu padėti šeimoms auginti sveikus, laimingus, besišypsančius vaikus, noriai sportuojančius ir tobulėjančius sportinėse veiklose.

FILMUOTOS AKIMIRKOS

 

***********

Žydinti, kvepianti vasara užleido vietą rudenėjančiai gamtai. Saulės išbučiuoti, nešini gėlėmis,  lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai  kartu su tėveliais rinkosi į Mokslo ir žinių šventę.
Direktorė Irena Petrutienė visiems linkėjo geros nuotaikos, džiugių akimirkų, gražios bendrystės.
Sujudo, suklego vaikai pamatę šuniukų personažus, atvykstančius triračiu dviračiu. Jie kvietė šokti, sportuoti ir pasivažinėti. Smagiai paišdykavę, ugdytiniai keliavo į išpuoštas aikšteles, kuriose laukė įvairūs siurprizai. Baigiantis šventei, visi užėjo į lauko ,,Arbatinę“. Linksmoji teta Birutė visus vaišino gaivia vaisine arbata, bei sveikuolių pyragaičiais.  
 

**********

Kviečiame į šventę, skirtą Mokslo ir žinių dienai, kuri vyks 2018 m. rugsėjo 3 dieną, 10.00 val. darželio  kieme. Sveikinsime visus su mokslo metų pradžios švente, žaisime, šoksime, dainuosime. Laukiame visų !

 

 

**********

Koja, vartai, kamuoliukas - mūsų draugas FUTBOLIUKAS!
Liepos 26 d. rytą, skambant nuotaikingai muzikai, musė Zizė visą Žilvičio bendruomenę kvietė į sporto aikštyną žaisti futboliuką.
Futboliukas – tai netradicinis, įdomus, linksmas būdas stiprinti ne tik vaikų sveikatą, bet ugdyti drąsą, ryžtą, draugiškumą, pasitikėjimą, atsakingumą už save ir šalia esantį. Šventės pradžioje musė Zizė priminė futboliuko taisykles,  kartu su vaikais žaidė žaidimą-mankštą ,,Magnetai". Pasimankštinus prasidėjo linksmojo futboliuko žaidimas. Smagiai pasportavę vaikai  dar žaidė estafetes su vandeniu, kibirėliais ir kempinėmis. Šiek tiek, pavargę, sušlapę, bet laimingi, grįžome į grupes. Taigi, vasara pats tinkamiausias ir smagiausias laikas žaisti judriuosius žaidimus, maudytis, grūdintis.

**********

Liepos 16 dieną, priešmokyklinio ugdymo pedagogės Lijana ir Živilė pakvietė lopšelio-darželio „Žilvitis“ mažuosius menininkus į šventinį rytmetį ,,Mano spalvota  vasara“. Jos linkėjo kūrybingai praleisti laiką, piešiant, žaidžiant, tyrinėjant spalvomis, įvairiomis netradicinėmis dailės priemonėmis, taip pat kvietė svajoti, kurti, fantazuoti, pasinerti į kūrybos pasaulį. Džiaugėmės, jog  vasara lepina saulės šiluma, gaiviu vėju, malonia akims žaluma. O svarbiausia, kad vaikai labai džiaugėsi savo kūrybiniais darbais.

**********

Sulaukus vidurvasario lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ vaikus aplankė boružėlės: Rima ir Monika. Jas priviliojo skaniausių uogų, vaisių ir daržovių kvapas. Kartu prisiminę visas vasaros gėrybes, jų naudą, vaikai su boružėmis šoko vaisių ir daržovių šokį. Po smagaus šokio visi ragavo, skanavo įvairiausias uogas, saldžiausius vaisius ir sveikiausias daržoves. O svarbiausia, kad visos šios gėrybes vaikų ir tėvelių užaugintos.

**********

Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis" buvo minima Mindaugo karūnavimo dieną. Turbūt nėra vaiko, kuris bent trumpam nebūtų norėjęs pabūti Karaliumi ar Karaliene! Kartu su vaikais pasigaminome karūnas ir jas dekoravome – spalvome, karpėme, puošėme karoliukais, gėlių žiedlapiais, juostelėmis. Tai buvo smagi, prasminga ir kūrybingumą lavinanti užduotis. Pasipuošę karūnomis susirinkome kieme. Vaikai susipažino su Lietuvos istorija, visi kartu giedojome „Tautišką giesmę“, šokome, linksminomės, vieni kitiems linkėjome kuo daugiau sužinoti apie Lietuvą.

**********

Gražų, saulėtą vasaros rytą, linksmoji Burbulienė ir išdykėlis Burbulas, kvietė visus į Burbulų puotą. Vaikai lenktyniavo, kuriam pavyks išpūsti didžiausią burbulą. O kaip smagu buvo juos gaudyti, sprogdinti! Linksmieji burbulai tūpė ant veidų, rankų, gėlių ir medžių. Pakilę į orą, jie nusinešė vaikų juoką ir svajones.

**********

Birželio pabaigoje, saulės grąžos metu, kai naktis būna trumpiausia, sužaliuoja gamta ir  švenčiama Rasos arba Joninių šventė. Trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos vasaros šventė apipinta burtais ir magija.  „Žilvičio“ kiemelyje prisiminėme senąsias tradicijas, visi dalyvavome vidurvasario  šventėje. Kiekvienas šventės dalyvis praėjo pro ąžuolo ir liepos šalelėm apipintus vartus, palikdamas už jų tai, kas bloga ir sena. Pynėme iš lauko  ir pievų gėlių, ąžuolo ir liepos šakelių vainikus, jais puošėmės, auklėtoja Audronė kvietė ir mokė vaikus kurti gėlių puokštes, bei pynes. Mūsų tikslas – priartinti vaiką prie gamtos, pajusti jos grožį, lavinti kūrybiškumą. Šventinis rytmetis suteikė daug džiaugsmo ir gerų emocijų. O tėveliai  galėjo grožėtis lauko gėlių  puokščių paroda.

**********

Gražus birželio rytmetys sutelkė ,,Žilvičio" auklėtinius ir pedagogus kūrybiniam darbui ir smagiom statybom smėlyje. Visi pilni sumanymų ir geros nuotaikos dalyvavo pramogoje ,,Tai - mano svajonių namas". Po smagių darbų džiaugėmės vieni kitų statiniais, o priešmokyklinės grupės vaikai vaišino visus pačių darže užaugintų agurkų ir mėtų gėrimu.

**********

,,Žilvitukai"  Lietuvos Mažųjų Žaidynių finalininkai
Gegužės 19 d. Palangoje vyko Lietuvos Mažųjų žaidynių fi
nalas. Renginyje dalyvavo ugdytiniai iš 24 Lietuvos ikimokyklinių įstaigų, tarp jų ir mūsų darželio vaikai Miglė Vaškytė, Audrius Vaškys, Pijus Damulis, Gustė Omelytė, Saulė Burinskaitė, Majus Janauskas. Visą šį renginį organizavo ir rėmė Lietuvos Olimpinis tautinis komitetas (LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Finalininkus sveikino parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius. Sportininkai apdovanoti medaliais, atminimo dovanėlėmis. Komanda - Lietuvos mažųjų žaidynių finalininkų taure, padėkos raštu.

**********

 ,,Futboliuko festivalis 2018"
Jau septintus metus iš eilės gegužės mėnesį vyksta ,,Futboliuko festivalis". Šį renginį tradiciškai organizuoja Mažeikių FK ATMOSFERA prezidentas N. Gudaitis ir Mažeikių švietimo skyrius. Šiemet ,,Futboliuko festivalyje" dalyvavo septyni rajono lopšeliai-darželiai. Festivalio dalyvius sveikino FK ATMOSFERA prezidentas N. Gudaitis, švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė N. Zakalskienė. 
Vaikai nuotaikingai ir linksmai gainiojo kamuolį po MAFA salę, varžėsi, kuri komanda įmuš daugiau įvarčių. Futbolo šventės tikslas – populiarinti futbolą ikimokyklinio amžiaus vaikų tarpe, bendradarbiauti su kitomis ikimokyklinėmis įstaigomis, sudaryti galimybes vaikams mėgautis futbolo žaidimu. Renginyje visi dalyviai buvo nugalėtojai. Žaidėjus apdovanojo medaliais ir dovanėlėmis.

**********

Balandžio 26 dieną darželį užvaldė šokiai! Mūsų įstaiga dalyvavo respublikinėje ikimokyklinių įstaigų sveikatos stiprinimo projekte, skirtame tarptautinei šokio dieniai paminėti, „Judėkime šokio ritmu“. Projekto pradžioje kiekvienos grupės vaikai, kartu su auklėtojomis ir meninio ugdymo pedagoges, rinkosi linksmą, ritmišką, vaikišką dainelę ir pagal ją kūrė šokio choreografiją. Viso projekto metu vaikai kasdien šoko, mokinosi, tobulino savo, kartu su pedagogėmis, sukurtą šokį. Pamatėme daug gražių spalvų ir patyrėme daug gerų emocijų!!!! Ačiū VISIEMS! Tegul muzika ir šokis karaliauja!!!

Projekto ,,Judėkime šokio ritmu" filmuotos akimirkos

 

**********

,,Žilvičio" vaikai tarp šalies geriausių !
2018 m. balandžio 20 d. Trakuose, sveikatingumo ir pramogų centre ,,Trasalis", vyko vieno iš masiškiausių 2017-2018 m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai" finalas. Šis abejingų nepaliekantis konkursas ugdo vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus ugdymo įstaigų bendruomenėms. Renginio finale varžėsi priešmokyklinio amžiaus komandos iš Kauno, Palangos, Vilniaus miestų,  Biržų, Kėdainių, Rokiškio, Mažeikių, Utenos rajonų. Mažeikių lopšelio-darželio ,,Žilvitis" komanda užėmė – antrą vietą. Po konkurso visų dalyvių laukė ekskursija į Trakų pilį. Džiaugiamės ugdytinių aukštu laimėjimu.

**********

EDUKACINIS PROJEKTAS – MAGIŠKI KIAUŠINIAI
Tenka pripažinti, jog šiais skubėjimo ir technologijų laikais, žmonės atitolo nuo gamtos ir kaimo, vis daugiau jų gyvena miestuose, vaikai nesupranta iš kur atsiranda kiaušiniai parduotuvėje, o juo labiau, nėra regėję išsiritančio viščiuko. Tad mūsų įstaiga nusprendė  supažindinti vaikus ir parodyti, kaip iš atrodytų paprasto kiaušinio, kurį matome ir vartojame kasdien, išsirita nauja gyvybė. „Magiški kiaušiniai“- unikalus edukacinis projektas, sukurtas vaikų darželiams ir visiems tiems, kam smalsu pamatyti mažą stebuklą – skylančius kiaušinius ir išsiritančius viščiukus. Vaikai savaitę laiko turėjo galimybę stebėti, džiaugtis ir būti šio stebuklo dalimi. Pirmomis dienomis jie stebėjo, kaip kiaušiniai skyla ir iš jų pamažu ritasi mažučiai, silpnučiai viščiukai. Vėliau jie buvo perkeliami į gyvenamąjį narvelį, kur galėjo šiltai ir saugiai augti. Vaikai stebėjo, kaip viščiukai lesa, geria vandenį, galvojo jiems vardus, piešė, gilino pažinimo žinias apie viščiuko kūno dalis, gyvenimo ciklą. Kiekvienas norėjo prie jų prisiliesti, pajusti jų teikiamą šilumą, mažais piršteliais juos paglostyti, priglausti. Viščiukai atnešė daug nuoširdžių šypsenų, malonaus klegesio ir džiugių akimirkų. Pasibaigus projektui mažieji draugai iškeliavo į ūkį, kur toliau bus sėkmingai auginami. Drąsiai galime sakyti, jog šis projektas – savaitė neišdildomų įspūdžių mažų, pūkuotų ir švelnių „kamuoliukų“ draugijoje.

**********

Š. m. balandžio 11 d. Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis" buvo organizuojamas seminaras įstaigos pedagogams „Emocinio intelekto svarba komunikuojant. Vaiko emocinio lavinimo būdai". Emocijos kaip ir kvėpavimas yra natūralus dalykas, tačiau kartais jos gali padaryti žalos. Norėdami to išvengti turime išmokti jas atpažinti. Labai svarbu suprasti kokią įtaką mūsų emocijos daro mūsų sveikatos būklei. Pastebėti ir priimti savo jausmus, todėl labai svarbus emocinės kompetencijos stiprinimas. Tinkama motyvacija, žingeidumas, ryžtingumas, įsitraukimas ir atsidavimas siekiant tikslo priklauso nuo emocinio intelekto. Seminaro metu psichologė Jurgita Želvienė  sudarė pedagogams galimybes įgyti žinių, įgūdžių, kurie reikalingi, kad galėtų suprasti bei valdyti savo emocijas, kurti tvirtus santykius, priimti atsakingus sprendimus, konstruktyviai spręsti keblias situacijas.  Praktinio užsiėmimo metu pedagogai turėjo galimybę labiau gilintis į save, pažinti savo silpnąsias ir tobulintinas puses. Pedagogė Rita Garalienė įstaigos pedagogus supažindino su emocinio ugdymo programa „Kimochis“, kuri skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir ugdo vaikų emocinį intelektą, skatina pozityvų elgesį, plėtoja bendradarbiavimo įgūdžius, lavina vaiko charakterį.

**********

Balandžio 10 dieną, Mažeikių Sodų pagrindinėje mokykloje, vyko ,,Lietuvos mažųjų žaidynių - 2018'' antrasis etapas. Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis

komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros

pedagogų asociacija (RIUKKPA). Šiame etape dalyvavo vaikai iš lopšelių-darželių: ,,Buratinas'', ,,Gintarėlis'', ,,Bitutė'', ,,Delfinas'', ,,Linelis'' ir ,,Žilvitis''. Mažiesiems olimpiečiams reikėjo įveikti penkias rungtis -  ,,Lapių lenktynės", ,,Narsieji raiteliai'', ,,Greitasis paštas'', ,,Griūvantys bokštai", ,,Olimpiniai žiedai". Komisijai susumavus rezultatus paaiškėjo, kad mes iškovojome garbingą trečią vietą. Mūsų darželiui atstovavo Saulė Burinskytė, Kristupas Ročys, Elija Šutinytė, Neilas Kneita, Majus Janauskas ir Rusnė Juškaitė. Ugdytiniai buvo apdovanoti atminimo medaliais ir dovanėlėmis. Didžiuojamės savo ugdytiniais, būsimais olimpiečiais ir olimpietėmis.

**********

,,AŠ BĖGU – 2018"
Jau ketvirtus metus iš eilės ,,Žilvičio" bendruomenė dalyvauja sveikatinimo akcijoje ,,Sveikas vaikas – laimingas vaikas", ji skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Akcijos tikslas: populiarinti bėgimo kultūrą Lietuvoje, skatinti domėjimąsi bėgimu. Formuoti teigiamą požiūrį į bėgimą kaip sveikatinimo priemonę ir ugdyti poreikį bėgiojimui su šeima. Padėti suvokti bėgiojimo svarbą fizinei ir psichinei sveikatai. Rūpinkimės savo sveikata.

**********

Sušildė saulelė žemę savo dosniais spinduliais, ir žemė atgijo.
Paglostė žolytę - žolė sužaliavo,
Paglostė gėlytę - gėlė pražydo,
ir paglostė mūsų visų skruostus.
Šventinį Velykų rytmetį visus darželio vaikus ir darbuotojus į ,,Žilvičio" kiemą Velykų kiškiai pakvietė švęsti gražiausios pavasario šventės – Velykų. Kiškiai kartu su vaikais dainavo, žaidė žaidimus, minė mįsles. Auklėtojos su vaikais rideno ir dažė margučius, lenktyniavo, kas greičiau nuneš margutį ir vieni kitiems linkėjo geros nuotaikos ir šilto pavasario.

**********

Šeimų kūrybinės dirbtuvės „Marginam margutį“.
Artėjant gražiausiai pavasario šventei, šv. Velykoms, lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ surengėme šeimos kūrybines dirbtuvėles – kiaušinių marginimas vašku ,,Marginam margutį“. Į svečius pasikvietėme Mažeikių fondų muziejininkę Jūratę Miliauskytę, kuri susirinkusiems papasakojo apie šios šventės senuosius papročius, apie kiaušinio marginimo prasmę ir būdus. Kai kuriems šis kūrybinis darbas labai gerai sekėsi – iš pirmo karto, o kitiems prireikė daugiau praktinių įgūdžių. Vis dėlto vienbalsiai nuspręsta, kad po du atsineštus virtus kiaušinius buvo mažoka, nors marginimas vašku – sudėtinga kiaušinių dažymo technika, reikalaujanti patirties ir įgūdžių. Smagu, jog jaunos šeimos norėjo išmokti šio kruopštaus, įdomaus ir tradicijomis bei tautiškumu alsuojančio „amato“. Pabaigai norisi pridurti, kad tokios netradicinės bendruomenės popietės neleidžia pamiršti senolių tradicijų ir yra įvairiapusiškai naudingas, nuoširdus bendravimo būdas. Dėkojame visoms šeimoms, kurios nuoširdžiai atsiliepė į kvietimą.
Gražių artėjančių šv. Velykų, pavasariškos atgaivos, Dievo pabudimo dvasioje!
Iki kitų šeimų kūrybinių dirbtuvių!

**********

Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ prabėgusi „Savaitė be patyčių“
Šią savaitę daug dėmesio skyrėme draugystei. Rytus pradėdavome veiklomis, kurios įtrauktų visus grupės vaikus. Mezgėme voratinklį, sakėme daug gerų žodžių draugui, pasisveikindavome apsikabinant, dovanojome draugystės gėles. Daug kalbėjome apie draugystę, aptarėme įvairias situacijas, kuriose stebimos patyčios. Smagu, kad vaikai supranta patyčių blogį ir taip nesielgia. Piešėme draugystės piešinius, draugystės delniukus, kūrėme savo grupės draugystės knygą ir  dovanas draugams. Taip pat savo draugyste dalinomės ir su mažaisiais darželio draugais. Pasikvietę į svečius ,,Boružiukų" grupės vaikus ir incenizavome pasaką ,,Ropė". Po savaitę trukusių įvairių veiklų,  visi kartu sutarėme, kad draugauti daug smagiau – nei pyktis ar tyčiotis.

**********

Pirmadienį smagiai nuvilniję Juozapinių turgaus garsai tarsi priminė, kad jau bunda pavasaris ir prasideda linksmybės, žemė keliasi iš žiemos sąstingio, sugrįžta pempės į gimtuosius laukus. Visą savaitę darželyje vyko įvairūs renginiai Žemės dienai paminėti. Džiugiai, su dainomis,  lauke iškėlę vėliavą ir mojuodami pieštomis saulytėmis, išvydome pro debesis išlindusius saulės spinduliukus. Trečiadienį skyrėme augalams. Puikusis dailininkas iš pasakos papasakojo kaip visas gėles dažė skirtingomis spalvomis. Ketvirtadienį minėta vandens diena. Visuomenės sveikatos biuro specialistė rodė filmuką apie vandenį ir demonstravo bandymą kaip kopūsto lapo gyslelėmis keliauja nudažytas vanduo. Pentadienį ugdytiniai salėje stebėjo pasiklydusios mergaitės ir Žemės motulės pokalbį, dainavo dainas apie žemę, kaip lietaus lašiukai grojo varpeliais, vieni kitiems minė mįsles apie gamtą, orą, vandenį ir žemę, rūšiavo šiukšles, iš kamštelių sudėjo sveikinimą Žemei.
Ši savaitė vaikams tik priminė, kad Žemę motulę turime saugoti, globoti ir rūpintis ja ištisus metus. O mes turime nepamiršti, kad mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

**********

Visi visi maži ir dideli, seni ir jauni, ploni ir stori kovo 19 d. suskubo į Juozapinių turgų. Visus susirinkusius dainomis ir žaidimais pasveikino ,,Nykštukų" grupės vaikai, o nuotaikingai pasitikti pavasarį, sugrįžtančius paukščius, pasveikinti atbundančią žemę kvietė Juozapas.
Ir ko tik nebuvo šiame turguje... Viską norėjosi pirkti, ragauti, viskuo pasidžiaugti, su visais pabendrauti...

**********

 

,,VISI SKIRTINGI, BET STIPRŪS KARTU"
Ketvirtadienį, t. y. kovo 22 d., Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko Olimpinio švietimo forumas. Septyni pranešėjai iš Didžiosios Britanijos, Etiopijos, Prancūzijos ir Lietuvos dalinosi patirtimi, skatinančia atsikratyti stereotipų, į skirtumus pažvelgti kaip į vienijimo galimybę pasitelkus sportą. Pagrindinė renginio tema – „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“. Neįgalieji drauge su negalios neturinčiais, skirtingų rasių, amžiaus, lyčių ar pažiūrų, galiausiai, mergaitės ir berniukai vienijančioje aplinkoje, vienoje komandoje, suvienyti bendro tikslo – kryptis, kuria eina pasaulis. Šia kryptimi atidarant renginį ragino žengti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, šalies parolimpinio komiteto prezidentas Midaugas Bilius, Švietimo ir mokslo kancleris Tomas Daukantas, forumą moderavę žurnalistai Rita Stankevičiūtė bei Robertas Petrauskas. Šiame forume dalyvavo ir patobulino profesines kompetencijas darželio pedagogė Daiva Juškienė.

 

**********

Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Kodėlčiukai“ ir „Liūtukai“ su džiaugsmu rinkosi į trečio iššūkio  „Kai sveikas – tai ir linksmas. Kai linksmas – tai ir sveikas“ vykdymą. Jau pats iššūkio pavadinimas rodė, kad šis iššūkis bus pats linksmiausias. Rytmetį pradėjome juoko pasisveikinimu, vietoj draugui tariamo pasisveikinimo – juokėmės, taip sukurdami juoko bombą. Kartu atlikome juoko mankštą, atlikome įvairius atpalaidavimo pratimus, žaidėme „šaradas“, atsigulę bandėme sulaikyti juoką ar juoktis iš visos širdies. Šis rytmetis – tikra juoko terapija. Apibendrindami kartu sutarėme, kad juoksimės dažniau nei verksime, nes juokas – tai sveikata!

**********

Kaip gera gyventi čia – Lietuvoje. Kur gali džiaugtis tekančia ryto saule, čiulbančiais paukščiais ir gėrėtis pražydusiomis margaspalvėmis gėlėmis. Kaip gera gyventi čia – Lietuvoje. Kur gali kurti, džiaugtis, svajoti, mylėti, šypsotis ir apkabinti Lietuvą.
Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šia proga kovo 9 d. vykusiame šventiniame rytmetyje ,,Linas rengia, linas maitina" dalyvavo ,,Nykštukų", ,,Žiniukų",,Šnekučių" grupių ugdytiniai. Vaikai susipažino su linu dainose, žaidimuose, eilėraščiuose. Parodoje ,,Lino kelias" apžiūrėjo kaip atrodo lino gaminiai. Stebėdami filmuotą medžiagą, ugdytiniai susipažino su darbų eiliškumu nuo lino pasėjimo iki lino pluošto. Vaikai ne tik dainavo, žaidė žaidimus bet ir pasveikino Lietuvą papuošdami darželio kiemą savo širdžių gėlėmis.

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS
Vasario 27 d. mūsų darželyje vyko projekto ,,Lietuvos mažųjų žaidynės" I-ojo etapo festivalis. Šį projektą įgyvendina Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).
Tikslas – skatinti vaikus pajusti judėjimo džiaugsmą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis.
Festivalyje dalyvavo ,,Nykštukų", ,,Šnekučių" ir ,,Žiniukų" grupių vaikai. Jiems reikėjo įveikti penkias rungtis: ,,Statom kalną", ,,Skarelių džiovinimas", ,,Nunešk kamuoliuką", ,,Nesušlapk kojų", ,,Greituoliai, vikruoliai".  Kiškiukas Olimpiukas festivalio dalyviams linkėjo aktyviai sportuoti, patirti judėjimo džiaugsmą. Visi sportuotojai buvo apdovanoti LMŽ I etapo diplomais, saldžiomis dovanėlėmis, atminimo taurėmis.

**********

Logopedės Rima, Dainora ir Irena vasario 21-ąją dieną „Boružiukų“ grupėje paminėjo Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Atvykę du kiškiai ir tigriukas kartu su vaikais mankštino kūno dalis, miklino pirštukus bei atliko burnos judesius. Kišo rankas į dėžę ir apibūdino apčiuopiamus daiktus bei pūtė spalvotus lašelius ant lapo naudojant šiaudelius.

**********

Pažinti mūsų krašto praeitį, papročius labiausiai trokšta patys mažiausi. Jiems svarbu žinoti kaip gyveno, kokius darbus dirbo mūsų senoliai. Norėdami daugiau sužinoti apie tošį, jos savybes, apdirbimą, domėjomės lankydamiesi pas tošininkystės gaivintojus ir puoselėtojus Raimondą ir Vytautą Ramanauskus. Jie mus ne tik supažindino su tošimi, jos gaminiais, bet ir parodė unikalią surinktą liaudies pučiamųjų instrumentų kolekciją.  Ypač daug gerų emocijų suteikė bandymai pūsti tuos instrumentus.

**********

Vasario 15 d. Lietuvos atkūrimo 100-metį „Liūtukų“ grupės vaikai nusprendė paminėti dalyvaudami respublikiniame projekte „Kaip surasti Lietuvą 2018“. Jame vienu metu dalyvavo 3,5 tūkstančio mažųjų Lietuvos piliečių. Per „skype“ programą  paskambinome Lazdijų darželio-mokyklos „Kregždutė“ vaikams. Pokalbį pradėjome giedodami Lietuvos valstybės himną. Pokalbį tęsėme nuo pažinties vieni su kitais, pristatėme savo sukurtą dainą apie Mažeikių miestą. Deklamavome žemaitišką eilėraštį, sekėme kurtą pasaką apie tris berniukus keliaujančius Mažeikių mieste. Vaikai komentuodami demonstravo savo parengtus kūrybinius darbus apie išvaikščiotą gimtojo miesto aplinką. Prie kūrybos prisidėjo ir mūsų tėveliai. Abi projekto dalyvės buvo paruošusios klausimų apie Lietuvą, tad ir vieni, ir kiti šauniai pasirodėme viktorinoje, atsakydami į visus  pateiktus klausimus. Labai laukėme renginio dar ir todėl, kad vaikai buvo pasipuošę Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga labdaros paramos fondo „Švieskime vaikus“ dovanotais šiuolaikiniais stilizuotais tautiniais kostiumais, kuriuos sukūrė dizaineris Juozas Statkevičius.

**********

Į Užgavėnių šventę susirinko maži ir dideli, basi ir apsiavę. Šeimininkė pakvietė visus pasidžiaugti vieni kitais, linksmų šnekų pasiklausyti, kojeles pamiklinti ir garsiai patrepsėti, į namus neskubėti. Daktaras šventės dalyvius gydė lašeliais, milteliais ir gydomosiomis košelėmis. Šventės kulminacija – Kanapinio ir Lašininio kova, kurioje nugalėjo Kanapinis ir jo komanda. Pavasario šauklys kvietė linksmintis, šokti ir šėlioti, vyti žiemą iš kiemo ir laukti šilto pavasario. Visiems buvo smagu joti ant žirgelių, spalvinti ir puošti Užgavėnių kaukes, mėtyti ir gaudyti spalvotus kamuoliukus, muštis su maišais. Išlydėję pikčiurną Morę, ,,Blyninėje'' šventės dalyviai vaišinosi mieliniais blynais ir kakava. (Filmukas čia).

**********

Mūsų darželyje skiepijami sveikos gyvensenos įgūdžiai ir siekiama pagerinti vaikų mitybą, todėl dalyvaujame programoje ,,SVEIKATIADA". Prie iniciatyvos prisijungė visos darželio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės ir dalyvaujame konkurse ,,Sveikatiados iššūkis - pieno kokteilis!". Sukūrėme filmuką, siūlome pasižiūrėti čia. Raginame visus prisijungti prie SVEIKATIADOS

https://www.facebook.com/Sveikatiada/videos/1780573988660733/

ir gyventi sveikiau.

**********

„Žiniukų“ grupės vaikai lankėsi Viekšniuose pas mūsų miesto meninės kalvystės pradininką Česlovą Pečetauską. Ugdytiniai susipažino su tautinės kalvystės tradicijomis, šio amato paslaptimis, pasigrožėjo sukurtais kalvio meniniais darbais. Vaikus džiugino ne tik unikali ir originali menininko kūryba, bet ir įdomūs pasakojimai apie kalvystę, susipažinimas su netradiciniais meno kūriniais.

**********

Vasarį, sveikatos mėnesį, supažindinti vaikus su labiausiai paplitusiomis ir dažniausiai vartojamomis vaistažolėmis, jų nauda - ,,Nykštukų" ir ,,Liūtukų" grupių vaikai su auklėtojomis nuvyko pas žinomą Mažeikių krašto žolininkę Jadvygą Balvočiūtę. Vaikai sužinojo kur renkamos, rūšiuojamos, sandėliuojamos, pakuojamos žolelės. Labai maloniai maišėsi įvairiausių žolelių kvapai. Skanaudami arbatas aiškinosi, kokia vaistažolė gydo peršalimą, skaudančią gerklę, pilvuką. Išlydėdama žolininkė padovanojo arbatos, skirtos tik vaikams. Grįžome kupini geros nuotaikos ir pilni įspūdžių.

**********

 „Kodėlčiukų“ ir „Liūtukų“ grupių ugdytiniai nuo metų pradžios prisijungė prie respublikinio projekto „Sveikata visus metus“.  Projekto tikslas – padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą. Pakvietėme vaikus leistis į sveikatos  užduočių kelionę. Kiekvieną mėnesį – vis naujas iššūkis.
Sausio mėnesio iššūkis – burnelė – ne šiukšlynas, skrandis – ne sąvartynas.
Priėmę šį iššūkį, pirmiausia vaikai atliko mankštą, sukūrė savo maisto piramidę, o įtvirtindami žinias, sukūrė du plakatus: produktų, kuriuos turime valgyti dažnai ir produktų, kuriuos turime valgyti retai. Po popietės visi kartu nusprendėme, kad stengsimės maitintis tik sveikai, nes mūsų burnelė – ne šiukšlynas, skrandis – ne sąvartynas. Pirmas iššūkis puikus. Su nekantrumu jau laukiame sekančio iššūkio.

**********

   Mini golfas Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis"

Sausio 16 d. Mažeikių lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ lankėsi Lietuvos golfo federacijos atstovai, Mažeikių kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Reda Guerrero ir švietimo skyriaus vyr. specialistė (koordinatorė) Rasa Dargvainienė. ,,Žilvičio“ bendruomenės pedagogai ieškodami savo ugdytiniams smagios veiklos ir užsiėmimų, vis dažniau renkasi tokias veiklas kuriose būtų derinamas ne tik sportas, bet ir intelektinė veikla, asmenybės ugdymas. Puikiausia tokio tipo sporto šaka – mini golfas, kurį galima žaisti įvairiomis sąlygomis, net ir ugdymo įstaigos sporto salėje. Šis sportas lavina mąstymą, skatina bendravimą, ugdo sporto kultūrą, stiprina sveikatą, mažina stresą ir lavina akis, padeda fiksuoti akių žvilgsnį ypač vaikams turintiems regos sutrikimų.
Lietuvos golfo federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius ,,Žilvičio“ bendruomenei pravedė mokymus, kurių metu supažindino su mini golfo žaidimo taisyklėmis, pristatė golfo inventorių, pademonstravo jo panaudojimą. Įstaigai buvo padovanoti du salės golfo įrangos komplektai.

**********

DARŽELYJE AUGANČIAI KARTAI SAUSIO 13-OJI TĖRA ISTORINIS FAKTAS, TAČIAU MES TURIME VAIKUI SUPRANTAMA KALBA PERTEIKTI TAUTOS PATRIOTIŠKUMO JAUSMĄ IR ŽINIAS APIE SAVO GIMTĄJĄ ŠALĮ. 

 

Auklėtoja Monika Bieliauskaitė su priešmokyklinio ugdymo vaikais paminėjo Sausio 13-ąją. Kartu prisiminė tos dienos įvykius, dainuodami siuntė linkėjimus Lietuvai ir džiaugėsi savo laisvos gimtinės grožiu. 
Lopšelis-darželis prisijungė prie pilietinės iniciatyvos ,,Atmintis gyva, nes liudija", ryte visi darželio langai pasipuošė žvakių liepsnelėmis.

**********

METŲ VIRSMO ŠVENTĖS - ŠV. KALĖDOS IR NAUJIEJI METAI - TEBŪNA PRASMINGAS STABTELĖJIMAS, SUSIMĄSTYMO AKIMIRKA KASDIENINIŲ DARBŲ SŪKURY, DŽIAUGSMINGAS ŠURMULYS TEGUL SUTEIKIA JĖGŲ IR ĮKVĖPIMO NAUJIEMS DARBAMS, ŠVIESIOMS VILTIMS...

ŽILVIČIO BESMEGENIŲ SVEIKINIMAS (ČIA)

 

 

**********

Respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių paroda ,,Mano Kalėdos“


Pasitinkant gražiausias metų šventes auklėtoja Danguolė Kaminskienė ir specialioji pedagogė logopedė Dainora Vaičienė organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių parodą ,,Mano Kalėdos“. Parodoje dalyvavo 32 dalyviai iš Panevėžio, Kretingos, Kelmės, Tytuvėnų, Kulūpėnų, Baublių, Darbėnų ikimokyklinių įstaigų. Visiems dalyvavusiems parodoje - išsiųsti padėkos raštai.
Gražūs, meniški vaikų darbai džiugina mūsų bendruomenę.

 

**********

 

,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“ GARGŽDUOSE


Lapkričio 24 d. Gargždų Kūno kultūros ir sporto centre vyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir sveikatos priežiūros specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai" II  etapas. Šiame konkurse sėkmingai pasirodė mūsų ugdytiniai - Goda B., Ugnė V., Ignas L., Ąžuolas S., Ignas K. Į Gargždus suvažiavo stipriausi sveikuolių sveikuoliai iš 13 rajonų, kurie tapo laimėtojais I etape. Fortūna ir vėl buvo mūsų pusėje. Laimėjome II vietą ir kelialapį į III etapą, kuris vyks Vilniuje balandžio mėnesį. Sėkmės mūsų SVEIKUOLIUKAMS!!!

**********

„Žibintininko pasaka“
Gal aš keliaus per anksti, kad lauke tamsu be galo? Juk saulytė šviest privalo... Tačiau saulutė vis dažniau slepiasi debesyse, lauke vis ilgiau karaliauja tamsa. Antradienio rytą, vaikų ir jų tėvelių taką į darželį, apšvietė žibintų švieselės. Žibintai žaismingai slėpėsi po krūmais, suposi medžių šakose, darželį gaubė paslaptis... Vakarinės tamsos apsupti, „Šnekučių“ grupės tėveliai rinkosi į salę stebėti stebuklingos „Žibintininko pasakos“. Jie džiaugėsi  Žemės ir Saulės draugyste, klausėsi spindulėlių dainų, išvydo ir naktį atsėlinančių baubukų šokį. Tamsa  juk negali tęstis amžiniai, todėl stebuklingasis Žibintininkas savo žibintu uždegė daugybę  liepsnelių, kurios virtusios žvaigždėmis nušvietė visiems  kelią ir tamsa tapo nebe tokia niūri.

**********

Lapkričio 16 d. lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ priešmokyklinės ,,Liūtukų“ grupės vaikai lankėsi miesto ligoninėje, kurioje dirba ugdytinio Ąžuolo mama. Laima Stirblienė – gydytoja reabilitologė. Ji pakvietė į kabinetą, kuriame vaikai jautėsi pacientais ir gydytojais. Stetoskopu klausėsi vieni kitų širdelės plakimo. Išklausę gydytojos rekomendacijų aplankė procedūrų kabinetus. Ten pamatė, kaip atliekamas limfodrenažas, kam naudojamas elektrostimuliacijos aparatas, kam reikalinga BIOPTRONO skleidžiama šviesa ir dar daug kitų aparatų. Salėje vaikai atliko įvairius fizinius pratimus, stebėjo, kaip kiti žmonės mankštinasi. Dėkojome Ąžuolo mamai už suteiktas žinias ir praturtiną vaikų patirtį.

**********

JUDĖJIMAS – SVEIKATOS VITAMINAS
Lapkričio 9 d. mūsų darželyje vyko sveikatingumo šventė ,,Judėjimas – sveikatos vitaminas". Šventėje dalyvavo Mažeikių  rajono mero pavaduotoja Irena Macijauskienė. Renginio metu prie vaikų prisijungė klounai Burbulis ir Kukulis bei mergytė Barborytė. Vaikai pakvietė svečius žaisti kartu krepšinį, tinklinį, futboliuką, įveikėme kliūčių ruožą, išbandėme vikrumą estafetėse, lankėmės lauko arbatinėje, kurioje  skanavome žolelių arbatą, sveikuoliškus sumuštinukus, vaisius.  Na, o smagiausia buvo žaisti ant naujų lauko žaidimų įrenginių. Juos mes įsigijome dalyvaudami Visuomenės sveikatos rėmimo specialiojoje programoje ,,Sveikatos ugdymo ir fizinio aktyvumo skatinimo veiklos organizavimas".  Judėkime, šypsokimės? ir būkime sveiki.

**********

 

Mažiesiems žaidimas – ne tik malonumas, bet ir tokia pat svarbi veikla, kaip ir mokymasis mokykloje. Žaisdami vaikai tyrinėja ir atranda pasaulį, tad tai – ir pažinimas, ir tyrinėjimas, ir atradimas, ir patirtis vienu metu. Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose dirbantys specialistai žino, kad tinkamai parinkus žaidimus galima vaikus supažindinti ne tik su lengvais, bet ir sudėtingais dalykais, pavyzdžiui, skirti kairę ir dešinę puses, supažindinti su dydžių sąvokomis, ugdyti orientaciją popieriaus lape ir t. t. Nuo šių mokslo metų pradėtas vykdyti respublikinis ikimokyklinių ugdymo įstaigų prevencinis projektas „ŽAIDIMAI MOKO“.
Projekto tikslas:
Specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti penkiamečių, šešiamečių erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiosios (riešo, rankų pirštų) judesius.
Projektą vykdo:
Specialioji pedagogė logopedė Dainora Vaičienė, logopedė Irena Pocevičiūtė, auklėtojos Danguolė Kaminskienė, Sandra Grigaliūnienė ir Marija Arlauskienė.

 

**********

Spalio 25 d. Mažeikių Senamiesčio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai". Konkurso organizatoriai – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Vykdytojai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras ir savivaldybės. Konkurso partneriai: Respublikinė ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacija ,,Sveikatos želmenėliai".
Šio konkurso tikslas – propaguoti sveiką gyvenseną, kaip kasdieninį gyvenimo būdą, ugdyti vaikų gebėjimą saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą, vertinti galimą potencialą dirbti komandoje.
Šiemet konkurse dalyvavo 13 rajono ikimokyklinių įstaigų. Sėkmingai atlikę visas užduotis bei įveikę visas rungtis, buvome pripažinti geriausiais ir laimėjome 1-ąją vietą, kelialapį į antrąjį turą bei apdovanoti puikiais prizais.

**********

Š. m. spalio 25 d. darželio psichologė Jurgita Želvienė ir auklėtoja Rita Garalienė skaitė paskaitą  tėvams ,,Kaip ir kodėl lavinti vaiko emocinį intelektą?“
Auklėtoja R. Garalienė dalinosi mintimis iš strateginės švietimo konferencijos ,,Emocinė branda. Tikslai ir iššūkiai“, kuri vyko Vilniuje.  Susitikimo metu buvo pristatyta emocinio ugdymo programą ,,KIMOCHIS“, supažindinti su personažais, jų emocijomis ir jausmais, ypatingomis savybėmis. Darželio psichologė akcentavo, kad esame visi skirtingi, tad turime išmokti kartu dirbti, žaisti ir bendrauti individualiai, tiek grupėje geranoriškai su meile. Pasak jos, užgautiems vaiko jausmams reikia tokios pat skubios pagalbos, kaip ir sužalotam pirštui.

**********

Š. m. spalio 23 d. darželyje svečiavosi psichologė Virginija Servutienė, kuri įstaigos bendruomenei ir rajono pedagogams skaitė paskaitą ,,Emocinis intelektas“. Lektorė akcentavo, koks šiandien svarbus žmogaus santykis su pačiu savimi, o mūsų veiksmai, jausena ir mintys kuria mūsų gyvenimą. Psichologė minėjo, kaip svarbu vaiką mokyti įvardinti savo emocijas ir jausmus, stebėti ir pažinti save.

**********

Kai už lango auksiniai lapai žaidė gaudynes, 5 ir 10 grupių vaikai rinkosi į popietę, skirtą Baltosios lazdelės dienai paminėti. Tiflopedagogė Birutė kvietė ugdytinius keliauti į Smalsučių šalį, kurioje vyks viktorina „Dvi sesutės per kalnelį nesueina“. Vaikai atliko akių mankštą, lytėjimu ir kitais pojūčiais atpažino maisto produktus, gamtinę medžiagą, paslėptus stebuklingame maišelyje. Auklėtojos užrištomis akimis skuto morkas ir obuolius. Atvykusios mamos taip pat atliko praktines užduotis. Sužinojo, kodėl neregiai vaikšto su baltąja lazdele, susipažino su Brailio raštu. Vaikai nustebo pamatę, kad bitė turi penkias akis, o kupranugariai net 10 centimetrų ilgio blakstienas. Auklėtiniai pažadėjo saugoti savo akis, o tėveliams papasakos,  ką įdomaus pamatė ir sužinojo. Pasbaigus renginiui, tiflopedagogė pakvietė visus į vaikų, auklėtojų ir tėvelių darbų parodą „Mano stebuklingi akiniai“ bei „Sveikinimas neregiui draugui“.

**********

Rudenėlis darže augino morkas, kopūstus, svogūnus. Lysvėje augo didelis ir storas moliūgas. Rytas buvo nuostabus – švietė saulutė, čiulbėjo paukšteliai... Moliūgas šventė savo gimtadienį! „Šnekučių“ ir „Nykštukų“ grupės vaikai dalyvavo gimtadienio šventėje. Pirmieji pasveikinti storulį moliūgą atropojo vabaliukai vabalai. Dovanojo jam gėlelę, linksmą vabalų dainelę. Išgirdusios žinią šią pelytės pririnko pilną kraitelę grūdų. Atskrido paukšteliai, šypsenėlę dovanojo ir giesmelę moliūgui užgiedojo. Nuotaikinga šventė baigėsi burbulų fiesta ir rudeninėmis vaišėmis.

**********

,,Kiškučių" grupės auklėtoja Sida nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja metų trukmės mokymuose ,,.Ikimokyklinukų ugdymas lauke. Kaip prisijaukinti lauką?". Nuostatą,  kad nėra netinkamo oro, yra tik netinkama apranga,  palaikė ir grupės tėveliai.
Smagu lauke lyjant lietui braidyti po balas, ieškoti grybų ir surasti dvi sraiges, kurios buvo be savo ,,namelio."

**********

 

Mažųjų ,,Boružiukų" ir priešmokyklinukų ,,Kodėlčiukų" grupių vaikus sieja graži draugystė. Penktadieniais smagu eiti į svečius. Didieji draugai mažuosius pakvietė į pasakos ,,Ropė“ inscenizaciją ir kartu puikiai praleido laiką. Mažieji ,,Boružiukai“ vaišino draugus draugystės arbata. O ,,Nykštukų“ grupės vaikams šis penktadienis buvo – uogienių diena! Vaikai tepė, skanavo ir vaišino savo draugus. Mūsų dienos darželyje yra įdomios ir pilnos įspūdžių.

**********

Spalio 12 dieną „Kodėlčiukų“ grupės  vaikai išsiruošė į Mažeikių muziejų. Lipome ir leidomės su liftu naujuoju geležinkelio tiltu. Muziejuje grožėjomės baltarusų fotografų senelio ir anūkėlės Margaritos Jarockajos, keturiolikmetės mergaitės, fotografijų paroda „Marko pasaulis“.
Klausėmės įdomaus pasakojimo apie senovinius kuršių, žiemgalių, žemaičių papuošalus, ginklus ir kitus unikalius, archeologinius radinius. Tai Vilniaus dailės akademijos mokslininkų, dailininkų, dizainerių kartu su Mažeikių muziejaus kolektyvu įgyvendinamas meninis-mokslinis projektas „Mažeikių kraštas: tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“.
Edukacinėje parodoje „Pieno lašas“ stebėjome eksponuojamus etnografinius namų apyvokos daiktus, kurie buvo naudojami XIX-XX a. pieno perdirbimui. Sužinojome, kaip buvo gaminamas sviestas, spaudžiamas, džiovinamas sūris.
Laikas prabėgo nepastebimai. Vaikai pilni įspūdžių ir įdomios patirties keliaudami iš muziejaus užsuko pasigrožėti Senamiesčio parko vaizdais. Grįžę į darželį dar ilgą laiką ugdytiniai vieni kitiems, o taip pat ir tėveliams, pasakojo ką matė, sužinojo, kas labiausiai patiko, piešė savo įspūdžius.

**********

,,AK!..YRA KAIP YRA... šią knygą išleido ,,Liūtukų" grupės auklėtojos. Noriai projekte dalyvavo vaikai ir jų tėveliai. Knygelės kūrimas – malonus laisvalaikio leidimas. Kūrėme smagias ir įdomias istorijas. Pabuvojome pieštuko, boružėlės, skruzdėlytės, voverytės, ežiuko labirintuose. Netgi karaliaus rūmuose! Koks slėpiningas piešinių pasaulis... Džiaugiamės jo įvairove. O, kaipgi mes, linksmieji ,,Liūtukai" be savo juokų klubo...
Džiaugiamės mes, džiaugiasi mūsų tėveliai.

**********

 

Saulėtą rudens rytą priešmokyklinės grupės ,,Liūtukai" ir vyresniosios grupės ,,Šnekučiai" išvyko į edukacinę išvyką – muziejų. Mus pasitiko muziejaus darbuotoja Raimonda Ramanauskienė ir pakvietė į salę. O ten, įvairiausių batų! Sužinojome kada ir iš ko jie pagaminti. Smagiausia buvo tai, kad galėjome juos apsiauti. Batai buvo dideli, bet su jais buvo įdomu pavaikščioti, pasižiūrėti tiek į savo apsiautus, tiek į draugo apautus batus. Atsisveikinant šokome šokį ,,Šiaudų batai".
 Su gera nuotaika grįžome namo.

**********

Atkeliavęs ruduo nudažė medžius margaspaliais lapais, apdovanojo rudeniškomis gėrybėmis. Ekologinio ugdymo kūrybinė grupė pakvietė vaikus iš įvarios gamtinės medžiagos, daržovių ir vaisių sukurti spalvingą ir kvapnią rudeninę mandalą. Mandalos viduryje puikavosi moliūgas,o jį apsupę kaštonai, obuoliai ir morkos sukūrė nuostabų rudens paveikslą.

 

EUROPOS JUDRIOJI SAVAITĖ
Ši iniciatyva gyvuoja nuo 2002 metų. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16 - 22 dienomis. Šių metų Europos judriosios savaitės šūkis - ,,Pasirink teisingai".
Žilvitukai, judriąją savaitę (pirmadienį) pradėjo akcija - ,,Apibėk darželį", antradienį, trečiadienį žaidėme ,,Linksmąsias estafetes", ketvirtadienį diskutavome apie judėjimo naudą sveikatai. Penktadienis - ,,Diena be automobilio". Kadangi šią dieną žmonės raginami mieste išsiversti be automobilio, dauguma ,,Žilvičio" darbuotojų, tėvų su vaikais į darželį atvyko dviračiais, paspirtukais. Šia akcija siekiama saugoti, neteršti mus supančios aplinkos.
Europos judriąją savaitę pratęsime GRASSROOTS WEEK (masinio futbolo) savaite.Būsime aktyvūs žaisdami futboliuką.

**********

Akcija ,,APIBĖK DARŽELĮ"
Judėjimas būdingas žmogui nuo pat gimimo. Gamta įpareigoja vaiką augti ir bręsti per veiklą, aktyvumą ir judėjimą. Visas jo organizmas ir nervų sistema tik tuomet normaliai vystosi ir funkcionuoja, kai vaikas juda.
Žilvičio bendruomenė susivienijo ir aktyviai dalyvauja šioje akcijoje, kurią iniciavo Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Bėgimas lavina motorinius įgūdžius, fizines ypatybes (vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą). Bėgiodamas vaikas įgyja bendravimo patirties ir susipažįsta su aplinka, gerėja emocinė savijauta.
Bėgiokime – būkime sveiki ir ištvermingi.

**********

Po atostogų sugužėję, paaugę „Kodėlčiukai“ smagiai leidžia dienas darželyje. Kad dienos būtų kupinos ne tik naujų žinių, atradimų, bet ir saldžios, ugdytiniai su auklėtojomis nusprendė išsikepti sausainių su obuoliais. Iškočioję tešlą, cinamonu ir cukrumi apvolioję obuolių skilteles, kurias įsukę į tešlos skareles, bei aptepę kiaušinio plakiniu, vaikai nunešė į darželio virtuvę kepimui. Dienos didžiausias malonumas buvo skanauti pačių pagamintus sausainius, bei pavaišinti  tėvelius. Sulaukus nuoširdžių pagyrimų visi kartu nusprendėme, kad šių sausainių kepimas – tai ne paskutinis mūsų kulinarinis šedevras.

Siekdami sudominti vaikus gyvuoju augalų pasauliu, pavasarį pradėjome įgyvendinti vieno kvadratinio metro sodininkavimo idėją. Pagal šią sistemą kiekviena grupė kūrė bei planavo savo teminius sodelius ir jau dabar, sugrįžę po atostogų, džiaugėsi pirmaisiais rezultatais.
Kiek daug smagių akimirkų suteikė užauginto derliaus nuėmimas. Vaikus stebino užderėjusių pomidorų gausa, iškastų bulvių dydis bei prieskoninių žolelių skleidžiamas kvapas.     
Grįžę ugdytiniai į grupes skanavo užaugintas daržoves bei tikino, kad ir ateinantį pavasarį sodins, sės ir rūpinsis daržu tikėdami sulaukti dar gausesnio derliaus.


**********

Šviesų rugsėjo 1-osios rytą vėl atgijo lopšelis-darželis,,Žilvitis". Po vasaros atostogų susirinko tėveliai ir vaikai. Juos grupėse aplankė pasakų fėja, pelytė ir zebriukas. Pasakų personažai linksmino vaikus, sekė pasakas, vaišino jų pačių iškeptais skanėstais.

**********

 

Mieli Tėveliai ir vaikai!


Tekinomis prabėgo gražuolė vasara, o ją iš lėto pasitinka auksaspalvis rudenėlis – pats metas mums vėl drauge susitikti ir pradėti Naujus mokslo metus. Maloniai lauksime jūsų lopšelyje-darželyje penktadienį t. y. rugsėjo 1 d. įprastu laiku nuo 7.00 val. iki 9.00 val. Mokslo ir žinių dienos šventė 9.30 val.

 

**********

Pasibaigė dar vieni mokslo metai. Jie, mūsų manymu,  buvo įdomūs, pilni įvairių  įspūdžių. Prasidėjo ilgai laukta vasara. Linkime geros nuotaikos, džiugių emocijų ir saulėtų atostogų! Lauksime visų sugrįžtant rudenį!

 

**********

Atėjusią vasarą pasitikome šiltais direktorės linkėjimais ir zumbos trenerės Linos Jarutienės smagia mankšta. Vasara – puikus metas kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, todėl mūsų darželio ugdytiniams organizuojamos įvairios pramogos ir įdomios veiklos. Visi kartu mes puoselėjame darželio aplinką, smagiai žaidžiame, sportuojame, piešiame ir tyrinėjame. Žaisdami vaikai jaučia ne tik emocinį pasitenkinimą, bet kartu įgyja ir žinių. Smagu ,,Žilvityje" vasarą.

 

 

**********

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ organizavo respublikinį vaikų piešinių konkursą  „Aš ir mano šeima“, kuris vyko 2017-03-01–2017-05-10 dienomis. Konkurse dalyvavo Akmenės, Skuodo, Šilutės ir Telšių lopšeliai-darželiai.
I-osios vietos laimėtojomis tapo Emilija Sidabraitė ir Urtė Veignoriūtė Akmenės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytinės.
II-osios vietos laimėtoja tapo Emilė Bartkevičiūtė Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytinė.
III-osios vietos laimėtoja tapo Kotryna Liepytė Šilutės lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytinė.

 

**********

Gegužės 29 dieną Leckavos Dainų slėnin, gamtos mylėtojus sukvietė, kasmetinė gamtosauginių mokyklų šventė ,,Miško pasaka“. Atvykusius dalyvius pasitiko šaunūs miško gyventojai lapė, vilkas, kiškis, o Raudonkepuraitė su senele pavaišino gardžiais riestainiais. Įsikūrus poilsiavietę, gerai nusiteikę, laukėme šventės atidarymo. Sveikinimo žodžiais į visus susirinkusiuosius kreipėsi Mažeikių lopšelio-darželio ,,Kregždutė“ direktorė Brigita Momgaudienė, Mažeikių rajono meras Antanas Tenys, seimo narys Kęstutis Bartkevičius. Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatus bei Žaliąsias vėliavas įteikė Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Renaldas Rimavičius. Džiugiai nuteikė komandų prisistatymai, žaidimai, draugystės rateliai, bendravimas. Mūsų darželį atstovavo ,,Liūtukų“ grupės vaikai, pedagogės Rasutė Kauneckienė ir Ligita Narutavičienė.

**********

Gegužės 12 dieną darželio pedagogės vyko į Vilniuje vykusią respublikinę konferenciją „Žaidimų vaivorykštė“. Dalinantis sukaupta pedagogine patirtimi  vedė seminarus: Monika Bieliauskaitė ir Lijana Vaičienė „Netradicinių ugdymo priemonių, dailės technikų ir metodų taikymas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų žaidybinėje veikloje“, bei Ligita Narutavičienė „Žaisdami mokomės paprasčiau (arba „Ką pasiūlys lagaminas?“). Auklėtoja Milda Sidabrienė rengė kūrybines dirbtuves „Kvilingo pasaulyje“. Stendinį pranešimą „Spalvoti vaiko pojūčiai“ pristatė logopedė Irena Pocevičiūtė. Pedagogės iš konferencijos grįžo ne tik pasidalinusios savo patirtimi, bet ir pasisėmė naujovių iš kitų stebėtų seminarų.

**********

 

,,Futboliuko fiesta 2017“
Jau šeštus metus iš eilės gegužės mėnesį vyksta Futboliuko fiesta. Šį renginį tradiciškai organizuoja Mažeikių FK ATMOSFERA prezidentas N. Gudaitis ir Mažeikių švietimo skyrius. Šiemet Futboliuko fiestoje dalyvavo devyni rajono lopšeliai-darželiai. Festivalio dalyvius sveikino FK ATMOSFERA prezidentas N. Gudaitis, švietimo skyriaus vedėjas A. Stonkus, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė N. Zakalskienė. 
Vaikai nuotaikingai ir linksmai gainiojo kamuolį po salę, varžėsi, kuri komanda įmuš daugiau įvarčių. Futbolo šventės tikslas – populiarinti futbolą ikimokyklinio amžiaus vaikų tarpe, bendradarbiauti su kitomis ikimokyklinėmis įstaigomis, sudaryti galimybes vaikams mėgautis futbolu.  Renginyje visi dalyviai buvo nugalėtojai. Žaidėjai buvo apdovanoti medaliais. 

**********

Kūryba – begalinis pasinėrimas į fantazijų pasaulį. Vaikas sukuria neįtikėtinų pasakų, kurios nukelia mus į neaprėpiamas ir neįtikėtinas aukštumas, o kurti kartu su grupės draugais – lyg žaidimas, šaunus bendravimas tarpusavyje.

„Liūtukų“ grupės ugdytiniai Gustė, Rugilė, Lukas kartu su auklėtoja Rasa dalyvavo rajoniniame renginyje „Augame su pasaka“ , kuris vyko lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ . Vaikai inscenizavo savo sukurtą pasaką „VABALAS AMARAS“. Šiltas malonus bendravimas nuteikė mus tolimesniam bendradarbiavimui. Dalyviai apdovanoti padėkos raštais, išleista knygele „Augame su pasaka“, kurioje sugulė visų darželių dalyvavusių renginyje kurtos pasakos.

**********

 

SVEIKATĄ  STIPRINANTI  MOKYKLA

 

Kiekvienas vaikas  Europoje turi teisę ir privalo turėti galimybę ugdytis sveikatą stiprinančioje ugdymo įstaigoje. Sveikatos stiprinimas ugdymo įstaigoje gerina vaikų gebėjimus imtis veiksmų ir generuoti pokyčius. Ši veikla suteikia galimybes sukurti aplinką, kurioje galima įprasminti savo siekius ir laimėjimus.
Šiais metais balandžio 28 d. mūsų lopšelis-darželis ,,Žilvitis" buvo priimtas į Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. 
,,Sveikesnė mokykla – geresnė mokykla“.

 

***********

 

Minint Nacionalinę bibliotekų savaitę, balandžio 28 dieną, ,,Kodėlčiukų“ ir  „Boružiukų“ grupių vaikai buvo pakviesti į Mažeikių viešąją biblioteką. Ugdytiniai apsilankę stebėjo „Ventos“ progimnazijos antrokų spektaklį „Vitaminų maištas“, bei smagią pamokančią istoriją apie Dryžuotą Kiškiukę. Po linksmų vaidinimų  visi sugužėjo į vaikų literatūros skyrių, apžiūrėjo knygų fondus, susipažino su naudojimosi biblioteka taisyklėmis ir pažaidė žaislotekoje. Išeidami su džiaugsmu vaikai žadėjo dar ne kartą sugrįžti.

***

,,Lietuvos Mažųjų Žaidynės – 2017“

Projektas ,,Lietuvos mažųjų žaidynės (LMŽ) 2017“ – puiki priemonė skatinti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.
Telšių apskrities Lietuvos mažųjų žaidynių II etapas vyko balandžio 27 d. Telšių Naujamiesčio mokykloje. Estafečių rungtyse dalyvavo 6 priešmokyklinukų komandos:
Mažeikių lopšelių-darželių ,,Žilvitis“, ,,Buratinas“, ,,Gintarėlis“, Telšių lopšelio-darželio ,,Saulutė“ ir Plungės lopšelių-darželių ,,Raudonkepuraitė“ ir ,,Vyturėlis“.
Mažieji sportininkai demonstravo savo greitumą, vikrumą, gebėjimą veikti po vieną ir komandoje.
Po varžybų dalyviai buvo vaišinami grikių koše, arbata.
Sėkmingai įveikę II etapo užduotis, mūsų ugdytiniai:

Arminas Vita, Redas Tumėnas, Goda Butkevičiūtė, Ugnius Grigas, Gabija Griniūtė bei Kamilė Pliuskytė laimėjo III vietą. Vaikai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

*******

 

RESPUBLIKOS LOPŠELIŲ-DARŽELIŲ „ŽILVITIS“
PARODA „KNYGOS SKIRTUKAS“

2017 metai paskelbti kalbos kultūros metais. Skatinant puoselėti meilę kalbai, knygai nuo balandžio 24 dienos mūsų įstaigos galerijoje pradėjo veikti respublikos lopšelių-darželių „Žilvitis“ „Knygos skirtukų“ paroda skirta  kalbos kultūros metams paminėti, kurią organizavo logopedė Irena Pocevičiūtė ir auklėtoja Elena Kontenienė. Į parodą skirtukai atkeliavo net iš 7 Lietuvos miestų ir miestelių: Klaipėdos, Jonavos, Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio, Karmėlavos, Kalvarijos. Ypač daug jų sulaukėme iš Kalvarijos darželio ugdytinių. Skirtukai įvairių įvairiausi, atlikti skirtingomis technikomis: megzti, siuvinėti, nerti, aplikuoti, marginti ir karpyti. Manoma, kad skirtukų analogai atsirado jau Senovės Egipto laikais. Jau tada raštininkai priklijuodavo papiruso gabalėlį ir pažymėdavo reikalingą vietą ant 40-ies ir daugiau metrų ilgio ritinių (daugiau nuotraukų galerijoje).

**********

Balandžio 27 dieną,  Sedoje vykusioje  respublikinėje praktinėje konferencijoje „Darbas su vaikais – iššūkis jaunam pedagogui“, dalyvavo ir mūsų įstaigos pedagogės. Darbo patirtimi dalinosi auklėtojos Monika Bieliauskaitė, Sandra Grigaliūnienė ir logopedė Irena Pocevičiūtė. Pranešimuose atsispindėjo įvairiapusė ugdymo veikla, naudojami metodai ir priemonės. Pedagogės pristatė įstaigoje vykdomą gamtosauginę veiklą, pojūčių įtaką kalbos vystymuisi bei veiklose naudojamas netradicines ugdymo priemones.

 

*****

RESPUBLIKINĖ VAIKŲKARPINIŲ PARODA

„PUOŠKIME VELYKŲ MEDĮ“

 

Pedagogės Rita Garalienė ir Ligita Narutavičienė organizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų karpinių parodą ,,Puoškime Velykų medį“. Joje dalyvavo 52 autoriai iš Telšių, Virbalio, Luokės, Karmėlavos, Kėdainių, Labūnavos, Šiaulių, Ukmergės, Raseinių ir mūsų rajono Sedos lopšelių-darželių. Parodai pasibaigus, organizatoriai išsiuntė padėkas visiems susidomėjusiems ir dalyvavusiems šioje parodoje. Gražūs, kūribingi darbai ilgam išliks įamžinti nuotraukose ir mūsų prisiminimuose.

*****

„Kodėlčiukų“  grupės vaikai svečiams iš  lopšelio-darželio „Eglutė“ parodė spektaklį „Coliukė“. Po nuotaikingo rytmečio visi nusprendė draugauti ir susitikti sekančiais mokslo metais.

**********

Mažeikių lopšelio-darželio ,,Žilvitis” moterų ansamblis dalyvavo rajoniniame dainuojančiųjų pedagogų festivalyje „Dainų pynė 2017“.

**********

Š. m. balandžio 18 ir 19 dienomis ,,Žiniukų‘‘ ir ,,Nykštukų‘‘ grupių vaikai šventė Vaikų  Velykėles: šoko ratelius, dainavo dainas, pamėgdžiojo paukščių garsus, susitiko su kiškių šeimyna. O Velykų Bobutės staigmena nudžiugino visus. Linksmai pašokę, padainavę, vieni kitiems linkėjo geros sveikatos, rideno margučius ir džiaugėsi sulaukę saulėto pavasario.

**********

Mielieji,
Bučiuoja pavasario saulė,
Linguoja pirmieji žiedai.
Dainuoja parskridusi paukštė
Te džiaugsmo pilni bus namai. 
Su šv. Velykom!

 

**********

Lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bendruomenė margino margučius ir jais puošė darželio bei mūsų miesto medžius.

**********

Balandžio 7 dieną ,,Žilvičio“ bendruomenė, ugdytinių tėvai aktyviai dalyvavome  sveikatos dienos renginyje ,,Aš bėgu -  2017“. Po renginio visi dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Sveikatą reikia ne tik saugoti, bet ir stiprinti.

**********

Balandžio 6 d. – Balto lapo iniciatyva
2014 m. pirmą kartą paminėta tarptautinė diena ,,Sportas už darnų vystymąsi ir taiką pasaulyje“, kurią inicijavo Jungtinės Tautos. Nuo tada kiekvienais metais šią dieną pasaulis mini sporto galią, vertybes, vienijančias žmones. Sportas skatina tarpusavio supratimą, toleranciją. O baltos spalvos lapai simbolizuoja taiką pasaulyje. Prie šios gražios akcijos šiemet prisijungė ir mūsų bendruomenė.

**********

Logopedė Irena Pocevičiūtė rajono logopedų ir specialiųjų pedagogų metodiniame užsiėmime dalinosi patirtimi ir skaitė pranešimą „Motorikos įtaka kalbos vystymuisi“.

**********

Pasaulinė sveikatos diena
Sveikata yra ne viskas, bet be sveikatos viskas yra niekas! Visame pasaulyje balandžio 7-ąją minima Pasaulinė sveikatos diena. Šios dienos tikslas – visiems priminti ir paraginti pasirūpinti savo ir kitų sveikata. Sveikatą reikia ne tik saugoti, bet ir stiprinti. 
Šią diena kviečiame paminėti aktyviai, dalyvaujant masiniame bėgime ,,AŠ BĖGU“
Bėgime dalyvauti kviečiame visus: vaikus, pedagogus, aptarnaujantį personalą, tėvus, seses, brolius. Balandžio 7 d. (penktadienį) 10.20 val. renkamės ,,Žilvičio“ kieme, bėgimas vyks ,,Gabijos“ gimnazijos stadione. Turėti grupių vėliavas ir esant galimybei apsivilkti grupių marškinėlius.                                                                   

SVEIKATOS UGDYMO KŪRYBINĖ GRUPĖ                                                                                                                       

                                                              

**********

Balandžio 4 dieną Šiauliuose vyko respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų metodinė – praktinė konferencija ,,Kokybiškas ikimokyklinis ugdymas/is. Koks jis? ". Renginyje dalyvavo 135 pedagogai iš įvairių Lietuvos miestų bei rajonų. Pranešimą „Ikimokyklinio ugdymo kokybės sampratų ir realizavimo būdų kaita“ pristatė viešnia iš Lietuvos Edukologijos universiteto prof., dr. Ona Monkevičienė. Mūsų darželio pedagogės Sandra Grigaliūnienė ir Ligita Narutavičienė pasidalino darbo patirtimi pristatydamos pranešimą ,,Netradiciniai ugdymo būdai ir priemonės", paruošė stendinį pranešimą  ,,Pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas – vaiko labui".

**********

,,Ventos progimnazijoje  – ,,Mažųjų olimpiados" pirmasis turas
,,Ventos" progimnazijoje vyko ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto ,,Mažųjų olimpiada" pirmasis etapas. Mažųjų žaidynėse dalyvavo lopšelių-darželių ,,Žilvitis“, ,,Eglutė“, ,,Buratinas“, ,,Gintarėlis“, ,,Linelis", ,,Berželis“, ,,Delfinas“ komandos.
Žaidynių metu komandos rungėsi 5 estafetėse. ,,Mažųjų olimpiadoje“ teisėjavo ,,Ventos“ progimnazijos kūno kultūros mokytojai ir Sporto mokyklos treneriai.
Po įnirtingos kovos trys komandos: ,,Žilvičio“, ,,Buratino“, ir ,,Gintarėlio“ pateko į antrąjį etapą.
Už aktyvų dalyvavimą šiose žaidynėse ikimokyklinių įstaigų komandos apdovanotos padėkos raštais, dovanėlėmis, o projekto ,,Mažųjų olimpiada“  pirmojo etapo nugalėtojams įteiktos taurės.

 

**********                 

Atėjo laukiamas pavasaris. Iš žiemos miego bunda gamta, bundame ir mes. Sodiname į vazonėlius pupeles, pupas, žirnius, svogūnus, pomidorus ir dar daug įvairiausių daržovių. O kaip pavasaris be gėlių? Sodiname pačias gražiausias pavasario gėles – tulpes. Įdomus, atsakingas ir kūrybingas darbas ,,Liūtukų“ grupėje.

**********

Madų šou idėja – paminėti Žemės dieną ir parodyti, kad iš antrinių žaliavų galima sukurti puikius ir meniškus drabužius – tikrai pasiteisino.
Kovo 22 dieną Mažeikių kultūros centras „Dambliukų“ grupės vaikus pakvietė į Avangardinės mados infekciją. Mūsų ugdytiniai ir auklėtojos pristatė rūbus iš laikraščių, šiukšlių maišų, popierinių dėžių, pieno pakelių. Iš paprastų dalykų galima sukurti tikrus šedevrus.

**********

Kovo 20-ąją – Pasaulinę Žemės dieną „Boružiukai“ prisijungė prie tarptautinio projekto „Apkabinkime Žemę“ ir sušoko šiai dienai skirtą šokį, kurį šoko gausus ugdymo įstaigų būrys iš viso pasaulio. Šio šokio tikslas – skatinti atkreipti dėmesį į ekologines bei nykstančių gyvybės formų problemas bei ieškoti bendrų aplinkosaugos sprendimo būdų.  Tad „Boružiukai“ kviečia saugoti, tausoti ir rūpintis Žeme ištisus metus!
Visą šokį galite pamatyti paspaudę nuorodą:

https://youtu.be/eBzyebWlEE0

**********

Ketvirtadienį vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ vietos turas. Konkurse dalyvavo trys darželio ugdytinės:  Aurėja, Ugnė,  Aurita. Pasibaigus konkursinei programai, komisija, nutarė, kad Telšiuose, balandžio 2 d., Mažeikių rajonui atstovaus ir mūsų darželio pasakotoja Aurėja, kurios mokytoja Lijana Vaičienė.

**********

Kovo 17 dieną lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ šurmuliavo Juozapinių turgus. Apsiavę ir basi, linksmi ir nustebę į turgų penktadienį jojo, dainas dainavo, ratelius šoko, pirko ir pardavė. Sulaukėme svečių: Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Nijolės, viešosios įstaigos ,,Vilties erdvė“ atstovų, iš Urvikių sūrių spaudėjos Lenos ir krepšių pynėjo Liudviko. Nuotaikingai pasitikti pavasarį, sugrįžtančius paukščius, pasveikinti atbundančią gamtą kvietė Juozapas – žemaitis iš Mažeikių.

**********

Įpusėjus kovui etnokultūros kūrybinė grupė organizavo parodą ,,Mano raštai nėriniuoti”. Lėles mezginiais papuošė pedagogai ir ugdytinių tėvai. Galėjome pasidžiaugti spalvų bei raštų įvairove, rūbelių skirtų įvairiems metų laikams gausa. Sušildytos žmogaus rankų lėlės tarsi atgijo.

**********

Kovo 16 dieną auklėtoja Monika su ugdytiniais Ugne, Gabija, Dovydu ir jo seneliu iškeliavo atstovauti darželį vaikų konferencijoje ,,Lietuva mano akimis“.
Vaikai pristatė  Lietuvos miestą Klaipėdą. Pristatydami savo pranešimą ugdytiniai konferencijos dalyvius  džiugino pasakojimais apie Klaipėdos  pajūrį, vienintelį Lietuvoje jūrų uostą bei daug džiaugsmo vaikams suteikiantį delfinariumą.
Ši smagi kelionė  į lopšelį-darželį ,,Bitutė“, naujas potyris, nauja vaikų ugdymo forma nuteikė šventiškai. Vaikai grįžo pakylėti ir apdovanoti.

**********

Atėjo pavasaris. Atšilus orams, pradeda grįžti išskridę paukščiai. Vyturėliai jau turėtų būti parskridę, o ir kiti jau traukia link Lietuvos. Todėl pats laikas su vaikais pakalbėti apie paukščius ir kovo 10-ąją paminėti 40-ties paukščių dieną. Pradėjome ruoštis iš anksto. Iš popieriaus gaminome įvairius paukščius, mokėmės dainelių, eilėraščių, mįslių ir paukščių balsų pamėgdžiojimų. Darželio kieme žaidėme žaidimus, po to direktorė pasiūlė vaikams padėti pakabinti medžiuose sūpynes paukščiams. Nuo šiol mūsų darželyje sparnuočiai turės ne tik kur apsigyventi, bet ir pasisupti.

**********

„Žilvičio“ bendruomenėje vyko kūrybinių darbų paroda „Jūros dugno paveikslėliai“. Savo darbais mus džiugino pedagogai, ugdytiniai ir jų tėveliai.

**********

Minint 27-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, mūsų darželio bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Ugdytiniai, pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų marškinėliais, suformavo gėlės žiedą. Vėliau  vyko priešmokyklinių grupių šventinis rytmetis „Mano gimtinė – Lietuva“, kuriame skambėjo dainos, graži žemaitiška šnekta, smagiai nuteikė linksmi mažųjų šokiai bei rateliai. Svečiavosi Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 603-iosios pėstininkų kuopos savanoriai. Jie papasakojo apie savo kareivišką gyvenimą. Mažieji turėjo galimybę susipažinti su kario amunicija, ginkluote. Savo žiniomis, sumanumu priešmokyklinių grupių ugdytiniai varžėsi viktorinoje „Ką aš žinau apie Lietuvą?“.

 

**********

2017 m. kovo 1 d. priešmokyklinės grupės ,,Drambliukų ir ,,Bitučių" ugdytiniai sugužėjo į viktoriną ,,Mokomės mylėti gamtą". Viktorinos dalyviai išmintingai sprendė įvairias užduotis, minė mįsles, mokėsi rūšiuoti atliekas, aiškinosi kaip saugoti gamtą. Vaikai pasitikrino žinias apie vandens ir sausumos gyvūnus. Linksmiausia užduotis buvo pažinti vaistažoles iš kvapo. Viktoriną laimėjo dviejų grupių draugystė.

**********

Vasario 28 dienos rytą mūsų darželio kieme šurmuliavo būrys persirengėlių, pasiruošusių išvyti žiemą. Grojant muzikai visi linksminomės, šokome, dainavome, žaidėme. Vyko Lašininio ir Kanapinio varžytuvės – virvės traukimas. Nugalėjo Kanapinis. Visi persirengėliai dalyvavo eisenoje, linksmai skanduodami šūksnius, barškindami muzikos instrumentais, garsiai rėkdami išvarė žiemą.

 

 

**********

Gimtųjų žodžių apkabintas,
Aš gyvas kalboje.
Sakau: esi man, kaip žibintas
Pasaulio tamsoje.
Nuo 1999 metų,  Vasario 21-oji paskelbta  Tarptautine gimtosios kalbos diena,  kad  įvairiose šalyse gyvenantys žmonės atkreiptų dėmesį į savo gimtąją kalbą.
Minint šią dieną, logopedė Irena  išleido „Žilvičio“ laikraštį  „Lietuviukas“. Laikraštis įdomus ne tik tėvams, bet ir vaikams. Čia galima  rasti istorinius faktus  apie lietuvių kalbos atsiradimą, išlikimą įvairiais laikotarpiais, susipažinti su  Mažeikių krašto rašytojais. Neužmiršti ir mažieji skaitytojai, jiems  skirtoje rubrikoje  pasaka  apie kalbos garsus bei skaičiuotė.

*****

 

NIEKO NĖRA MEILESNIO IR BRANGESNIO UŽ GIMTINĘ,
NIEKO NĖRA GRAŽESNIO IR SVARBESNIO
UŽ MEILĘ GIMTAJAM KRAŠTUI,
NIEKO NĖRA NUOSTABESNIO UŽ GEBĖJIMĄ
TĄ MEILĘ IŠSAKYTI VIENI KITIEMS.

SU LIETUVOS GIMTADIENIU!!!

**********

Dvi dienas lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ 8 grupėje ,,Liūtukai‘‘ vyko sveikatos valandėlės ,,Gripas bus tau nebaisus – jei česnakas draugas bus“. Pirmąją dieną vaikai kalbėjo apie česnako naudą imuniteto stiprinimui, kartu su grupės auklėtoja Ligita gamino pakabukus su česnako skiltele. Slaugytoja Regina papasakojo, kad aromatingą arbatą ne tik skanu gerti, bet ir smagiai pučiant pro šiaudelį apsaugoti, stiprinti kvėpavimo takus. Antrąją dieną Visuomenės sveikatos biuro specialistė Oksana ,,stebuklingos“ lempos pagalba vaikams leido paieškoti, patyrinėti mikrobus, tai kas žmogaus akimi nematoma, mėlynai apšvietus -  tampa akivaizdu. Pedagogė Rasa pašnekino vaikus tema ,,Nėra blogo oro, yra tik – netinkama apranga“. Vaikai ,,rengė“ lėlių siluetus, ieškodami, komentuodami, tardamiesi kas tinkama, o kas ne šaltu ar šiltu metų laiku.

**********

Gamta – tai viskas, kas mus supa:  miškai, pievos, vandenynai, gyvūnai, augalai ir be abejo – žmonės. Gamta mus saugo, maitina, padeda sveikai  vystytis.  Nuo mažens reikia mokyti gerbti ir tausoti ją, nes kenkdami gamtai, kenkiame ir sau.  Todėl šiais metais „Kodėlčiukų“, „Boružiukų“ ir „Drambliukų“ grupių vaikai prisijungė prie tarptautinio projekto „Meškučio Kubuš gamtos mylėtojų klubas“. Kartu linksmai žaisime ir mokysimės, pažindami mus supančio pasaulio grožį.

**********

Nuo 2016 metų spalio mėnesio įsijungėme į tarptautinį projektą „Vaiko kelias į gražią kalbą“. Projekte dalyvauja 2–4 metų amžiaus vaikai. Viena iš šio projekto dalių – taisyklingo kvėpavimo mokymas.
Už lango, purtydamas sniego apsiaustą, išdykauja vėjas. Vėjas, sukeldamas pūgą, įsisuko ir į ankstyvojo bei jaunesniojo amžiaus grupes. Logopedės Irena ir Dainora mokė vaikus pūsti vatos snaiges, iš popieriaus „lipdyti“ sniego gniūžtes.

**********

Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ bendruomenė įvairiais būdais siekia, kad judėjimas ir sportas taptu kiekvieno vaiko kasdienine veikla, bei įpročiu. Sulaukę nuostabios žiemiškos dienos, suskubome kviesti priešmokyklinių ugdymo grupių ugdytinius į Tirkšlių pušyną, žiemos sporto šventę. Auklėtojos pakvietė visus kartu pasimankštinti sporto aikštyne, vaikai žaidė netradicinį žiemos futbolą, išbandė jėgas virvės traukimo rungtyje, atliko kvėpavimo pratimus. Daug džiugių akimirkų suteikė čiuožimas nuo kalniuko. Ugdytiniai nepamiršo vaišių paukšteliams bei žvėreliams, ieškojo sniege paliktų pėdsakų. Gerai nusiteikę ir šiek tiek pavargę, visi šventės dalyviai, vaišinosi šilta žolelių arbata, kiškio pyragu bei dalinosi žiemos šventės įspūdžiais. ,,Žilvičio" pedagogai tiki, kad vaikų dalyvavimas sporto renginiuose skatina jų norą sportuoti, o tai suteikia džiugių emocijų.

**********

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Prisidėdami prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ryte darželio languose uždegėme žvakes, kurios simbolizuoja gyvybę, teisingumą, atmintį ir vienybę. Minėjimą tęsėme su priešmokyklinio amžiaus vaikai salėje. Domėjomės, ką vaikai žino apie šią dieną, aptarėme įsisegtų neužmirštuolių reikšmę, norėjome sužinoti ką vaikams reiškia laisvė.  Degėme žvakes ir tylos minute pagerbėme žuvusius, kurie šią dieną kovojo už mūsų laisvę. Vaikai savo džiaugsmą išsakė išmoktomis eilėmis apie Lietuvą, laisvę, gimtinę. Svečiuose buvome pasikvietę ugdytinio prosenelį Juozą Kukštą, kuris vaikams pasakojo savo prisiminimus iš šios dienos įvykių. Svečias prisiminė ir atsinešęs skaitė savo buvusių mokinių rašytus laiškus po Sausio 13-osios įvykių. Taip pat su vaikas žiūrėjome Švietimo Ministerijos sukurtą filmuką vaikams apie Sausio 13-osios įvykius.
Visi kartu džiaugėmės, kad šiandien mes laisvi ir gyvename nepriklausomoje Lietuvoje. Dalinkimės prisiminimais su savo ugdytiniais, kad nepamirštume laisvės kainos ir mokėtume ją branginti.

**********

Nutilus šventiniam šurmuliui, sausio 6 dieną, į salę sugužėjusius vaikus karalienė Žiema kvietė su ja žaisti, šokti ir dainuoti. Susirinkusius aplankė ir Trys karaliai: Kasparas, Baltazaras ir Merkelis. Su savimi  Karaliai nešėsi po dovaną  – aukso, smilkalų ir miros. Trys karaliai visiems linkėjo, kad metai būtų geri, o išmintis ir dovanos lankytų visus metus. Jie pakvietė vaikus atsisveikinti su eglute. Vaikai nupuošė eglę ir užmigdė ją iki kitų metų.

**********

Dar Albertas Einšteinas yra pasakęs „Jei norite, kad vaikai būtų protingi – skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi – skaitykite labai daug pasakų“. Pasakos ne tik džiugina ir ramina, tačiau ir lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save.  Logopedė Irena drauge su  ,,Boružiukų“  grupės ugdytiniais dalyvavo  Respublikiniame  kūrybiniame  projekte „Pasakų laboratorija“ skirtą ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybiškumo bei  matematinių gebėjimų ugdymui. Vaikai  inscenizavo pasaką ,,Snieguolė ir septyni nykštukai“, atliko įvairias užduotis.  Sulaukėme ir projekto organizatorių dovanų – knygų.

**********

„Kodėlčiukų“, „Boružiukų“, „Žiogelių“, „Kiškučių“ grupių vaikai dalyvavo Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos inicijuotoje visuomeninėje akcijoje „Saugi vasara“, kurios tikslas –
atkreipti dėmesį į mažiausių ir labiausiai pažeidžiamų visuomenės narių – vaikų saugumo užtikrinimą. Kartu su viso Lietuvos vaikais siekėme naujo gausiausios vaikų piešinių parodos rekordo.

**********

Mielieji,
Štai ir vėl pasitinkame sidabrines Kalėdas – santarvės, susikaupimo, gerų darbų ir stebuklų metą. Nepaprasta šv. Kalėdų nuotaika yra unikali vertybė, aplankanti kiekvieną sielą, suteikianti neapsakomą šilumą ir džiugesį. Dalinkimės šiuo jausmu su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis, pripildykime namus svetingumo ir harmonijos. Lai džiugi kalėdinė nuotaika ir darna lydi jus ištisus metus.

**********

Žilvičio bendruomenė laukia artėjančių švenčių.

**********

Gruodžio 13 dieną priešmokyklinės grupės vaikai apsilankė Mažeikių rajono policijos skyriuje. Skyriaus pareigūnė supažindino vaikus su tarnybiniu šunimi Grantu. Apsilankėme policijos muziejuje, išbandėme vairavimo įgūdžius su kartingais ir mašinomis. Vaikai prisiminė saugaus eismo taisykles.

 

**********

Gruodžio 7 dienos vakarą ,,Boružiukų“ grupės vaikai ir auklėtojos sukvietė tėvelius ir senelius į adventinę vakaronę ,,Uždekime ugnelę..."  Vakaronės metu vaikai puošė adventinį vainiką, skambėjo dainos, vaikai su tėveliais minė mįsles, žaidė liaudies žaidimus. Ugdytiniai būrė su šiaudais, žiedu, batais ir kita. Smagu pabūti visiems kartu toje pačioje tyloje, toje pačioje viltyje.

 

**********

Graži bendrystė mus sieja su Mažeikių miesto lopšeliu-darželiu „Bitutė“. Gruodžio 3 dieną minima neįgaliųjų žmonių diena. Buvome pakviesti į darželį susitikti su savo draugais. Mūsų laukė siurprizas. Vaikai  parodė įspūdingą muzikinę pasaką. Kartu šokome, dainavome. Visiems buvo smagu ir linksma. Prisiminimui nusifotografavome prie gražios Kalėdinės eglutės. Grįžę į savo darželį papasakojome apie patirtus įspūdžius.

**********

Palydint rudenį, „Drambliukų" grupės ugdytiniai pakvietė tėvelius, močiutes į popietę „Mes esam vaka, tėkrų žemaičių“. Šventės metu buvo sekamos pasakos, tarmiški dialogai, pajuokavimai, žaidžiami įvairūs žaidimai.

**********

Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinių grupių vaikai su tėveliais dalyvavo nuotaikingoje popietėje „Žibintų pasaka“. Teatralizuotame renginyje žibintininkas įžiebė danguje žibintus. Po renginio, visa darželio bendruomenė rinkosi kieme gėrėtis vaikų ir jų tėvelių pagamintais žibintais. Kad neprailgtų tamsusis  žiemos laikotarpis, vaikų laukė staigmena ir linkėjimas džiaugsmingai sutikti ateinančias Kalėdas.

 

**********

„Žiogelių“ ir ,,Kiškučių“ grupės vaikai nuo 2016 mokslo metų įsijungia į ilgalaikį, tarptautinį prevencinį, kūrybišką projektą ,,Vaiko kelias į gražią kalbą“, kurio tikslas sudaryti palankias sąlygas ankstyvojo amžiaus vaikų kalbos prevencijai, taikant kūrybiškus metodus. Šis projektas jau keletą metų įgyvendinamas  Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Vokietijos ikimokyklinėse įstaigose.

 

**********

Rudenį, kartu su tėveliais, rinkome įvairias uogas: šermukšnius, gudobeles, šaltalankius. Vaikai vėrė karolius ir ruošė ,,vaišes“ paukšteliams. Iškritus pirmam sniegui, darželio kieme augantis medis pasipuošė uogų karoliais. Tikime, kad paukšteliams ši dovana patiks.

 

**********

,,Jeigu žmonės valgytų tik labai išalkę ir maitintųsi paprastu, švariu ir sveiku maistu, jie nepažintų ligų ir jiems lengviau būtų valdyti savo sielą bei kūną", sakė L. Tolstojus.
Sveikos mitybos dieną, ,,Žilvičio" vaikai paminėjo, ragaudami sveikuoliškus patiekalus, skanaudami vaisius, dalinosi patirtimi apie sveiko maisto naudą. Vaikai aptarė atsineštus produktus, diskutavo, kuriuos produktus galima vartoti kelis kartus per dieną, o kuriuos tik keletą kartų per savaitę ar rečiau. Ugdytiniai savo pasirinktus maisto produktus bandė atrasti sveiko maisto piramidėje, skaičiavo piramidės aukštus. Vėliau ,,Kodėlčiukų" ir ,,Liūtukų" grupių vaikų laukė linksmosios estafetės ir prizai. Manome, kad veiklos metu įgyti įgūdžiai formuos teigiamą vaikų požiūrį į sveiką gyvenseną.

 

**********

,,Šnekučių“ grupės vaikai ir auklėtojos sukvietė ,,Žilvičio" vaikus į pasakos ,,Ropė" inscenizacijos premjerą. Personažai kartu su žiūrovais šoko, dainavo, negailėjo vieni kitiems šypsenų ir aplodismentų.

 

**********

Mažeikių lopšelis-darželis ,,Žilvitis“ dalyvauja Mažeikių rajono savivaldybės ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamame projekte ,,Sveikas būsi tik tada –  jei sportuosi visada“.
Projekto tikslas – stiprinti vaikų fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą, įskiepijant sveikos gyvensenos pagrindus ugdytiniams, jų tėvams bei visai darželio bendruomenei.
Dalyvavimas šiame projekte prisideda prie ugdytinių gerovės. Įsigijome sportinio inventoriaus, lavinamųjų priemonių. Aktyvus ugdytinių dalyvavimas įvairiuose renginiuose skatina ugdytinių sveikos gyvensenos pradmenis, gerina jų sveikatą.

 

**********

Saugaus eismo akcija
Šių metų spalio 17–21 dienomis lopšelyje-darželyje vyko ugdomosios veiklos akcija „Gatvėje būki atsargus, šito mokyk ir draugus“. Visą savaitę priešmokyklinių grupių ,,Bitutės“ ir ,,Drambliukai“ ugdytiniai gyveno šia tema: stebėjo eismą gatvėse, mokėsi pažinti kelio ženklus, skirti šviesoforo spalvas, piešė saugaus eismo tema, mokėsi pereiti gatvę, naudotis pėsčiųjų perėja. Organizavome vaikų ir tėvų savos gamybos mašinų modelių ir namų parodą. Penktadienį vyko šventinis rytmetys, jo metu vaikai stebėjo inscenizaciją, kaip nedrausminga katytė (auklėtoja Laima) gatvėje elgėsi netinkamai, todėl teko kviesti gydytoją (auklėtoja Daiva), kuri aptvarstė katytės sužeistą letenėlę. Vaikai viską teisingai išsiaiškino, kodėl įvyko ši nelaimė. Paskui ugdytiniai žiūrėjo filmuką ,,Policijos bičiulio Amsio patarimai“, mynė vieni kitiems mįsles, atliko įvairias užduotis ir puikiai atsakinėjo į pateiktus klausimus. Už tai, kad vaikai gerai žino saugaus eismo taisykles, buvo įteikti pažymėjimai ir saldžios dovanėlės.

**********

„Bitučių“ ir „Drambliukų“ grupių ugdytiniai vyko į Urvikių kultūros centrą, stebėti edukacinės programos „Duonos keliu“. Svetingai buvome sutikti gaspadoriaus, kuris papasakojo apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos raugimą ir užmaišymą, savo pasakojimą paįvairindamas smagiais liaudiškais žaidimais, kurie vaikams labai patiko. Susipažinome su senoviniais buities rakandais. Stebėdami filmuotą medžiagą, sužinojome apie senolių duonos kepimo papročius ir pagerbimo ritualus, šeimos tradicijas. Visi programos dalyviai patys dalyvavo kepimo procese, kurio metu suformavo savo kepaliuką, jį pašovė į krosnį, o iškepusįparsivežė namo.

**********

Rytmetis  „Šviesos besiilginčios akys“

Spalio 17 d. organizuotas rytmetis „Baltosios lazdelės“ dienai paminėti. Į renginį pasikvietėme svečius iš neįgaliųjų Bendruomenės centro. Vaikai ir pedagogai džiugino svečius dainomis, eilėraščiais, sekė sakmes, pasakojo pasakas. Atsisveikindami vaikai dovanojo savo padarytus darbelius.

**********

Spalio 13 d. priešmokyklinių grupių ugdytiniai lankėsi K.Jagmino pradinėje mokykloje. Vaikai patyrė, ką reiškia būti mokiniu - pabuvojo kompiuterių, dailės, muzikos klasėse. Džiugių emocijų patyrė choreografijos pamokoje.

**********

Rugsėjo 28 d. priešmokyklinių grupių vaikai ir auklėtojos dalyvavo ,,Žiburėlio" pradinės mokyklos kieme vykusioje Rudenėlio šventėje. Šventės dalyvius ir svečius pasitiko Bobutė su Dėduku. Jie kvietė dalyvauti smagiose varžybose, skrybėlių parade, mandalų kūrime. Kartu su ,,Žiburėlio“ mokiniais piešėme draugystės medį.

**********

,,SVEIKAS BŪSI TIK TADA – JEI SPORTUOSI VISADA“
Liepos mėnesį lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ prasidėjo Mažeikių rajono savivaldybės ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamas projektas ,,Sveikas būsi tik tada – jei sportuosi visada“. Dalyvavimas šiame projekte prisidės prie ugdytinių gerovės – bus įsigyta nemažai sportinio inventoriaus, o aktyvus vaikų dalyvavimas renginiuose bei sporto varžybose pagerins jų sveikatą. Projekto tikslas – stiprinti vaikų fizinę, psichinę ir dvasinę sveikatą, įskiepijant sveikos gyvensenos pagrindus vaikams, tėvams bei visai darželio bendruomenei. Nes sveikata – brangiausias turtas.

**********

EUROPOS JUDRIOJI SAVAITĖ        
SVEIKAS BŪSI TIK TADA - JEI SPORTUOSI VISADA
Lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ startavo ,,Europos judrioji savaitė“, kurią pradėjome sporto švente ,,Vaikyste, nusijuok“. Rytą pradėjome mankšta, vėliau žaidėme krepšinį, sportavome su gimnastikos lankais, dalyvavome estafetėse, smagiai mušinėjome kamuolį per tinklą... Patyrėme daug judėjimo džiaugsmo.

 **********

Gyvename šiandien, ir nors mokykla visą laiką žiūri į ateitį, bet ji dirba čia ir dabar.

 /Meilė Lukšienė/

  Mielieji,

     Sveikiname Jus Rugsėjo 1-osios Mokslo ir žinių dienos proga. Linkime, kad visada būtumėte kelyje, vedančiame į didžiausią sėkmę, laimę ir meilę.
     Visada būkite smalsūs kaip vaikai, spinduliuojantys palaima ir kupini troškimų, skleidžiantys gerumą...

***********

Bėga vasarėlė kloniais tekina džiugindama mūsų darželio vaikus galimybe pabendrauti su kitų darželių vaikais. Liepos mėnesį lopšelį-darželį ,,Žilvitis“ lankė ugdytiniai iš lopšelių-darželių ,,Buratinas“, ,,Eglutė“, ,,Berželis“, ,,Gintarėlis“ . Smagiai leidome saulėtas dienas kartu – draugaudami, žaisdami, tyrinėdami, pramogaudami. Paskutinę liepos savaitę įprasminome vasaros dirbtuvėlėje gamindami laivelius, vandenyje besiskleidžiančias gėles, kurdami Baltijos jūros pakrantę origami pagalba. Vanduo, dideli muilo burbulai, smagi muzika ir sportinės pramogos džiugino tiek mažus, tiek didesnius. Turiningos, šiltos ir prasmingos likusios vasaros. Iki pasimatymo!!!

**********

Vasara darželyje labai smagu! Čia galima ne tik žaisti, bėgioti, išdykauti, bet ir stebėti, tyrinėti gamtą. Darželio vaikai turėjo galimybę iš arti pamatyti žuvelę, ją pamaitinti, per mikroskopą stebėti įvairius gyvius ir jų kūno dalis. Vaikščiodami darželio teritorijoje tyrinėjo medžių žievę, gėlių žiedus, takeliais ar žolynu ropojančius vabzdžius.

**********

Atėjusi vasara kviečia kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, todėl mūsų darželio vaikams, liepos mėnesį, lauke organizuojamos įvairios pramogos. Jomis siekiama tenkinti vaikų judėjimo poreikį, stiprinti  fizinę sveikatą, mankštinti savo kūną, lavinti motoriką, ugdyti draugiškumą. Žaisdami vaikai jaučia ne tik emocinį, fizinį pasitenkinimą, bet kartu įgyja ir žinių. Malonu, kai ryte vaikai su džiaugsmu ateina į darželį. Smagu matyti besišypsančius tėvelius, sakančius ,,Ir ką gi dar šiandien sugalvojote? ".


**********

Vienas du, vienas du,
Kuo tu, vasara, vardu?
Kas tu?
Liepa, ar tu žalias
Pienių sklidinas birželis?
O, gal būt, gali tu būti
Riešutų ramus rugpjūtis?
Vienas du, vienas du,
Kuo tu, vasara, vardu?
Sulaukus antro vasaros mėnesio, sulaukėme ir draugų iš kitų darželių. Smagu sutikti naujus draugus, susipažinti ir keliauti spalvotu vasaros taku kartu.

**********

Birželiui įpusėjus, smagios ir saulėtos dienos lopšelyje-darželyje neleidžia liūdėti. Vasaros dirbtuvėlėse vaikai kūrė draugystės girliandą: piešė drugelius, gėlytes, segė juos ant juostelės. Kūrinys gali būti įvardijamas – ilgiausia sukurta girlianda lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ nes jos ilgis net 45 metrai. Puiki nuotaika, skambanti muzika ir kūrybinis džiaugsmas suvienijo visus bendram siekiui.

**********

Mieli tėveliai,
kviečiame Jus aktyviai dalyvauti šventinių renginių, skirtų darželio 40-mečiui, savaitėje.


Pasakadienis  (05.23 pirmadienis)
Keliaukim į tolimą pasakų šalį,
Ten daug stebuklų ir paslapčių.
Šioje karalystėj veikėjai gyvena,
Ir pildos svajonės visų vaikų.
10.00 Pramoga „Pasakaitę tau skiriu“
15.30 Gimtadienio kepuraičių gaminimas dirbtuvėlėse

Džiaugsmadienis (05.24 antradienis)
Draugai aplanko mus ne kasdieną,
Džiaugsmingą dieną švenčiam nedažnai.
Jie ateis, tikriausiai ir šiandieną,
Dainos, šokiai, džiaugsmas liesis laisvai.
10.00 Pramoginis rytmetis „Draugai atėjo ir šventė prasidėjo“ 

Linksmadienis (05.25 trečiadienis)
Vaikystė-tai išdaigų, žaidimų, pokštų laikas,
Kai linksmintis nori kiekvienas vaikas.
Kurkime, draugaukime, mylėkime viens kitą.
Lai danguje vaivorykštė, mums šypsos išpaišyta.
10.00 Šventinis rytmetis „Kūrybos, draugystės ir meilės vaivorykštė“

Tortadienis (05.26 ketvirtadienis)
„Žilvitis“ kepė pyragus, bus gimtadienis puikus.
Padainuos žaliasis choras, laimę neš kampe net voras.
Šitiek prikviesta svečių iš visokių pakraščių.
Paskubėk greičiau ir tu,
Ragausim tortą mes kartu.
16.00 val.  Šventinis koncertas „40 akimirkų iš laimingos vaikystės „Žilvityje“

Laiškadienis (05.27 penktadienis)
Aš laiškelį tau rašau,
Ir labai tavęs prašau:
- Nesibarkim, nesipykim ir gerais draugais išlikim.
Aš gimtadienį švenčiu,
Į svečius visus kviečiu.
Kaip draugus aš sutinku?
Kaip ir pridera – juoku!!!
10.00 Pramoga ,,Pasveikinkim vieni kitus”

 

**********

Lauke tik pradėjus kaltis žolei ir sprogti lapams gamtosauginio ugdymo pedagogės sukvietė vaikus į salę pasivaikščioti žaliaisiais labirintais.

Pedagogės kartu su ugdytiniais smalsiai nagrinėjo augalus ir džiaugėsi jų įvairove.

**********

Nors ir lietingą, tačiau nešaltą balandžio 28 popietę „Kiškučių“ ir „Žiogelių“ grupių vaikai kartu su auklėtojomis dalyvavo Juodpelkio parko teritorijoje surengtoje akcijoje „Pasodink savo medį“. Pasodinus po penkis beržus dalyviai skanavo gardžia sriuba ir šilta arbata. Akcijos metu iš viso buvo pasodinta septyniasdešimt berželių ir aštuoniolika klevų. Ugdytiniai grįžo pilni įspūdžių su padėkos raštu ir Gamtosauginių mokyklų sertifikatu.

**********

Mielos mamos,
Jei pasaulyje Jūsų nebūtų,
Gerumas ir meilė netektų vardų,
Nešildytų saulė, šaltiniai išdžiūtų
Ir žemė visa apsitrauktų ledu...
Su Mamų diena!

**********

Balandžio 22 dieną ,,Žiburėlio'' pradinėje mokykloje vyko rajoninis etnokultūrinis projektas ,,Pupų Pėdielis''. Jame dalyvavo ir priešmokyklinės 9 grupės ugdytinė Saulė Bakytė, kuri žemaitiškai papasakojo ,,Kap riėdiės seniau žmuonis''. Renginio metu visi kalbėjo tik žemaitiškai. Tai projektas skirtas žemaičių tarmei ir kultūrai garsinti.

**********

Darželyje nuaidėjo smagi teatro fiesta, skirta žemės dienai paminėti.
„Boružiukų“ grupės vaikai ir auklėtojos sukvietė darželio vaikus ir grupės tėvus į pasakos „Trys paršiukai“ inscenizaciją. „Drambliukų“ grupės vaikai kvietė pasiklausyti „Miško pasakėlės“ apie draugystę. Patys didžiausi darželio vaikai sulaukė svečių, priešmokyklinukų iš lopšelio-darželio „Eglutė“ ir lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“. „Kiškučiai“ vaidino spektaklį „Knyga suranda draugą“.
Vaikai smagiai leido laiką draugų apsupty ir gilino savo žinias apie meilę ir pagarbą gamtai.

**********

Balandžio 7-oji Pasaulinė sveikatos diena. Visa ,,Žilvičio" bendruomenė šią dieną pradėjo nuotaikinga ryto mankšta. Dalino tėveliams lankstinukus, kūrė ,,Vitaminų medį". Po sveikuoliškų pusryčių vaikai rinkosi į sporto salę, žaisti judriųjų žaidimų, rungtyniauti estafetėse, o ,,Bitučių", ,,Drambliukų" ir ,,Boružiukų" grupių vaikai smagiai žaidė futboliuką. Su didele aistra ir užsidegimu futboliuką mielai žaidė ir mergaitės. Salėje aidėjo palaikymo šūksniai, garsus vaikų juokas. Visi sveikatos dienos dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, grupės – diplomais, futbolininkai – atminimo medaliais.

**********

Balandžio 6-ąją Lietuvoje tradiciškai minime Saugaus eismo dieną. Minint šią dieną, priešmokyklinių grupių auklėtiniai apsilankė Mažeikių rajono policijos komisariate, kur dalyvavo saugaus eismo edukacinėje valandėlėje. Saugaus eismo pamoka vyko neseniai atidarytoje saugaus eismo klasėje. Ugdytiniai patobulino saugaus elgesio gatvėje įgūdžius, išmoko tinkamai naudotis saugos priemonėmis, važiuojant dviračiu, paspirtuku bei riedučiais. Sužinojo, kaip reikia naudotis atšvaitais, tinkamai juos segėti. Taip pat aplankė Mažeikių rajono policijos istorijos muziejų.

**********

Kovo 30 dieną ,,Bitučių“ grupės auklėtojos, vaikai ir jų tėveliai šventė vaikų Velykėles. Tai šventė, puoselėjanti gražias lietuviškas tradicijas ir bendrumo dvasia sujungianti šeimas. Vaikai piešė piešinius su margučiais, atspindinčiais senovinių margučių marginimo tradicijas, jais puošėme grupės aplinką ir visi galėjo jais grožėtis. Grupėje vaikus aplankė Velykų bobutė – pilnu krepšiu margučių, kiškis ir baltasis gandras. Vaikai dainavo daineles, deklamavo eilėraščius, visi žaidė velykinius žaidimus, mynė mįsles, rideno margučius. Šventė suteikė vaikams daug džiaugsmo, o ypač nudžiugino Velykų bobutės dovanoti šokoladiniai margučiai.  

**********

Mieli tėveliai !

Su pavasario saule į žemę sugrįžta gyvenimas ir džiaugsmas. Tesugrįžta jis ir į jūsų namus, ir į jūsų širdis. Teišaušta gražus ir spalvingas šv. Velykų rytas, o  jūsų margučiai tebus spalvingiausi ir stipriausi. Gražios šventės.

**********

Sulaukus pavasario prisiminėme atbundančią gamtą. Tarptautinės Žemės dienos progą sumaniai šventėme visą savaitę. Žemės puoselėjimo savaitę pradėjome Tarptautine Miškų diena. Kūrėme įvairiausius lankstinukus ir surengėme parodą „Miškų diena – atsakingas žvilgsnis į ateitį“. Kovo 22 šventėme Vandens dieną. Ugdytiniai sukūrė mėlyną šypseną ir susprendė, kad tik mėlynai pasipuošę, deramai padėkos vandeniui ir išreikš džiaugsmą, kad jo turi užtektinai. Šventinės savaitės metu nepamiršome ir puoselėjamų „Žaliosios palangės“ augalų. Džiaugėmės išdygusiais liaunais daigeliais. Grupėse apsilankę linksmi personažai, iš Mažeikių kultūros centro, kartu su vaikais sodino daigelius ir šia edukacine veikla dalyvavo akcijoje „Auga daigelis – augu ir aš“. O iš Mažeikių visuomeninės sveikatos biuro atvykusi asistentė pasakojo apie vandenį, drauge atlikome eksperimentą „Spalvotas kopūstas“, kuris vaikus labai sudomino. Susidomėję vaikai ir spindinčios jų akys skatina ir toliau įvairinti veiklas netradiciniais renginiais.

**********

Kovo 23 dieną Mažeikiuose vyko regioninė ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų konferencija – idėjų mugė ,,Kaip ikimokyklinio ugdymo pedagogui spėti su laikmečio naujovėmis? ". Renginyje dalyvavo 120 pedagogų ne tik iš Mažeikių miesto bei rajono, bet ir iš Akmenės, Skuodo, Kelmės, Šilutės. Mūsų darželio auklėtoja Daiva Juškienė pasidalino darbo patirtimi pristatydama pranešimą ,,Fizinio aktyvumo skatinimas ikimokykliniame amžiuje". Stendinį pranešimą  ,,Pedagogų ir tėvų bendradarbiavimas – vaiko labui" paruošė auklėtoja Ligita Narutavičienė.

**********

Kovo 17 dieną lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis" vyko viktorina ,,Viskas apie popierių“. Jėgas išbandė ir priešmokyklinės ,,Kiškučių'' grupės vaikai. Renginio tikslas – siekti, kad į aplinkos saugojimą įsitrauktų kuo didesnė bendruomenės dalis. Nudžiugino parodėlė. Tai  miestas padarytas iš popierinių dėžių su keliais, žolynais ir transporto priemonėmis.

**********

Su pirmais vieversiais į „Žiburėlio“ pradinę mokyklą atskubėjo ir pirmoji pavasario šventė. Tai kasmetinė „Amatų mugė“, į kurią buvome pakviesti ir mes, lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai. Visus susirinkusius linksmino liaudiškos muzikos kapela. Šventėje netrūko puikios nuotaikos ir linksmų veidų. Jauniesiems „prekybininkams“ talkino jų tėveliai ir pedagogai. Čia galėjai ne tik akis paganyti, bet ir patikusį daiktą, rankdarbį ar skanėstą įsigyti. O kad nesušaltumėm, buvome vaišinami karšta arbata bei kaimiškais riestainiais.
Visi, ir dalyviai, ir svečiai buvo apdovanoti padėkomis. Sugrįžome linksmi ir puikiai nusiteikę.

**********

Kovo 10 dieną priešmokyklinės, 9 grupės ugdytiniai lankėsi Mažeikių muziejuje.Stebėjo parodą skirtą kovo 11-ąjai paminėti. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie eksponatus, atsakė į vaikų klausimus. Vaikai pažadėjo dar kartą apsilankyti, tik jau kartu su tėveliais.

**********

Tau, mūs Tėviškėle,
Ši skambi daina.
Tu pati gražiausia
Mano Lietuva.
Pasaulyje daug gražių šalių ir miestų, tačiau žmogui pati gražiausia ta šalis, kurioje jis gimė. Ta šalis – jo namai, ta šalis – jo Tėvynė.
Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai šventinį rytmetį ,,Aš myliu Lietuvą“ pradėjo iškilmingai giedodami V. Kudirkos ,,Tautišką giesmę“. Džiaugsmu spindinčiomis akimis ir gera nuotaika apdainavo Lietuvą dainų pynėmis, skyrė Tėvynei daug eilių ir gražių žodžių, ,,aplankė“ didžiuosius Lietuvos miestus. Lietuvos gimtadienis – mūsų kiekvieno lietuvio gimtadienis. Rytmečio pabaigoje skanavome gimtadienio tortą.

**********

Š. m. vasario 9 d. darželyje vyko Užgavėnių šventė. Į darželio kiemą sugūžėjo didelis būrys persirengėlių. Šventės šeimininkė pavaišinusi blynais, linkėjo visiems gero ūpo ir kvietė pakilnoti kojeles, pajudinti rankeles. Šventėje netikėtai pasirodė Užgavėnių personažai – Lašininis ir Kanapinis. Jų kovą virvės traukimo rungtyje, šventės dalyviai ne tik galėjo stebėti, bet ir patys dalyvauti ir padėti Kanapiniui laimėti. Pasilinksminę, pašokę visi atsisveikino su More ir išlydėjo ją skanduodami ,,Žėima, žėima biek iš kėima".

**********

„Žiogelių“ ir „Kiškučių“ grupių ugdytiniai vyko į Urvikių kultūros centrą stebėti edukacinės programos „Duonos keliu“. Sužinojome apie rugio kelią, duonos rauginimo paslaptis, kaip ir kokią duoną kepė mūsų senoliai. Patys galėjome išsikepti duonos kepaliuką. Kol duonelė kepė, grojant kaimo kapelai, žaidėme liaudiškus žaidimus, ragavome kaimiškų vaišių. Taip pat klausėmės bitininko Vidmanto Alčauskio pasakojimo apie bites ir bičių produktus, medaus kopinėjimą. Patys iš bičių vaško gaminome žvakes. Edukacinė programa „Duonos keliu“ neabejotinai įdomi ir mažiems, ir dideliems.

**********

Sausio 14 d. ,,Žilvičio“ ugdytinės Saulė Bakytė, Darija Mažonaitė ir Ugnė Vitkevičiūtė dalyvavo konkurse ,,Dainų dainelė 2016“ rajoniniame ture. Jas paruošė muzikos mokytoja metodininkė Daiva Gedvilienė.

**********

- lakštingalos graži daina…
I – ilgiausia Nemuno vaga…
E – eglutės miško pakrašty…
T – Tėvyne, tu brangi!
U – ugnelė židiny karšta…
V – visiems labai brangi kalba…
A – aš jau tikrai žinau, kam eilėraštį rašau.
Ankstyvą trečiadienio rytą susirinkome prisiminti 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių. Užžiebėme keturiolika atminimo liepsnelių ir tylos minute pagerbėme žuvusiuosius. Lietuvos laisvės gynėjams vaikai dovanojo savo pagamintas neužmirštuoles. Darželyje vyko piešinių paroda „Gėlės laisvei“.

**********

,,KVIEČIAME BŪRIN VISUS – SPORTUI ŠALTIS NEBAISUS“
,,Žilvičio“ pedagogai tiki, kad vaikų dalyvavimas sporto renginiuose skatina jų norą sportuoti,  suteikia gerų emocijų, ugdo bendruomeniškumą.
Sausio 12 dieną, ,,Žiogelių“ ir ,,Kiškučių“ grupių ugdytiniai, pedagogai, darbuotojai susiruošė į Tirkšlių pušyną džiaugtis žiemos malonumais, vaišinti miško gyventojus atvežtomis gėrybėmis.
Pušyne vaikai dalyvavo estafetėse, smagiai čiuožinėjo nuo kalniuko, išbandė jėgas virvės traukimo rungtyje,  ieškojo gyvūnų bei paukščių sniege paliktų pėdsakų. Valgė kiškio pyragą, gėrė žolelių arbatą. Linksmai pažaidę, patyrę daug džiugių emocijų grįžome į darželį.

**********

Mažeikių LIONS moterų klubo dovana darželinukams

2016 m. sausio 6 d. Mažeikių LIONS klubo moterys aplankė mūsų darželį ir įteikė per Kalėdas iš už Atalnto atkeliavusią Šviesos dėžę ir III lygio priemones. Priemonių rinkinys skirtas regėjimo likučiui ir vizualinėms funkcijoms lavinti.
Apsilankymo metu svečiai apžiūrėjo darželį, lankėsi grupėse, tiflopedagogo ir ortoptisto kabinetuose, bendravo su darbuotojais. Vaikai ir pedagogai viešnioms dovanojo nuotaikingą pasirodymą, o apsilankę trys karaliai įteikė smilkalų, aukso ir miros. Graži bendrystė sujungė visus vienam kilniam tikslui –
dirbti kartu vaiko gerovei.

**********

Metų pabaiga – tai laikas, kai žvelgiame į ateitį.
Tegul ji visuomet būna skaidresnė, ryškesnė ir prasmingesnė už praeitį.
Su šviesiomis mintimis ir tikėjimu pasitikime Šv. Kalėdas ir Naujuosius 2016-uosius metus.
Uždekime gerumo žvakę savo širdyse, teprisipildo jos ramybės ir laimės,
o mūsų namai – gerovės.

**********

Adventas – tai laukimo, paslaptingumo ir vilties metas. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys, auklėtojų šypsenos ir tėvelių nuostaba, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą. Džiaugiamės, kad vaikai ir jų tėveliai iš ,,Žiogelių“ grupės galėjo pabūti drauge ir pajusti Advento ramybę,  laukimo nuotaiką.

**********

Gruodžio 3 dieną priešmokyklinių grupių ,,Kiškučiai“  ir ,,Žiogeliai“ ugdytiniai lankėsi ,,Žiburėlio“ pradinės mokyklos, atvirų durų dienoje. Iš susitikimo vaikai grįžo patenkinti ir su dovanomis.  Jie patys pamatė ir patyrė, ką reiškia būti mokiniu.

**********

Žvarbų ir tamsų lapkričio vakarą lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ 4 grupės vaikai ir auklėtojos sukvietė tėvelius, močiutes ir senelius į liaudišką vakaronę ,,Iš močiutės skrynios“.
Vaikai dainavo lietuvių liaudies dainas, sekė pasakas be galo. Susirinkęs gausus svečių būrys minė „Mįslių bobutės“ mįsles, skaitė greitakalbes. Smagu buvo vaikams kartu su tėveliais, močiutėmis ir seneliais žaisti lietuvių liaudies žaidimus.
Vaikų daryti angeliukai su nuoširdžiausiais linkėjimais į kiekvienus namus atnešė dalelį šilumos ir artėjančių laukiamiausių metų švenčių dvelksmo.

**********

Pozityvi tėvystė – tai vaikų auginimo būdas, kuomet tėvai taiko efektyvius ir pagarbius vaikų elgesio įtakojimo būdus. Šios programos tikslas – skatinti gerus santykius tarp tėvų ir vaikų, užkirsti kelią vaikų elgesio problemoms.
Š. m. lapkričio mėn. pedagogės R. Garalienė ir L. Narutavičienė pristatė tėvams ,,Sėkmingos tėvystės gebėjimų ugdymas" programą. Tėvai įgijo žinių apie pozityvią saugią tėvystę, dalinosi idėjomis, patirtimi ir problemų sprendimais, kuriuos galės taikyti auklėdami vaikus. Susipažinę su programa, taikydami sėkmingos tėvystės gebėjimus, tėvai labiau pasitikės savimi, o vaikai augs kompetetingesni ir sveikesni.

 

**********

,,Kiškučių“ ir ,,Žiogelių“ grupių vaikai visą savaitę mokėsi kaip reikia saugiai pereiti gatvę, važiuoti su šeimos nariais automobilyje, apsisaugoti tamsiu paros metu. Viktorinos ,,Aš saugus, kai žinau'' metu žiūrėjo filmą ,,Policininko Amsio taisyklės“, minė mįsles, dalyvavo estafetėse, atsakė į klausimus saugaus eismo tema. Šuo Amsis, už išlaikytus egzaminus, apdovanojo vaikus pažymėjimais. Kartu su grupių tėveliais ugdytiniai piešė parodai ,,Mažos mašinėlės man labai patinka“.

 

**********

Mūsų darželyje daug dėmesio skiriama vaikų sveikatinimui. Įstaigoje nuolat vykdomi sveikatos stiprinimo projektai.
Nuo 2014 m. darželis dalyvauja Lietuvos specialiosios olimpiados programoje ,,Jaunasis atletas“. Ši programa skirta vaikams turintiems regėjimo sutrikimus. Specialiųjų užsiėmimų metu vaikai patiria judėjimo džiaugsmą, atsipalaiduoja, išmoksta naujų žaidimų, tarpusavio bendravimo.
Dėka šios programos, mūsų įstaiga pasipildė sportiniu inventoriumi, marškinėliais vaikams. O sportinės šventės metu, visi ugdytiniai buvo apdovanoti medaliais, gausiomis vaišėmis, patyrė daug džiugių emocijų.

**********

Lopšelyje-darželyje lankėsi seimo narys Kęstutis Bartkevičius. Apsilankymo tikslas – investicinių lėšų įsisavinimas. Bendruomenė, tėvai džiaugiasi naujai atremontuotais tualetais ir prausyklomis. Vaikai  ir pedagogai dovanojo sveikinimą kupiną šilumos ir džiaugsmo.

**********

Spalio 10 d. lopšelis-darželis „Žilvitis“ dalyvavo  Mažeikių moterų  LIONS klubo 10 metų jubiliejaus iškilmėse Renavo dvare. Vaikai dovanojo savo šypsenas ir nuotaikingą pasirodymą. Renginio metu vyko labdaringa loterija, kuri buvo skirta mūsų lopšelio-darželio auklėtiniams su regos negalia paremti, bei šviesos dėžei ir III lygio priemonių rinkiniui įsigyti.

**********

,,KOŠĖS DIENA"
Spalio 9 dieną, visa ,,Žilvičio“ bendruomenė prisijungė prie Pasaulinės akcijos ,,Košės diena“. Šios akcijos tikslas, skatinti sveikos mitybos įpročius tarp Lietuvos vaikų ir akcentuoti košės pusryčių naudą mityboje.
,,Košės dieną“ pradėjome ryte vaišindami tėvelius ir ugdytinius koše, bei įteikdami lankstinuką ,,Košės nauda“. Po sočių pusryčių, prišmokyklinukai rinkosi į salę, kurioje vyko viktorina, bei linksmosios estafetės. Šios dienos devizas: košes valgyti sveika!!!

**********

Atėjus rudeniui „Boružiukų“, „Bitučių“ ir „Drambliukų“ grupių vaikai šventė moliūgo gimtadienį.
Į šventę svečiai važiavo draugystės traukiniu, gimtadienyje šoko, dainavo.
Grįžę į grupes vaikai vaišinosi moliūgų pyragu, sausainiais ir saldainiais. 

**********

Lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ rugsėjo 22 d. vyko akcija  „Rieda ratai rateliukai“, skirta Tarptautinei dienai be automobilio. Akcijos tikslas raginti bendruomenės narius prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo, skatinti atvykti į darželį pėsčiomis, ar visuomeniniu transportu, aktyviau judėti.
Šį rytą daugelis darbuotojų į darželį atvyko dviračiais, vaikai ir tėveliai – pėsti, dviračiais ar paspirtukais. Emocijų ir judėjimo džiaugsmo netrūko visiems darželio vaikams (daugiau nuotraukų galerijoje).

**********

Rugsėjo 4 d. vaikai dalyvavo respublikinėje akcijoje ,,Darželinukai už krepšininkų pergales”, kurią inicijavo Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija ir ,,Sveikatos želmenėliai“. Akcija skirta Lietuvos krepšinio rinktinei Europos čempionate palaikyti. Pasipuošę Lietuvos krepšinio sirgalių atributika vaikai skandavo skanduotes, mušinėjo, varinėjo ir mėtė kamuolius, piešė juos ant didelių lapų, pasirašydami savo vardus. Skambant krepšinio himnui, iš rankų į rankas siuntėme krepšinio kamuolį, su sirgalių parašais, linkėdami Lietuvos rinktinei pergalių.

**********

Mieli tėveliai,
...kad ką nors ko išmokytum – reikia mylėti tai, ko mokai, ir tuos, kuriuos mokai...
Rugsėjo 1-oji mums  duota kaip didelis turtas.
Už jos slenksčio – naujos žinios, nauji darbai, nauja patirtis ir viltis...
Rugsėjo 1-osios rytą 9.15 val. vaikus, tėvelius ir darbuotojus kviečiame į Mokslo ir žinių šventę.
Jus linksmins kapitonas Flintas.

**********

Skrenda, skrenda, skrenda – vaikystė mano,
Skrenda, skrenda, skrenda....per margaspalvę vasaros pievą.
Lydima drugelių, bučiuojama saulės, džiugindama kiekvieną, paskutinė 2014–2015 mokslo metų diena sukvietė vaikus į lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ kiemą. Kartu dalyvavome sportinėse atrakcijose, dainavome ir šokome. Direktorės Irenos Petrutienės linkėjimas kartu paskraidžius po vasarojus, rudenėjant sugrįžti vėl į darželį, nuteikė geroms, saulėtoms atostogoms.

**********

Vaikų vasara darželyje

Jau įsibėgėjo birželis. Kai kuriems darželio ugdytiniams jau prasidėjo vasaros atostogos, na o tiems, kurie dar jų laukia, pramogų darželyje netrūksta. Vasarą vaikai labai daug laiko praleidžia lauke. Labiausiai jie mėgsta sporto pramogas: rungtyniavo, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėse. Mielai žaidė siužetinius žaidimus su lauke rasta gamtine medžiaga, pliuškenosi baseine, išbandė piešimą ant neįprastų paviršių, o žaidimai su smėliu teikė daug gerų emocijų. Kita labai vaikų mėgiama veikla – bandymai ir stebėjimai. Naudodami mikroskopus ir įvairius didinimo stiklus stebėjo augalus, vabzdžius, aplinką. Svarbu, kad vaikai ateina į jiems įprastą ir saugią aplinką, kur gali bendrauti su auklėtojomis ir draugais, kur jų laukia įdomi, kūrybingumą ir aktyvumą skatinanti veikla.

**********

Vasara – puikus metas vaikų grūdinimui. Visi vaikai nori būti stiprūs, vikrūs, ištvermingi, todėl mes darželio auklėtojos rūinamės ugdytinių fiziniu aktyvumu, grūdinimu, gera jų savijauta.

Kiekvieną dieną pradedame nuotaikinga mankšta gryname ore, grūdinamės vaikščiodami basomis po žolę, atliekame pratimus pėdų plokščiapadiškumo profilaktikai. Džiaugiamės vandens teikiamais malonumais, žaidžiame judriuosius žaidimus. Grūdinkimės ir aukime sveiki.

**********

Tu, darželi, liki sveikas. Į mokyklą man jau laikas, dainuodami dainą priešmokyklinukai atsisveikino su ,,Žilvičiu“. Vaikystės saulėtos dienos prisiminimuose vis ragins sugrįžti į šią šaly, bet naujai atverstas knygos puslapis – žingsnis į mokyklą, rudenį nuskambėsiantis skambutis, pažintis su pirmąja mokytoja, primins – tu jau pirmokas. Šventė vaikystės šalyje linksma, spalvinga, labai jautri. Pilna nuoširdžių žodžių, linkėjimų ir gėlių, persikėlė į Stumbrių žirgyną. O pramogauti pakvietę klounai, liūdėti neleido niekam...

**********

Birželio 1-oji Tarptautinė vaikų gynimo diena

Kasmet birželio pirmąją švenčiame Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šiemet šią dieną paminėjome vykdami į turistinį žygį. Kartu su mumis į žygį vyko atstovai iš Mažeikių turistų klubo ir Kurtų veislės šuo Bartas. Kaip ir visi turistai statėme palapines, žaidėme sportinius žaidimus, dalyvavome linksmosiose estafetėse, skridome parašiutu, ugdytiniai pramogavo gryname ore. Lengvai pavargę gardžiai valgėme turistų košę.

      Vaikai – gražiausios pasaulio gėlės. Ir niekas taip gražiai nežydi, kaip šypsena vaiko lūpose, geros vaikų emocijos, skardus juokas (daugiau nuotraukų galerijoje).

**********

Mūsų bendruomenėje džiugi žinia, jau ketvirti metai, kaip esame apdovanoti Tarptautinių gamtosauginių mokyklų programos sertifikatu. Už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą ugdymo įstaigos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą. Taip pat už aktyvų dalyvavimą Aplinkosauginio švietimo fondo Gamtosauginių mokyklų programos Pasaulinės veiksmo dienos muzikinio vaizdo klipo konkurse buvome apdovanoti padėka.

**********

Gegužės 13 dieną, Mažeikių futbolo akademijoje įvyko 4-asis Mažeikių r. lopšelių-darželių Futboliuko festivalis, kurį organizavo FK Atmosfera bei Švietimo skyrius. Ketvirtą kartą iš eilės šiame festivalyje dalyvavo ir mūsų darželio futbolininkai. Žilvitukai parodė, kad puikiai valdo futbolo kamuolį žaisdami šį nuotaikingą žaidimą. Festivalio metu visi žaidėjai buvo apdovanoti medaliais, apyrakėmis ir CD diskeliais ,,Bardų dainos vaikams". Grįžome pakylėti ir puikios nuotaikos.

**********

 

,Kas nudažė vaivorykštę ?" tokiu pavadinimu vykusią menų savaitę vainikavo spalvų diskoteka, o renginio organizatoriai – meninio ugdymo kūrybinė grupė, sveikino visus su atkeliavusiu pavasariu ir linkėjo:

 

- Didžiulis stebuklas mūsų pasaulis, 
Lai užlies auksu dangų tekanti saulė. 
Vaivorykštės juostom junkime širdis, 
Lai meilės ir džiaugsmo spalvos mus šildys!

**********

Kviečiame visus tėvelius balandžio 23 d. 8.00 val. prisijungti prie VšĮ Paramos vaikams centro vykdomos socialinės akcijos ,,Nustokime barti, pradėkime girti“. Šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį  į emocinės prievartos  prieš vaikus problemą. Akcijos metu kviesime atsisakyti vaikus žeidžiančių žodžių.

 

**********

Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama balandžio 7 dieną. Šią šventę inicijuoja PSO (pasaulinė sveikatos organizacija) nuo 1950 metų.

Mūsų darželio bendruomenė, šią dieną paminėjo, aktyviai mankštindamasi lauke, ragaudama sveikuoliškus sumuštinukus, o vaikams dovanojome po balioną su užrašu ,,Man rūpi mano sveikata".

Puikus oras, gera nuotaika, linksmi mankštos pratimai  nuteikė kiekvieną pozityviai dienai.

**********

Nors gamta sunkiai keliasi iš žiemos miego, tačiau ilgėjančios dienos primena, kad jau pavasarėja… O su pavasariu beldžiasi ir pati gražiausią pavasario šventė – Velykos. Šios gražios šventės proga lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ surengta velykinių kompozicijų paroda „Švenčių belaukiant“.
Su Šv. Velykomis, mielieji !!!

**********

Vieną gražų pavasario rytą grupėse vaikus aplankė paukštis, boružė ir gėlytė. Pavasario šaukliai vaikams atnešė gėlių daigelių ir sėklų. Ugdytiniai kartu su svečiais sėjo, sodino gėles, kuriomis pavasarį papuoš darželio kiemą. Vaikai su auklėtojomis nepamiršo ir parskrendančių paukščių. Padedant darželio meistrui įkėlė į medžius ugdytinių tėvų pagamintus inkilus.
Mūsų visų laukia gražus, gėlėtas ir paukštelių čiulbesio pilnas pavasaris!

**********

Š. m. kovo 23–29 dienomis lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo ,,Žiniukų“ grupės vaikai dalyvavo ,,VEIKSMO SAVAITĖJE BE PATYČIŲ“, kurios tikslas – stabdyti patyčių plitimą, aiškintis, kaip mums sekasi mažinti patyčias ir savęs paklausti: ,,Ką aš galiu padaryti, kad patyčių būtų mažiau?“

Priešmokyklinukai pokalbių metu aiškinosi, kaip jaučiasi, kai yra laimingi, geri, nuoširdūs, o kartais pikti ir pavydūs. Vaikai piešė, aplikavo, sukūrė bendrą kolektyvinį darbą „Draugaukime kartu". Ant nupieštų delnų rašė žodžius apie draugystę ir gerumą. O plakate „Gerumo saulė" - vaikų spalvingi delnai su žodžiais apie draugystę, mandagumą.

Paskutinę „SAVAITĖS BE PATYČIŲ" dieną vaikai linkėjo linkėjimus, inscenizavo pasaką „Trys paršiukai", mokėsi iš pasakos herojų draugiškumo ir užuojautos, skatino vieni kitus gerbti ir bendrauti draugiškai.

**********

Minėdami Pasaulinę vandens dieną  „Žilvičio“  ir „Eglutės“ darželių,  priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai buvo pakviesti į „Vandens karalystę“.  Kartu su karalystės gyventojais: bebru, žuvimi, vėžliu, undinėle žaidė žaidimus, atliko bandymus su vandeniu, atsakinėjo į užduotus klausimus. Miško naudojimo ir miškotvarkos inžinierius  Nerijus Lemežis pasakojo apie miške esančius vandens telkinius ir jų naudą miško gyventojams, atsakinėjo į vaikų klausimus.

 

**********

,,Žilvityje“  karaliavo Futboliukas
Kovo 19 dieną, mūsų darželyje vyko Futboliuko šventė. Jos metu mažieji futbolininkai dalyvavo estafetėse, vėliau savo sportinius gebėjimus išbandė žaisdami futboliuką. ,,Žilvityje" vykusioje Futboliuko šventėje, kurios šūkis ,,Ir mes tikrai mylim futbolą“ sulaukėme ir svečių iš toliau. Lietuvos masinio futbolo asociacijos prezidentas Anatolijus Stacenko į Mažeikius atvyko ne tuščiomis - mažiesiems ,,Žilvičio" futbolininkams svečias padovanojo futbolo kamuolių, bei kitų dovanų. Savo jėgas išbandė ne tik patys ,,žilvitukai“, bet ir jų svečiai iš lopšelių-darželių ,,Gintarėlis“ bei ,,Bitutė“. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti: taurėmis, medaliais, saldžiomis dovanomis, padėkos raštais.

**********

Pajutę pavasario dvelksmą, lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bendruomenė įsijungė į ekologinį ugdymo projektą ,,Žemė mano delnuose“. Ugdytiniai kartu su tėveliais ir pedagogais, sėjo, sodino augalus į netradicinius vazonus: batus, rankinukus, žaislines mašinas, cukrines, samčius ir pan. Šiais kūrybiniais darbais pasitikome Žemės dieną.

**********

Š. m. vasario 26 d. lopšelio-darželio „Žilvitis" ugdytiniai dalyvavo vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkurse „TRAMTATULIS 2015" vietiniame ture. Puikiai pasirodė Saulė Bakytė iš „Kiškučių" grupės (auklėtoja Sida Liutkuvienė) ir mergaitė dalyvaus sekančiame ture, kuris vyks Telšiuose. SVEIKINAME IR LINKIME SĖKMĖS!

**********

Tau vaikuti, dovanoju
Skambią, skambią kalbą.
Lyg varpeliai,
Lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.

Vasario 21-oji – Gimtosios kalbos diena. Šiai dienai paminėti priešmokyklinio
ugdymo grupių vaikai, kartu su logopedėmis Irena, Viktorija ir Rima, keliavo „kalbos takeliu“. Vaikai iš gamtinių medžiagų dėliojo žodį KALBA, savo kūnu vaizdavo raides, minė mįsles, šoko ir dainavo.

**********

 

Kanapinis valgyt nori,
Lašininis storas stovi.
Morė meilės pasiilgo
Jai žiema labai prailgo-
Bijo būti padegta,
Nes jau baigiasi žiema!

Užgavėnės – žiemos palydos diena. Šventės rytą visi dalyviai pasipuošę kaukėmis šurmuliavo darželio kieme ir varė žiemą iš kiemo. Vaikai dainavo, šoko ir stebėjo žūtbūtinę Lašininio ir Kanapinio kovą. Kanapinis mažiesiems persirengėliams padedant nugalėjo Lašininį ir džiaugsmingai pranešė apie sugrįžtantį pavasarį. Skambant linksmai muzikai kartu su „More“ buvo sunaikinti žiemos šalčiai ir sutiktas saulėtas pavasaris (daugiau nuotraukų galerijoje).

**********

,,Žiogelių“ grupė Užgavėnių šventę pratęsė Mažeikių muziejuje. Edukaciniame užsiėmime sužinojome  ir pamatėme medines kaukes. Tarp kitko, žemaičių kalba kaukė vadinama ,,lečyna“. Žaidėme Užgavėnių žaidimus, dainavome dainas, mus aprengė ubagais, čigonais ir kitais veikėjais. Į darželį grįžome linksmi ir praturtėję žiniomis.

**********

Vasario 16-osios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos paminėjimo renginiai
Š.m. vasario 11 d. į vaikų liaudies kūrybos atlikėjų konkursą ,,Aš mažas pupų pėdelis" susirinko ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai. Pedagogų etnokultūros ansamblis pasveikino skambia daina visus dalyvius ir svečius, o bendras ratelis nuteikė tolimesnei šiltai bendrystei. Konkurso dalyviai žiūrovams kūrinius perteikė žemaičių tarme. Saulės Bakytės iš ,,Kiškučių" grupės prosenelė Aldona Andrulienė pasidžiaugė, kad ugdytiniai puoselėja gimtąją kalbą, meninį žodį, skatino vaikus toliau skleisti savo kūrybinius gebėjimus, dalijosi mintimis apie savo kūrybą.
Lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bendruomenė ,,Šnekučių“ grupės dalyvį Matą Šadauską, ,,Kiškučių“ grupės dalyvę Saulę Bakytę bei linksmuosius muzikantus: Arną Ašmeną, Deviną Raudį, Modestą Komisaraitį, Jomantą Kryževičių ir Rusnę Lapkutę, kurie grojo liaudiškus kūrinius su ksilofonais, pasiūlė dalyvauti vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkurse ,,Tramtatulis 2015“ rajoniniame ture.
Džiugu, kad paklausyti skambaus žodžio susirinko draugai, tėvai ir pedagogai (daugiau nuotraukų galerijoje).

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai visus sukvietė į šventinį rytmetį ,,Aš myliu Lietuvą“.
Laidoje ,,Gustavo enciklopedija“ visi keliavo po Lietuvą, o ,,Sveikinimų koncerte“ skambėjo sveikinimai Lietuvai. Šventinę programą tęsė laida ,,Duokim garo“ ir smagūs šokiai.
Lietuvos gimtadienis – mūsų kiekvieno lietuvio gimtadienis.

**********

Mažos širdelės didelę meilę sutalpinti gali. Minint vasario 16-ąją visi darželio ugdytiniai įsijungė į piešinėlių parodą Lietuva – šalelė mano“. Visi gėrėjosi vaikų išradingumu ir meile Lietuvai.

Karpinių paroda ,,Mano gimtine, esi gražiausia"

**********

 

Lietuviškos žiemos mūsų nelepina sniegu ir šaltuku, todėl iškritus gausesniam sniegui mūsų darželio bendruomenė rinkosi į ,,Žilvičio" kiemą dalyvauti žiemos sporto šventėje.

Smagiai įveikę kliūčių ruožą, pasimankštinę kartu su Tigriuku, Kiškiais bei Laputaite vaikai išskubėjo žaisti Futboliuką, rankų stiprumo jėgą visi galėjo išbandyti traukdami virvę. Ugdytiniai dalyvavo rogučių estafetėje, mėtė kamuoliukus į taikinį, žaidė sniego riedulį, kartu su Laputaite skrido parašiutu.

Įraudusiais žandukais, puikios nuotaikos vaikai skanavo vaisinę arbatą ,,Lauko kavinėje" vaišinosi Kiškio pyragu (daugiau nuotraukų galerijoje).

**********

Š. m. sausio 28 d. mūsų darželio priešmokyklinukai dalyvavo ,,Vyturio“ pradinės mokyklos organizuotame renginyje ,,Sportuokime kartu“. Smagiai pasimankštinę ir gerai nusiteikę pradėjome rungtynes tarp Žilvitukų ir ,,Vyturio“ mokyklos pirmokų. Sportinio užsidegimo salėje netrūko, o malonios staigmenos džiugino visus.

**********

Mūsų ugdymo įstaigoje didelis dėmesys skiriamas vaikų sveikatingumui. Sausio paskutinį penktadienį, darželyje vyko konkursas ,,Sveikuolių sveikuoliai“.
Tarpusavyje rungtyniavo ,,Kiškučių“, ,,Žiogelių“, ,,Šnekučių“ ir ,,Žiniukų“ grupių vaikai. Renginio tikslas – saugoti savo ir kitų sveikatą, suprasti geros savijautos, mitybos, fizinio aktyvumo svarbą.
 Komandos prisistatė skanduotėmis, sveikuoliai rungėsi estafetėse, atsakinėjo į pateiktus klausimus, ragavo sveikuoliškus patiekalus. Salėje aidėjo garsūs plojimai, ir vaikų emocijos. Visi ugdytiniai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir padėkos raštais.

**********

Priešmokyklinių grupių vaikai lankėsi miesto muziejuje, kur vyko edukacinis užsiėmimas paminėti sausio 13-osios įvykiams. Vaikai klausėsi lietuviškų dainų ir patys dainavo kartu. Apžiūrėjo nuotraukas, prisimindami tautos istorijos įvykius, kurie pareikalavo nemažai aukų. Įspūdingai visus nuteikė glaudus ir šiltas susitelkimas po nenusakomo dydžio Lietuvos trispalve. 

**********

Adventas – tai laikas, kurio metu vienas kitame uždegame mažą žiburėlį šilumos. Ketvirtadienį, ,,Žiogelių'' grupės ir ,,Žiburėlio'' pradinės mokyklos vaikai pynė Advento vainiką, žaidė žaidimus, dainavo lietuvių liaudies dainas, būrė burtus. Po šventės ragavome 12 valgių. Linkime, kad ateinantys metai būtų sotūs ir turtingi, kad visi laimingai ir draugiškai gyventų.

**********

Kalėdų artume, trapiųjų žvakių šviesoje,
Įžiebkime gerumo žvaigždę žmonių širdyse...

       Mūsų darželyje gruodžio 17 d. vyko padėkos rytmetis, kuriame dalyvavo tėvų komiteto pirmininkai. Direktorė Irena Petrutienė kalbėjo apie nuveiktus darbus, dėkojo už gražią bendrystę, pasitikėjimą, susitarimą. Pedagogai susirinkusiems dovanojo šventinį koncertą „Savimi prisiliesti...“

**********

„Su laime ir meile, su džiaugsmo viltim,
Kalėdos ateina vėlei pas mus...“

Gruodžio 16 d. lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogės savo širdies šilumą, skambius posmus, kalėdines dainas ir giesmes dovanojo į „Valinos“ viešbučio kavinę susirinkusiems senjorams.
Sceninis vaizdelis „Žydrasis vėrinys“ jautriai palietė visų susirinkusiųjų širdis. Prisiminimui jos įteikė kalėdines dovanėles su šiltais palinkėjimais.

**********

Neramu mums kiek širdelėj
Kaip gi mus suras senelis?
Juk šiandieną į svečius
Jis keliaus pas vaikučius...


Gruodžio 15-osios rytą, prasidėjus nuotaikingam šurmuliui, vaikai ir jų tėveliai sulaukė Kalėdų senelio viešnagės. Kartu su seneliu mus aplankė ir vaikų mėgiamas piratų kapitonas Flintas. Dainomis, šokiais ir gražia saksofono muzika linksminęs senelis nepagailėjo vaikams ir dovanų... Kalėdos – stebuklų metas.

**********

 

Šiandien pasvajok, ko nori –

Išsipildys būtinai!

Tik svajok! Prašyk senelio,

Jis tikrai tikrai atneš.

Darželyje gruodžio 12 dieną įžiebta Kalėdų eglutė. Visi laukiame dovanų...

**********

Gruodžio 10 d. – tarptautinė futbolo diena. Šią dieną ,,Žilvitukai" paminėjo smagiai žaisdami šį nuotaikingą žaidimą. ,,Žilvityje" Futboliukas yra labai mėgiamas užsiėmimas. Šventės metu, vaikai dalyvavo sportinėse estafetėse, vėliau savo sugebėjimus išbandė žaisdami futboliuką. Mažuosius sportininkus aktyviai palaikė sirgaliai bei tėveliai. Visus Futboliuko dalyvius apdovanojo treneris N. Gudaitis atminimo medaliais.  Šventės metu mus lydėjo tik geros emocijos ir didelis džiaugsmas.

**********

Mūsų darželio vaikai ugdomi auklėtojos Lijanos Vaičienės, Mažeikių Sodroje surengė parodą „Už lango tamsu – pasiilgau spalvų“.

**********

,,Giraitėje", prie Mažeikių kultūros centro, ,,Šnekučiai" dalyvavo šventiniame rytmetyje. Vaikai džiaugėsi eglute, susitiko su Kalėdų seneliu ir žaidė linksmus žaidimus.

**********

Gruodžio 8 dieną lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ atstovai kūrė stebuklą sau bei visai Mažeikių krašto bendruomenei. Šventėje ,,Sušildykim sielas“ supintos į Advento vainiką viltys, svajonės, linkėjimai – tai dovana mūsų krašto gyventojams, raginimas visus atsisukti į šviesą, viltį, meilę.

**********

Gruodžio 2 dieną vyresniosios grupės vaikai lankėsi baldų fabrike ,,Lyra“.
Vakario tėvelis papasakojo, kaip gaminami baldai, kaip siuvami jiems  ,,drabužėliai''. Pasirodo Kalėdų senelio lova čia pagaminta, net stalas ir kėdė prie kurio rašo laiškus.

**********

Mažeikių lopšelį-darželį  „Žilvitis“ ir Bendruomenės centrą sieja graži bendrystė. Lapkričio 25 d. popietę skambias dainas ir sveikinimo posmus dovanojome žmonėms su negalia, švenčiantiems savo jubiliejines sukaktis. Centro direktorė Audronė Šimkuvienė palinkėjo visiems ramių šv. Kalėdų laukimo.

**********

– Duoną reikia pirkti parduotuvėje, ją reikia valgyti.
– Duoną iškepa mamos arba reikia eiti pirkti į parduotuvę.
Taip mąstė ,,Kiškučių“ grupės vaikai, kol neapsilankė Mažeikių duonos kepykloje.
Ugdytiniai pamatė ,,pirmuosius“ duonelės žingsnelius, stebėjo kepėjų darbą, ragavo gardžius riestainius.

**********

Lapkričio 20 dienos popietė priešmokyklinių grupių ugdytiniams nusidažė trijomis spalvomis nes, geros nuotaikos lydimi, visi kartu keliavome į TRIJŲ ŠVIESELIŲ miestą. Atsakydami į įvairius klausimus, deklamuodami eilėraščius, mindami mįsles, sėkmingai pasiekėme miestą kuriame, karaliaus Šviesoforo įgaliotiniai Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistė Roma Antanavičiūtė ir šuo Amsis,  pakvietė peržiūrėti filmukus saugaus eismo tema, juos aptarti, pasidalinti patirtimi. Darželinukams buvo įteikti MAŽOJO EISMO DALYVIO pažymėjimai.

**********

Mūsų darželyje ,,Ožio diena" tapo tradicine švente. Iš kartos į kartą perduodama senolių išmintis lavina ir turtina augančią kartą. Šventės metu susirinkę piemenėliai dainavo liaudies dainas, žaidė žaidimus, minė mįsles, šmaikštavo, juokavo, sekė pasakas, o į bendrą ratą pakvietė ir draugus. Prisišokę, apvedę baltą oželį aplink beržą tris kartus, vaikai lauks balto sniego ir žiemos linksmybių.

**********

Š. m. lapkričio 11 d. ,,Žiniukai" svečiavosi lopšelyje-darželyje ,,Eglutė". Jie dalyvavo viktorinoje ,,Protų mūšis". ,,Gudručių" ir ,,Žiniukų" komandų nariai kartu susitelkę atliko įvairias užduotis. Priešmokyklinukai atpažino paukščius, grybus, rūšiavo atliekas, skaičiavo vaisius ir daržoves, minė mįsles, deklamavo eilėraščius apie gamtą, dainavo.

Ugdytiniai įgijo ne tik žinių, bet ir bendradarbiavimo patirties.

**********

Rudenį, už lango krapnojant lietui, galima smagiai leisti laiką lauke, tik reikia nepamiršti skėčių ir aulinukų.
Nors ir nelietingą, bet saulėtą lapkričio rytą gausybė vaikų nešini skėčiais ir apsiavę aulinukus rinkosi į darželio „Įvairiaspalvių skėčių ir aulinukų paradą“.
Trepsėjome muzikos ritmu, šokome skėčių ir lietaus šokius bei visi kartu sukūrėme milžinišką „Žilvičio“ skėtį.

**********

Muziejinė edukacija – tai galimybė susipažinti su  muziejuje saugomais eksponatais.
Š. m. spalio 29 d. ,,Žiogelių" ir ,,Žiniukų" grupių ugdytiniai lankėsi Mažeikių muziejuje. Vaikai apžiūrėjo metalinių ir medinių kryžių kolekciją, susipažino su kryžių viršūnių ornamentika, kryžių paskirtimi žmogaus gyvenime, jų statymo vieta. Vaikai patys piešė labiausiai patikusius kryžius.

**********

Š. m. spalio 16 d. lopšelio-darželio ,,Gintarėlis" ,,Gudručių" grupės vaikai pakvietė ,,Žiniukus“ į sporto šventę. Priešmokyklinukai kartu su Kake Make mankštinosi pagal šokio ritmą, žaidė judrius žaidimus, rungtyniavo ir lenktyniavo įvairiose estafetėse. Sporto šventė vaikams teikė ne tik džiaugsmo, bet ir žadino jų poreikį judėti, skatino fizinį aktyvumą.

**********

Spalio 15 d.  minima pasaulinė baltosios lazdelės diena. Lopšelio-darželio „Žilvitis“ tiflopedagogės Rasa Jurkienė ir Birutė Skurvydienė  organizavo popietę „Būkime kartu“ skirtą šiai datai paminėti.
Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, keletas tėvelių. Atmintinos dienos simboliu laikoma baltoji lazdelė – vienas pagrindinių įrankių, kuriuo naudojasi regėjimo negalią turintis žmogus. Įdomiausia susirinkusiesiems buvo susipažinti su Brailio mašinėle, pavartyti neregiams skirtas knygas, sąsiuvinius. Atlikę užduotis užrištomis akimis, parašę mašinėle, pavaikščioję baltąja  lazdele  tiek tėvai, tiek ugdytiniai suprato, kad tai nėra lengva, bet galima išmokti,  tik reikia didelių pastangų, noro, kantrybės ir specialistų pagalbos. 
- O kaip jūs  galėtumėt  padėti neregiui, kad jam būtų šviesiau gyventi ?...  – popietė baigėsi šiuo retoriniu klausimu.

**********

Šių metų spalio 3 d. lopšelio-darželio ,,Žilvitis" priešmokyklinių grupių ugdytiniai apsilankė kultūros rūmuose organizuojamame renginyje, skirtame Policijos dienai paminėti. Labai malonu, kad pamatėme policininkų pagalbininkus šunis. Vaikus nustebino ne tik šunų pėdsekių draugiškumas, žaismingumas, bet ir galimybė susipažinti su policininkų darbo ypatumais. Tikimės, ne vienas užaugęs papildys policininkų gretas.

**********

Europos judėjimo savaitė 2014

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija rugsėjo 29 d. – spalio 5 d. paskelbė Europos judėjimo savaite MOVE WEEK 2014. Šioje akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio bendruomenė. Didysis bėgimas vyko Sodų parkelyje rugsėjo 30 dieną. Už gausų dalyvių skaičių ir aprangos originalumą mus apdovanojo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė  padėkos raštais ir apyrankėmis.

**********

Žvarbų, bet saulėtą rudens rytą ,,Žilvičio“ vaikai buvo pakviesti į rytmetį ,,Aš – obuolys karalius“. Vaikams trumpą inscenizaciją atliko pedagogės, šią dieną virtusios saule, obelimi, obuoliu, ežiu. Pasilinksminę kieme, darželio vaikai palydėjo ežį ir jo surinktus obuolius į obuolių spaudyklą. Ten juos pasitiko puikioji ,,gaspadinė“, kuri kartu su vaikais spaudė sultis ir jomis vaišino ne tik darželio ugdytinius, bet ir pedagogus. Darželio kieme vaikai turėjo surasti susirangiusią  kirmėlę, padarytą iš vaikų pieštų obuolių. Taip pat galėjo įvertinti rudeninių gėrybių vėrinius, grupių pieštus piešinius. Visas darželio kiemas kvepėjo mamų iškeptas pyragais. Kai darželyje tiek linksmybių, žvarbus oras nebaisus!

**********

Š. m. rugsėjo 26 d. ,,Žiniukų" grupės ugdytiniai lankėsi Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure, kur susipažino su biuro veikla. Vaikai apžiūrėjo piešinių parodą, skirtą Pasaulinei širdies dienai paminėti, atkreipė dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas. Priešmokyklinukai diskutavo, kaip išvengti širdies ligų. Svarbiausia – sveikai maitintis ir būti fiziškai aktyviems.

**********

Rugsėjo 22 Tarptautinė diena be automobilio. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai. Ir nors vieną dieną metuose atsisakyti automobilio.
Šią dieną, mūsų darželio vaikai paminėjo gamindami lankstinukus bei dalindami juos praeiviams. Dauguma darželio ugdytinių bei pedagogų į lopšelį-darželį ,,Žilvitis" atvyko dviračiais, paspirtukais, riedučiais. Smagiai važinėjomės Sodų parkelyje, dalyvavome dviračių estafetėse.

**********

Rugsėjo  19 d. lopšelio-darželio ,,Žilvitis" priešmokyklinių ugdymo grupių vaikai apsilankė Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Ekskursija prasidėjo nuo filmo. Jame  buvo rodoma, kaip gaisro metu elgtis, ką daryti, kai patalpoje pasklinda dūmai. Vaikai susipažino su gaisrininko profesija, pademonstravo gaisrininko aprangą. Sužinojo, kokius gelbėjimo darbus atlieka: gesina gaisrus, gelbėja žmones, padeda gyventojams nelaimėse. Ugdytiniai  patys galėjo apžiūrėti visą gaisrinės inventorių.

Ekskursija labai patiko visiems vaikams, ypač berniukams. Grįžtant į darželį, ne vienas svarstė, kad taps gaisrininku. Visiems svarbu žinoti, kaip apsisaugoti nuo nelaimės, tada tapsime saugesni. 

**********

Rugsėjo 9 dieną, mūsų darželis susivienijo ir aktyviai dalyvavo akcijoje ,,Žilvitukai už krepšininkų pergales". Akcija skirta Vaikų sveikatos metams paminėti ir Lietuvos krepšinio rinktinei Pasaulio čempionate palaikyti. Tikslas – skleisti sporto, kaip suvienijančio visus vienam tikslui, idėjas. Suteikti vaikams galimybę pasijusti tikrais krepšinio sirgaliais ir dalyviais. Skatinti žaidimus su kamuoliu.

**********

 

Mielieji,

Jau beržai ir kaštonai liepsnoja,

Neša vasarą gervės ant sparnų  vis tolyn ir tolyn,

Paklausykite! Kažkas skambina, šaukia,

-Tai rugsėjo pirmoji, Ji, visus pasikvietusi, veda

Stebuklingon vaikystės šalin.

 

Su švente mus sveikino vaikų draugas ,,Flintas”. Jis dovanojo nuotaikingą pramogą, kurioje skambėjo pamėgtos dainos. Po koncerto grupėse vaikų laukė siurprizas.

 

**********

Nauji mokslo metai šiemet prasidės rugsėjo 1 d. pirmadienį.
Ugdytiniai bus priimami įprasta tvarka (nuo 7.00 iki 9.00 val.)
10.00 val. lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ kieme vyks mokslo metų pradžios šventė,  kviečiame dalyvauti ir vaikų tėvelius bei kitus šeimos narius.

 

**********

Šiais metais lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bendruomenė priimta į ,,Olimpinį vaikų ir jaunimo ugdymo projektą“.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija balandžio–gegužės mėn. organizavo olimpinio piešinio konkursą ,,Sportas ir aš“. Daugiau nei per mėnesį buvo gauta virš 650 piešinių iš 75 ikimokyklinių įstaigų iš 40 miestų bei rajonų. Lietuvos Edukologijos universitete buvo vertinami konkursui pateikti mažųjų darbai. Nugalėtoja tapo mūsų darželio ugdytinė Augustė Božonaitė.
Piešinių parodos-konkurso ,,Draugaukim aš ir tu su futboliuku“ nugalėtoja tapo ,,Kodėlčiukų“ grupės ugdytinė Auksė Žvingytė. Konkursą organizavo Visagino lopšelis-darželis ,,Auksinis raktelis“.
Lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ ugdytinės,  Džiugilės Judkutės,  kūrybinis darbas 2014 respublikinio ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų, tėvų ir pedagogų kūrybinių darbų konkurse-parodoje ,,Sveikinsiu mamytę“ vaikų grupėje laimėjo III vietą.
Vaikus konkursams parengė auklėtoja metodininkė Lijana Vaičienė.

**********

Vaikų gynimo dienai skirtas šventinis rytmetys ,,Kūrybos, draugystės vaivorykštė“ prasidėjo vaikų, tėvų bei pedagogų rankdarbių turgelyje. Čia netrūko linksmo šurmulio: kas pirko, kas pardavinėjo, o kiti tiesiog smalsiai apžiūrinėjo. Renginio vedantieji pakvietė smagiai praleisti laiką ,,Duokim garo slėnyje“, pamiklinti rankas ir kojas ,,Žilvičio olimpiniame kaimelyje“, pajusti artėjančios vasaros dvelksmą ,,Gandro buveinėje“, kūrybiškai save išreikšti ,,Kūrybinėse vasaros dirbtuvėlėse“. Kieman atskrido netikėtas svečias – Baltoji varnelė, visus pradžiuginusi ledais, kvietimais ir linksmu šokiu.
Vasara tegu nešios jus ant sparnų...
Skriskite kaip paukščiai stebuklingi.
Žaiskite, bėgiokit pievoj tarp žiedų,

Būkite greiti, linksmi, laimingi!

**********

Gegužės 13 dieną mūsų darželio gamtosauginio ugdymo kūrybinės grupės atstovai dalyvavo į gamtosauginių mokyklų programos apdovanojimų šventę, kuri vyko Renavo dvaro rūmuose. Renginyje dalyvavo 14 ugdymo įstaigų. Lietuvos gamtosauginių mokyklų programos koordinatorius Renaldas Rimavičius įteikė Tarptautinį Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatą už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos bei visuomenės aplinkosauginio vaidmens stiprinimą. Šventėje dalyvių susidomėjimą kėlė stendas ,,Žaliuoju takeliu“. Po apdovanojimų, vaikai kūrė piešinį ,,Kaip aš prisidedu prie gamtos išsaugojimo“.

**********

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai dalyvavo „Mažųjų knygų bičiulių festivalyje“. Festivalis skirtas motyvuoti vaikus skaityti lietuviškas vaikiškas knygeles. Ugdytiniai su auklėtojomis skaitė Prano Mašioto pasakas ir išsirinkę pasaką “Kiškis Drąsuolis” surengė spektaklį. Spektaklį galite pamatyti: https://www.youtube.com/watch?v=rjd1cXe4ymo
Gegužės 12 dieną „Kodėlčiukai“ dalyvavo Mažeikių Švietimo skyriaus organizuojamoje spektaklių peržiūroje. Spektaklius taip pat parodė dar keturių darželių ugdytiniai: „Gintarėlio“, „Eglutės“, „Buratino“, „Delfino“ ir Ukrinų pradinės mokyklos mokiniai.
Ugdytiniai negailėdami aplodismentų noriai stebėjo draugų pasirodymus. Po peržiūrų visi dalyviai buvo apdovanoti dovanomi –
kiekvienas dalyvis gavo po penkias Prano Mašioto knygas.

**********

 

2014 metų kovo 3–31 dienomis mūsų darželio „Žiniukų“ grupės vaikai,  pedagogės Rita Garalienė ir Ligita Narutavičienė, dalyvavo ikimokyklinių ugdymo įstaigų respublikiniame literatūriniame kūrybiniame projekte „Kaip zebras Zimbardas pievoje pasaką surado“. Projekto organizatoriai Vilniaus lopšelis-darželis „Žilvitis“ kartu su socialiniu partneriu Lietuvos vaikų ir jaunimo centru, įteikė pažymą ir padėkos raštą už kūrybines idėjas, o mažieji galėjo pasidžiaugti prisiminimo dovanėlėmis –  vaikiškomis knygutėmis, žurnalais, dainų diskais, saldainiais.

**********

 

Vis šilčiau mus pasveikina saulė.

Žalią ranką jau tiesia beržai...

O namuos, susispietę būrelin,

Margučius mes ridensim smagiai.

Su pavasariu! Su šv. Velykom!

**********

Mūsų darželis aktyviai dalyvavo renginiuose skirtuose Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Organizavome masinį bėgimą ,,Aš bėgu – 2014", kuriame dalyvavo visi darželio ugdytiniai. Įsijungėme į Tarptautinę dieną ,,Sportas už taiką". Visi patyrėme daug teigiamų emocijų.

**********

Balandžio 1-ją dieną lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai vaikus pakvietė į pirštininių lėlių J. Degutytės spektaklį „Avinėlis Beragėlis“. Tai pasaka apie išsipildžiusią avinėlio svajonę. Už gerus darbus ir drąsą, pasakos herojus apdovanojamas auksiniais rageliais. Renginį ugdytojai skyrė Tarptautinei vaikiškos knygos dienai. Gražiu reginiu pakviesime pasidžiugti ir lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bei „Žiburėlio“ pradinės mokyklos vaikus.

**********

Kovo 24–30 dienomis penktą kartą startavo iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Mūsų darželis taip pat prisijungė prie šios iniciatyvos. ,,Liūtukų“ grupės auklėtojos vaikus mokė būti draugiškais ir tolerantiškais, iškilusias problemas spręsti taikiai, vyko diskusijos apie gražų bendravimą šeimoje ir darželyje. Vaikai kūrė piešinius tema „Draugystė“, kviečiančius juos draugauti, nesimušti, nesityčioti vieniems iš kitų, kūrė draugystės knygą, žaidė įvairius žaidimus, organizavome viktoriną ,,Draugystėje – mūsų jėga“.

 

**********

Kovo 24 dieną, mūsų darželio ,,sveikuoliukai" Titas Straupas, Enrika Bernotaitė, Justinas Vaizgėla, Valda Raustytė, Egidijus Mažrimas vyko į Respublikinį mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursą ,,Sveikuolių sveikuoliai", kuris vyko Gargžduose. Vaikus konkursui ruošė kūno kultūros pedagogė D. Juškienė ir slaugytoja V. Niunevienė. Konkurse dalyvavo 15 ikimokyklinių įstaigų iš visos Lietuvos.

Mūsų ugdytiniai laimėjo prizinę trečią vietą.

**********

Kas gi būtų jeigu visos spalvos žūtų? Į tokį klausimą visą menų savaitę mėgino atsakyti vaikai, pedagogai ir tėvai. Kovo 17–21 dienos lopšelyje-darželyje nusidažė visomis vaivorykštės spalvomis. Netrūko saulėtos geltonos, šiltos raudonos, pavasariškai žalios, šalčiausios mėlynos spalvų, o šventinio rytmečio ,,Spalvų šokis Pilkijos karalystėje" metu, visi sužinojome kokių spalvų galime atrasti maišant pagrindines spalvas, kokie atspalviai gaunami pridėjus baltos.
Į kausimą buvo atsakyta vienbalsiai –
LAI JŪS PASAULIS NUOSTABUS NE PILKAS, O SPALVOTAS BUS!

**********

 

Kas čia šneka, šurmuliuoja, tyliai groja ir dainuoja?
Tai mažieji talenčiukai, salėn atkulniuoja.
Jie čia šoks dainuos ir kalbės, klausimus uždavinės.
Kas šauniausias iš visų – mes nuspręsime kartu.

Saulėtą kovo 12-osios rytą, mūsų darželio vaikai, pedagogai ir svečiai, sveikino ,,Mažuosius talentus“. Žiūrovai klausėsi žemaitiškų porinimų, mėgavosi skambia daina, linksmu šokiu.

**********

Sulaukėme ilgai laukto pavasario. Kovo 10 dieną minime 40-ies paukščių dieną. ,,Nykštukų'' grupės auklėtojos organizavo pramogą ,,Įkelkime namelį paukšteliui''. Pramogoje  dalyvavo miškininkas Nerijus Lemežis, kuris pasakojo vaikams apie grįžtančius paukščius. Šventė tęsėsi darželio kieme. ,,Kaštonų'' alėjoje įkėlėme inkilus, kitus paukščių namelius dovanojome miškininkui. Tikimės, kad mūsų iškelti inkilai taps naujais namais sparnuočiams.

 

**********

Šį ankstyvą ir šiltą pavasarį Saulė Karalienė sukvietė visu į jau tradicija tapusią akciją „,,Žilviti“, žydėk ir žaliuok“.
Vaikai su auklėtojomis sodino pelargonijų šakeles, sėjo serenčius, lobelijas ir kitas gėles. Užauginti daigeliai ateity puoš darželio kiemą, visi džiaugsimės margaspalve vasara.

**********

Š. m. kovo 4 dieną lopšelyje-darželyje „Žilvitis” šventėme Užgavėnes.
Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad jei gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs. Manoma, kad per Užgavėnes reikia valgyti sočiai, nes visus metus būsi sotus ir stiprus.
„Žėima, žėima, biek iš kėima” – taip varėme žiemą per Užgavėnes. Ir ne veltui, juk šios šventės tikslas – prisišaukti pavasarį. Sugūžėjome visi kaukėti ir „maliavoti”, kitų pasižiūrėti ir save parodyti. Visi laukėme Kanapinio ir Lašininio kovos. Jie tarpusavyje rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Prisišokę, prisilinksminę, aplankėme draugus iš „Žiburėlio” pradinės mokyklos, atsisveikinome su More ir džiaugėmės sulaukę pavasario.

**********

Mūsų darželio bendruomenė priimta į ,,Olimpinį vaikų ir jaunimo ugdymo" projektą. Šis projektas Lietuvoje įtraukė 100 mokyklų ir 60 ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Dalyvių skaičius nuolat auga, plečiasi geografija. ,,Olimpinio vaikų ir jaunimo ugdymo" projekto tikslas – diegti vaikams olimpines idėjas, puoselėti dvasines vertybes. Džiaugiamės šiuo pasiekimu.

**********

Vasario 21 d. – Gimtosios kalbos diena. Logopedės Irena ir Viktorija šią dieną paminėjo kartu su  „Liūtukų"grupės ugdytiniais. Drauge su Žiniuke ir kiškiu kalbėjo apie gimtosios kalbos grožį, žodžių skambesį. Auklėtoja deklamavo eilėraštį, o  vaikai minė mįslės, sakė patarles, rinko gražiausią lietuvišką žodį. Gražiausią žodį rinko visa bendruomenė. Gražiausiais buvo minimi: mama, ačiū, Lietuva, dukra, sūnus, tačiau buvo keletas ir išskirtinių, žemaitiškų tokių kaip šniukštinėti, pavasaris-atgimimas, trepės (kopėčios).

**********

Žiūriu pro langą į Žiemą ir man taip gera, taip jauku ir šilta, net nesitiki, kad sniego nėra, o kada buvo pašalę – nepamenu. Jau į pabaigą, jau greit pavasarės. Tačiau ji buvo - lauke laikėsi lede sustingęs grožis, už lango susikibusios šoko mažytės baltos snaigės, languose ir vitrinose šaltukas kruopščiai raižė gėles, gnaibė skruostus. Beldėsi į langą nuogos medžių šakos. Baltą ir paslaptingą žiemą matė dešimties Lietuvos miestų: Vilniaus, Panevėžio, Anyksčių, Pasvalio, Varėnos, Kėdainių, Jonavos, Karmėlavos, Kretingos, Mažeikių lopšelių-darželių ,,ŽILVITIS" vaikai ir tai įamžino 67-iuose piešiniuose. Sakoma – vaikai mato kitaip. Tuo galime įsitikinti mūsų darželyje eksponuojamoje parodoje ,,Žiema pro ,,Žilvičio" langą".

**********

Dėkojame visiems  aktyviai  dalyvavusiems respublikiniame projekte „Kiškio sveikuolio ABC.“ Pedagogai, vaikai ir jų šeimos nariai, prisiliesdami prie knygutės gamybos, sukūrė mažyčius meno stebuklus, spindinčius gėriu, grožiu ir jų rankų šiluma. Sukurta 70 knygelių apie sveikatos stiprinimą. Trys knygutės bus eksponuojamos Kaune vyksiančioje parodoje.

**********

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai kvietė „Nykštukų“ ir „Šnekučių“ grupių vaikus į Vasario 16-osios, Lietuvos gimtadienio minėjimą. Laidoje „Gustavo enciklopedija“ visi keliavo po Lietuvą, „Sveikinimų koncerte“ skambėjo sveikinimas Lietuvai ir graži daina, programą tęsė laida „Duokim garo“ ir smagūs šokiai.
Visi vaikai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, kadangi Lietuvos gimtadienis –- mūsų kiekvieno lietuvio gimtadienis!

**********

Vasario 14-ąją „Liūtukų“ grupės vaikai, kartu su auklėtojomis lankėmės lopšelyje-darželyje „Eglutė“. Buvome pakviesti paminėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Savo draugus pasveikinome Lietuvai skirtais eilėraščiais, linkėjimais. Dovanojome savo pagamintas Lietuvos vėliavas. Dalyvavome viktorinoje „ Lietuva – tai mes“. Visi kartu konstravome, sprendėme kryžiažodį, kurį išsprendę, perskaitėme žodį LIETUVA. Šokome, dainavome, išsakėme daug patarlių apie savo gimtą šalį, atlikome įvairiausias logines užduotis.
Po smagios ir įdomios šventės draugai pakvietė paskanauti bandelėmis ir namine gira. Malonus bendravimas baigėsi kelione į savo darželį.

**********

 

Lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ vyko viktorina  „Ką sužinosi, ant pečių nenešiosi“. Pasipuošę spalvingomis emblemomis į salę rinkosi priešmokyklinukai „Liūtukai“ ir „Kodėlčiukai“. Ugdytiniai turėjo patys pravesti akių, pirštukų mankštas, įminti mįsles, piešti užrištomis akimis. Uoslės  pagalba atspėti maisto produktus, o pasitelkus lytėjimą atpažinti daiktus, esančius „stebuklingame maišelyje“. Priešmokyklinukai stebėjo  savo akis  veidrodėliuose, lygino, kuo skiriasi jo ir draugo akys. Tiflopedagogės Birutė ir Rasa puikiai įvertino ugdytinių žinias. Vaikai pažadėjo, kad grįžę į namus papasakos  savo tėveliams, ką įdomaus pamatė ir sužinojo.

**********

 

2014 m. – Vaikų sveikatos metai. Vasario 5 d. sporto salėje šurmuliavo ,,Boružiukų", ,,Bitučių", ,,Drambliukų" grupių ugdytiniai. Čia vyko pramoga ,,Judėjimas – sveikatos vitaminas". Tikslas – gerai, smagiai ir aktyviai pajudėti. Sužinoti apie citrinos ir česnako naudą mūsų sveikatai. Aktyviai pasimankštinę, vaikai turėjo įveikti įvairių kliūčių ruožą, žaidėme sportinius žaidimus bei atlikome kvėpavimo pratimus su plunksnelėmis. Į sveikatos šalį mus nuskraidino parašiutas. Pasiklausę pasakojimo apie citrinos ir česnako naudą  vaikai išskubėjo į grupes skanauti citrinų arbatos. Tad būkime ir likime sveiki !

**********

 

Š. m. sausio 28 d. lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ svečiavosi „Žiburėlio“ pradinės mokyklos etnoklubas „Gorgolioks‘ ir mokytojos Raimonda Česnauskienė, Virginija Gromakovienė. Vakaronės metu kartu žaidėme liaudiškus žaidimus, minėme mįsles, klausėmės įdomių pasakojimų, bendravome žemaitiška tarme. Žaisdami ir bendraudami perduodame ugdytiniams sukauptą senolių patirtį. Taip pat apžiūrėjome parodą „Taupyklių taupyklė“,  pasidžiaugėme jų įvairove.

**********

 

Sausio 14 d. „Žilvičio“ ugdytinės Enrika Bernotaitė, Viltė Gedvilaitė ir Rusnė Lapkutė dalyvavo konkurse „Dainų dainelė 2014“ rajoniniame ture. 

**********

 

Jau tapo tradicija kiekvienais metais prieš Šv. Kalėdas sukviesti lopšelio-darželio grupių tėvų komiteto pirmininkus į šventinį rytmetį ir padėkoti bei išsakyti tai, ko nespėjome per visus metus. Direktorė Irena Petrutienė įteikė auklėtojų kurtus suvenyrus, o darželio pedagogės parodė koncertinę programą.

**********

 

Lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ 3 grupės ugdytinis Tadas Balsys dalyvavo laikraščio ,,Santarvė'', ,,Varnelės'' organizuotame konkurse ,,Mažas kiškis''. Tadas laimėjo konkurso antrąjį prizą.

 

**********

Ketvirtadienio popietę lopšelio-darželio ,,Žilvitis" pedagogai su koncertine programa lankėsi ,,Valinos" viešbučio kavinėje. Savo skambias dainas, kalėdines giesmes, posmus ir sceninį vaizdelį ,,Pakeleiviai" skyrė miesto senjorams. Žmonės džiaugėsi, galėdami susirinkti drauge ir pabendrauti su savo bendraamžiais. Žiūrovų akyse sužibo šventinė kalėdinė žvaigždė, o širdys prisipildė vilties, tikėjimo ir ramybės.
Nelikome abejingi ir Mažeikių  Adventinio vainiko pynimui. Darželio menininkės paliko jame savo kūrybinių minčių dalelę.

 

**********

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai sukvietė savo tėvelius, seses, brolius į adventinę vakaronę. Skambant prasmingiems žodžiams visi pynėme advento vainiką, puošėme jį obuoliais, riešutais, kankorėžiais ir saldainiais. Prasmingas momentas – susikibimas rankomis. Taip mes tapome gyvu vainiku. Dainavome adventines dainas, kartu su tėveliais žaidėme žaidimus, būrėme burtus.

Į namus sugrįžome kupini ramybės, susikaupimo prieš gražiąsias žiemos šventes.

 

**********

Lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis" atidaryta kalėdinių darbelių paroda ,,Iš vaikystės pasakų sugrįžtam". Auklėtinių tėvai ir pedagogai savo kūrybiškumu pranoko visus lūkesčius. Parodoje puikuojasi besmegeniai ,,Bajoras", ,,Išminčius", ,,Globėjas Pufas" ir kt. Originalūs darbai iš karoliukų, siūlų, folijos, kulinarinės tešlos. Parodos lankytojus ypač sužavėjo auklėtojos Mildos Sidabrienės rankų darbo kalėdiniai atvirukai.

 

**********

Gruodžio 10 d. ,,Ventos" progimnazijoje vyko tarptautinis konkursas ,,SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI". Tai vaikų, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursas, kuriuo siekiama šalies ugdymo įstaigų bendruomenėse propaguoti sveiką gyvenseną, kaip kasdieninį gyvenimo būdą, ugdyti vaikų atsakomybę, skatinti juos saugoti ir stiprinti savo ir kitų sveikatą.
Konkurse varžėsi devyni Mažeikių lopšeliai-darželiai. Mūsų darželiui atstovavo: TITAS, ENRIKA, VALDA, DAINIUS ir JUSTINAS. Vaikus konkursui ruošė auklėtoja Daiva Juškienė. Į ,,Sveikuolių sveikuolius" mus lydėjo darželio slaugytoja Virginija Niunevienė.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą laimėjo mūsų darželio komanda ir pateko į II etapą, kurį 2014 m. vasario mėn. organizuos Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras.

 

**********

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai sulaukė kvietimo iš savo draugų „Gudručių“, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikų. Vaikai buvo kviečiami pasižiūrėti tolerancijos dienai skirto vaidinimo ir linksmai praleisti laiką kartu. Vaikai prieš vykdami pas draugus pasigamino spektakliui skirtą bilietą – tolerancijos gėlę. Visi kartu kalbėjo apie draugystę, draugiškumą ir kartu praleido labai smagų ir draugišką rytmetį.

 

**********

2013 m. lapkričio 13 d. ,,Žiniukų" grupės auklėtojos Rita Garalienė ir Ligita Narutavičienė pakvietė tėvelius į pozityvios tėvystės mokymus. Mokymų tikslas – suteikti tėvams, auginantiems vaikus, žinių ir įgūdžių, įgalinčius juos saugiai ir sėkmingai auginti vaikus, kurti pagarbius tarpusavio santykius, efektyviai įveikti iškylančius neaiškumus ir sunkumus.

 

**********

Lapkričio 13–14 dienomis mūsų darželyje praūžė ,,Estafečių virusas". Užkrėsdamas ,,Liūtukų", ,,Kodėlčiukų", ,,Žiniukų", ,,Šnekučių", ,,Nykštukų" grupių vaikus, jų mamytes, darželio pedagoges. Į šventę visus kvietė broliukai Tigriukai, kurie atvyko iš Kauno zoologijos sodo. Darželio ugdytiniai dalyvavo sportinėse estafetėse, atsakinėjo į Tigriukų užduotus klausimus: sveikos gyvensenos, mitybos, saugaus eismo temomis. Visose estafetėse aktyviai dalyvavo ,,Žilvitukų" mamytės. Na, o smagiai pasportavus visi skubėjome vaišintis sveikuoliškais patiekalais į kavinę ,,Apelsinas". Visos grupės buvo apdovanotos sveikatos ugdymo komandos įsteigtais padėkos raštais.

 

**********

Iš kartos į kartą perduodama tautos patirtis lavina augančią kartą. Pažindami tautos tradicijas, vaikai giliau suvokia savo tapatumą, perima patirtį, formuojasi nuostatos gerbti ir puoselėti tradicijas. Mūsų darželyje „Ožio diena“ jau tapo tradicine švente. Piemenukai dainuoja liaudies dainas, žaidžia žaidimus, mena mįsles, į bendrą ratą sukviečia visus: ir tėvelius, ir pedagogus. Prisišokę, prisivaišinę, apvedę baltą ožį aplink beržą, vaikai laukia pirmo sniego ir žiemos linksmybių.                                    

 **********

2013 m. spalio 25 dieną mūsų darželio auklėtojos, Lijana Vaičienė ir Dalia Maldžiuvienė, dalyvavo respublikinėje lopšelių-darželių, pavadintų „Žilvičio“ vardu, konferencijoje „Pedagogo kūryba skatina vaiko kūrybiškumą“.
Lijana Vaičienė skaitė pranešimą „Netradicinės technikos ir metodai dailėje“.
Pedagogės susipažino su edukacinėmis Klaipėdos lopšelio-darželio „Žilvitis“ erdvėmis. Dalijosi patirtimi su respublikos darželių pedagogais.

**********

„Kodėlčiukų“ grupės vaikai sulaukė svečių iš lopšelio-darželio ,,Gintarėlis“. Visi kartu susipažino su dailės pasauliu žaisdami spalvomis. Maišydami, taškydami dažus, piešdami rankomis, tyrinėdami, kurdami spalvotus dailės darbelius jautėsi tikrais dailininkais. „Kodėlčiukai“ ir „Gudručiai“ džiaugėsi savo piešinių paroda „Medis – mano draugas“. Dalindamiesi įspūdžiais gėrė arbatą, skanavo rudeninį obuolių pyragą.

**********

Priešmokyklinės „Liūtukų“ grupės vaikai gavo laišką, kad yra kviečiami ateiti į Mažeikių centrinį paštą atsiimti siuntinio. Nuvykusius į paštą, mus pasitiko pašto viršininkė Jovita  Bernotienė (mūsų grupės ugdytinės Enrikos mama). Ji mums papasakojo apie laiškų kelionę ne tik po Lietuvą, bet ir po užsienį, kaip laiškai ir siuntiniai pasiekia adresatą. Taigi, mūsų siuntinys – mūsų rankose. Grįžę į darželį, atidarę gautą siuntinį, išvydome „Zipį“, jo laišką, korteles, lankstinukus, siurprizus.
Nuo šios akimirkos, mes „Liūtukai“,  įsijungėme į „Zipio draugai“ programą. Veikloje vaikai stengsis įveikti kasdieninius sunkumus, atpažinti savo jausmus, juos suvokti, apie juos kalbėti, išreikšti sau ir kitiems priimtinais būdais ir taip pasijusti geriau, labiau pasitikėti savimi. Džiaugiamės būdami „Zipio“ draugai.

**********

Kviečia iniciatyva „Švarių rankų šokis 13“.
Šį rudenį, jau antrus metus iš eilės, dalyvaujame „Švarių rankų šokis". Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai. Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje, todėl ikimokyklinėje įstaigoje laviname asmens higienos įpročius ir kūrybiškai žvelgiame į švarių rankų svarbą, sukūrėme originalų šokį http://www.youtube.com/watch?v=uKqDHE8Xxmw

 

**********

Mūsų darželis dalyvavo respublikiniame konkurse ,,Kamštelių vajus". Visi kartu surinkome 10 kg 400 g plastikinių kamštelių.
Dėkojame tėveliams ir visai bendruomenei už aktyvų dalyvavimą.

 

**********

Ruduo, ruduo... Spalvų paletė kaip ant delno.
Ir saulės spindulėliai leidžias tyliai krisdami, jie virsta puokštėmis rudens.
Aš primarginau spalvų raudonų, gelsvų, rudų.
Akvareles nuo mažens  kopijuoju iš rudens. Norint sukurti mandalą, didelių mokslų nereikia, kaip teigia specialistai reikia tiesiog leisti jai kurtis savaime. Mandalos yra piešiamos, tapomos, daromos iš smėlio ir net šokamos.

Spalio 15 dieną lopšelio-darželio ,,Žilvitis" vaikai kūrė mandalą ,,Nuo rudens delno". Mandala nėra paprastas rato simbolis, tai – puiki atsipalaidavimo, kūrybos, saviraiškos priemonė.

**********

Spalio 11 d. Mažeikių kultūros centre vyko ,,Mažųjų talentų šou 2013" nugalėtojų šventinis koncertas ir kompaktinės plokštelės pristatymas. Komisijos dėka buvo išrinkti patys gabiausi ir talentingiausi atlikėjai. Tame tarpe ir mūsų buvęs auklėtinis Brandon Spina 7 m. (mokytoja Daiva Gedvilienė). Jis atliko lietuvių liaudies dainą  ,,Išjuoje Cibitis medžiuoti ". Brandon atliekama daina buvo įrašyta į kompaktinę plokštelę tarp kitų 11 nugalėtojų. Renginyje buvo apdovanoti atlikėjai ir jų mokytojai.

**********

Šiemet spalio 4-ąją visas pasaulis minėjo Pasaulinę gyvūnų globos dieną. Šią dieną šventinis rytmetys įvyko lopšelyje-darželyje „Žilvitis“. Į šventę pakvietėme Mažeikių rajono Viešosios policijos skyriaus specialistę Audronę Jurdonaitę-Ostrauskienę ir policijos komisariato kinologą Tomą Taurinskį su savo augintiniu tarnybiniu šunimi – vokiečių aviganiu Attilu. Kinologas vaikams papasakojo apie dresūrą ir dresavimą, kad šuo Attilas išmokytas sulaikyti nusikaltėlius, ieško narkotinių medžiagų, randa pasiklydusius žmones. Paaiškino, kaip elgtis pamačius svetimą šunį. Šuo Attilas demonstravo savo sugebėjimus: ieškojo pamestų raktų, narkotinių medžiagų, noriai fotografavosi. Vaikus stebino Attilo vikrumas, pastabumas, paklusnumas, vykdymas kinologo komandos. Vaikams pasiūlyta matuotis pratyboms skirtą neperkandamą specialiąją uniformą. Uniformą vilkėjo netik darželinukai, bet ir auklėtojos. Ši diena vaikams suteikė  daug įspūdžių, emocijų ir geros nuotaikos.

 

**********

Pirmąjį spalio šeštadienį Lietuvoje švenčiama kūno kultūros ir sporto diena. Tikslas – ugdyti sveiką, besidomintį sportu, sveika gyvensena pilietį. Bent vieną dieną per metus sportuokime drauge.
,,Žilvitukai" šią dieną pradėjo nuotaikinga ryto mankšta. Po sveikuoliškų pusryčių vaikai rinkosi į sporto salę žaisti judriųjų žaidimų, o priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Futboliuko" mėgėjai, kartu su savo pedagogėmis išsiruošė į pačią sportiškiausią Mažeikiuose Pavasario pagrindinę mokyklą. Čia mus maloniai pasitiko mokyklos direktorius S. Jakučinskas. Kūno kultūros mokytojas V. Januševičius mus pakvietė į puikiai įrengtą futbolo aikštyną. Smagumėlis gainioti kamuolį tokiame aikštyne. Modernioje krepšinio aikštelėje išbandėme rankos taiklumą, mesdami kamuolį į krepšį. Energingai pasportavus lauke, pradinių klasių mokytojos mažuosius sportininkus pakvietė pažiūrėti nuotaikingą, pamokantį filmuką. Mokyklos sporto salėje išbandėme kojų greitumą, išmokome naujų žaidimų. Kupini džiugių emocijų, energijos grįžome į savo darželį. Gera turėti draugų sportiškiausioje Pavasario pagrindinėje mokykloje.
Sveikai gyventi yra smagu !

 

**********

Rugsėjis – saugaus eismo mėnuo. Priešmokyklinės grupės vaikai buvo pakviesti į Mažeikių rajono policijos komisariatą. Vaikai pasivaikščiojo po areštinės patalpas, pabuvojo šaudykloje, susipažino su policijoje dirbančiu šunimi Atilu ir išgirdo daug naujų ir įdomių pasakojimų apie policijos darbą.

 

**********

Saulėtu rudens taku ėjo du maži peliukai.
– Susiraskime  draugų, – taip nusprendė jie abu.
Mikis Minei pakuždėjo:
– Kur ieškoti? Nežinia...
Minė tik keistai žiūrėjo:
– Gal būt ten, o gal ir čia?
Bet Spalviukas jiems atsakė:
– Žalio  kiemo vidury jūs atrasite draugų. Ten ,,Žilvičio" daržely, kur visiems labai smagu. Žaidžia, juokias, pramogauja daug linksmų, gerų vaikų.

 

Spalvingo rudens pasaka rugsėjo 2-ąją sukvietė mažuosius į lopšelį-darželį ,,Žilvitis" naujiems mokslo metams. Linkime sėkmingos mokslo metų pradžios, ryžto keisti ir keistis. Kiekvieni  mokslo metai suteikia naujų galimybių, kurios padeda mums tobulėti visiems kartu.

**********

Nauji mokslo metai šiemet prasidės rugsėjo 2 d. pirmadienį.
Ugdytiniai bus priimami įprasta tvarka (nuo 7.00 iki 9.00 val.)
10.00 val. lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ kieme vyks mokslo metų pradžios šventė,  kviečiame dalyvauti ir vaikų tėvelius bei kitus šeimos narius.

    

 Vasarėlė pas mus  į svečius atėjo iš šiltų šiltų pietų,
Vėl mes šokome pievelėj, vėl mes sukomės ratu.
Vėl dainavom su paukšteliais – girioje, pievoj ir laukuos,
Vėl žydėjo ramunėlės prie kepurių ir plaukuos....
Palinkėjusi šilto rugpjūčio, vasarėlė – auklėtoja Monika Bieliauskaitė, siūlė vaikams dar pasidžiaugti saulės malonumais, pasipliuškenti vandenyje ir paūgėjus, sustiprėjus ir, žinoma, pailsėjus – rudenį sugrįžti į darželį.
PRASMINGOS LIKUSIOS VASAROS!!!

 

Darželio vaikai džiaugiasi vasariškomis pramogomis. Visiems labai smagu leisti laiką ,,Žilvičio" kieme. Čia žaidžiame, sportuojame, piešiame, statome smėlio pilis  ir mėgaujamės šiltais saulutės spinduliais...

 

,,Ką man reiškia miškas?“ tokiu pavadinimu Europos komisijos organizuotame piešinių konkurse Belgijoje, Briuselyje, dalyvavo 9000 mažųjų dailininkų iš 23 šalių. Daugelis piešinių atsiųsti iš Lietuvos, jų tarpe ir Mažeikių lopšelio – darželio ,,Žilvitis“: Augustės Čeporytės, Ugnės Daukšaitės, Kamilės Saltuškaitės, Brigitos Žukauskaitės, Dorotėjos Trapkauskaitės, Saulės Žutautaitės ir Evelinos Zvonkutės, apdovanoti diplomais.

 

Lik sveikas, darželi... Eisiu jau. Kaip niekad šypsos saulė ir kaip niekad darželis jaukus....
Eisiu jau. Žali kaštonai parimę pakuždės prie vartų paslapčia, čia pirma svajonė mūsų gimė ir keliai prasideda nuo čia....
Šiemet ,,Žilvitis" išlydi didelį būrį būsimų pirmokų. Jau ir ,,Boružiukų" grupės vaikai, jų tėveliai atsisveikino su darželiu. Smagi išvyka į Stumbrų žirgyną ir Kaubojų šventė nudžiugino visus.
Dėkojame tėveliams už nuostabias akimirkas, gerus žodžius ir šypsenas. Mes nuoširdžiai  tikimės, kad visos Jūsų ir Jūsų vaikų svajonės išsipildys...

 

Su saulėta vasara! Su šiltomis atostogomis! Su Tarptautine vaikų gynimo diena „Kodėlčiukų“ grupės vaikai sveikino savo mylimus darželio draugus ir dovanojo jiems spektaklį „Voro vestuvės“.

 

2013 m. paskelbti sveikatingumo metais.

Gegužės 29 d. sveikatos ugdymo kūrybinė grupė ragino  visus ,,žilvitukus"  užsikrėsti sveikatos virusu. Kuris vadinosi ,,Sveikas būsi tik tada – jei sportuosi visada ".


Baigėsi tarptautinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų piešinių konkursas „Sveikinsiu mamytę“. „Kodėlčiukų“ grupės vaikai tapo laimėtojais!!! Iš 263 atsiustų vaikų darbų buvo apdovanoti Justinas Vaizgėla, Viltė Gedvilaitė, Valda Raustytė, Džiugilė Judkutė ir Justas Gedminas.  Sveikiname laimėtojus!!!

 

Gegužės 15 d. lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis“ vyko metodinis užsiėmimas ,,Į vaiką orientuoto ugdymosi aspektų įvairovė grupėje“. Pedagogai mielai dalijosi savo darbo patirtimi, atsakinėjo į klausimus.

 

Gegužės 9 dieną, mūsų darželio vaikai dalyvavo jau antrus metus organizuojamame ,,Futboliuko festivalyje". Šį festivalį surengė Mažeikių savivaldybės švietimo skyrius ir futbolo klubas ,,Atmosfera". Festivalyje dalyvavo aštuonios darželių  komandos. Mūsų futbolininkai pasižymėjo vikrumu, greitomis atakomis, gražiu žaidimu ir buvo apdovanoti dalyvių medaliais, lipdukais bei ledais. Šaunuoliai mūsų vaikai...

 

Mažeikių Kalnėnų pagrindinė mokykla balandžio 26 d. sukvietė pedagogus į respublikinį festivalį ,,Dainų pynė". Dainuojančių mokytojų susirinko didelis būrys. Mūsų darželio moterų ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Daivos Gedvilienės, papuošė ,,Dainų pynės" festivalį savo originalumu, jaunatviškumu, dainos skambesiu.

 

Mūsų  darželio  ugdytinis  Brandon  Spina (vadovė Daiva  Gedvilienė) balandžio 26 d. dalyvavo Mažeikių rajono talentingiausių vaikų ir jaunimo konkurse-atrankoje

,,Mažųjų talentų šou 2013" 

ir tapo nugalėtoju. Tai tradicija tapęs renginys Mažeikiuose. Jis šiais metais 10-asis – jubiliejinis.

 

Balandžio 8 d. vyko susitikimas su policijos pareigūne A. Ostrauskiene ir vaikų mylimu personažu Amsiu. Žiūrėjome filmukus apie saugų eismą, prisiminėme, kaip saugiai elgtis gatvėje bei namuose. Ugdytiniai bei pedagogai džiaugėsi įdomiu susitikimu su pareigūne.

 

 

Kovo 8–22 dienomis mūsų darželyje karaliavo futboliukas. Per dvi savaites buvo sužaistos ne vienerios futboliuko rungtynės. Šį žaidimą žaidė vaikai, pedagogai neabejingi šiam žaidimui liko ir tėveliai. Į baigiamąją futboliuko šventę pasikvietėme svečius iš Lietuvos futbolo federacijos, Pavasario pagr. mokyklos, FK Atmosfera, vaikus iš lopšelio-darželio ,,Buratinas" ir lopšelio-darželio ,,Berželis". Futboliuką pažaisti atvyko ir Kiškis sveikuolis su savo draugais. Visi šventės dalyviai buvo apdovanoti medaliais, lipdukais, apyrankėmis su užrašu: ,,Mus vienija futbolas".

 

Siekiant stiprinti tautos vienybę, pilietiškumą, toleranciją, bendrinės kalbos ir tarmių kultūrą 2013-ieji metai paskelbti TARMIŲ METAIS. Susimąstėme ir mes lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ pedagogai: „Kaip mažam žmogučiui, trokštančiam pažinti ir mylėti, perduoti tradicines vertybes: išlaikant lietuvių kalbos tarmių gyvųjų tradicijų, doros, grožio sampratą, pagarbą, meilę darbui ir Tėvynei? Kokius tinkamiausius ugdymo metodus turėtume pasirinkti, norėdami patenkinti neramų ikimokyklinuko būdą, kad po kelerių metų tai virstų vaikų širdies gerumu, išmintimi, tyrumu, skaidrumu. Nusprendėme –  jeigu sunku tai daryti, neikime pirmyn, o grįžkime į praeitį. įsiklausykime, įsižiūrėkime,  pajauskime.  Liaudies kultūros lobiai atvers langą į didįjį dvasios džiaugsmą. Kovo 20-tąją vykęs liaudiškas rytmetys „Pasirokoukem žemaitiška“ – galimybė ugdytiniams ir mums, pedagogams, trumpam prisiliesti prie praeities, žaidžiant lietuvių liaudies žaidimus, ratelius, menant mįsles, sekant pasakas be galo, padėti vaikams pažinti tautos kultūrą, perimti puoselėjamas vertybes. Sulaukus svečių iš lopšelio-darželio ,,Eglutė“, pastebėjome, kad žaidimų sūkuryje vaikai lengviau, greičiau ir įtaigiau pasisavina kalbą, perima tradicijas, papročius, mokosi gražaus bendravimo.

Tarmės padeda geriau išreikšti žmogaus savastį, todėl yra vertingos ir saugotinos. Tai kiekvieno mūsų garbės reikalas. Didžiuokimės savo tarme ir kalbėkime žemaitiškai.

 

******************

Renginius, skirtus Pasaulinei Žemės dienai, pradėjome akcija „Žilviti, žaliuok ir žydėk“. Darželio priešmokyklinukai auginiais daugino palergonijos, sėjo serenčių, žilių, ratilių, petunijų bei lobelijų sėklas. Jas užsiauginsime ir papuošime mylimą darželį. Šventę pagyvino gyvybės nešėjai Saulė ir Lietus. Eiles deklamavo, šoko ir dainavo priešmokyklinukai.

 

******************

Mūsų darželis buvo vienas iš tų, kuriems nusišypsojo laimė dalyvauti tęstiniame FUTBOLIUKO projekte. Kovo 13 dieną, ,,Žilvityje“ karaliavo FUTBOLIUKAS. Priešmokyklinių grupių t.y. ,,Bitučių", ,,Drambliukų" ir ,,Boružiukų" grupės vaikai kartu su savo tėveliais, bei vyresniais broliais žaidė mini salės Futboliuką. Žaidžiant šį smagų žaidimą liejosi neišpasakytos aistros ir emocijos. Džiaugėsi mamos, tėčiai ir patys vaikai. Dėkojo už smagų pabuvimą drauge.

 

******************

Penktadienį, pakiliai nusiteikę, priešmokyklinių „ Boružiukų“ ir „Bitučių“ grupių vaikai, bei draugai iš lopšelio-darželio „Eglutė“, rinkosi į salę, kuri trumpam buvo tapusi Lietuvos televizija. Prasidėjo šventinė programa skirta Kovo 11-ąjai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.  Vaikai tapo laidų: „Chorų karai“, „Šok su draugu“, viktorinos „Tūkstantmečio vaikai“ dalyviais. Vėliau visi vaišinosi „Smagurių virtuvės“ šventiniu tortu.

 

******************

Paskutinį vasario ketvirtadienį ,,Žilvičio“ vaikai atsisveikino su žiema. ,,Žilvitukai“ dalyvavo žiemos sporto šventėje. Darželio kieme vaikus pasitiko Kiškis sveikuolis, kuris į šventę atšliuožė su slidėmis. Broliukai Tigriukai kvietė vaikus pasportuoti, dar pasidžiaugti žiemos malonumais. Na, o Kiškis Piškis vaišino visus susirinkusius arbata bei kiškio pyragu. Buvo gera, linksma ir smagu (daugiau nuotraukų galerijoje).

 

******************

Vasario 21 dieną, Mažeikių kultūros centre vyko Vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų konkursas ,,TRAMTATULIS  2013“, kuriame dalyvavo ir mūsų darželio ugdytiniai. Solistas Brandon Spina, jam pritarė Greta Valčianavičiūtė ir Julija Jablonskytė. Jie atliko dvi daineles. Konkurse dalyvavo 18 kolektyvų. Mažųjų tarpe nugalėtoju tapo Brandon Spina, vadovė Daiva Gedvilienė. Kovo 29 dieną Telšiuose vyks atrankinis konkursas. Brandonui ir vadovei Daivai linkime didelės sėkmės.

 

 

******************

Vasario 12 d. lopšelio-darželio vaikai šventė pačią linksmiausią žiemos šventę – Užgavėnes. Visus linksmino Lašininis ir Kanapinis. Vaikai dainomis, rateliais, pokštais, erzinimais varė žiemą iš kiemo ir padėjo Kanapiniui nugalėti Lašininį...

 

******************

Šiemet įstojome į gamtosauginių mokyklų tinklą. Gamtosauginis komitetas organizavo akciją „Pirkinių maišelis iš senų drabužėlių“. Paroda gėrėjosi  vaikai ir visa bendruomenė. Nuoširdžiai dėkojame tėveliams už išradingumą.

 

******************

Sausio 25 dieną ,,Žilvičio“ Gamtosauginio ugdymo kūrybinė grupė organizavo akciją ,,Gelbėkime miško gyventojus nuo baltojo bado“. Vaikai ir jų tėveliai atnešė bulvių, morkų, kopūstų, kruopų ir kitokio maisto. Pasikvietėme VĮ Mažeikių miškų urėdijos miško tvarkos inžinierių Nerijų Lemežį, kuris išvežė vaišes į mišką. Jis labai šiltai ir įtaigiai bendravo su darželio priešmokyklinukais, pasakojo apie savo darbą, atsakė į vaikų ir pedagogų klausimus. Dėkojame už įdomų, šiltą susitikimą ir prasmingas dovanas.

 

******************

Šiemet Lietuvos Futbolo federacija, įgyvendindama ilgalaikę masinio futbolo programą ,,Sugrąžinkime vaikus į stadionus 2013 metais“, vykdo projektą ,,FUTBOLIUKAS". Lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ bendruomenė priimta į šį projektą. Sausio 22–23 d., Kaune futbolo akademijoje vyko seminaras-praktikumas, kuriame dalyvavo auklėtoja Daiva Juškienė.

 

******************

Sausio 18 dieną, mūsų darželyje vyko sportinė pramoga „SU DRAUGU SPORTUOTI SMAGU“. Į šį renginį pasikvietėme lopšelio-darželio „Eglutė“ priešmokyklinės grupės vaikus. Šventės dalyvius pasitiko „Kiškis sveikuolis“, kuris kvietė vaikus mankštintis, dalyvauti estafetėse, žaisti sportinius žaidimus bei įminti mįsles. Po linksmų žaidynių vaikai buvo apdovanoti dovanėlėmis, padėkos raštais. „Kiškis sveikuolis“ pakvietė visus pasivaišinti kiškio pyragu bei gardžia arbata. Buvo labai smagu sportuoti su draugu...

 

******************

Sausio 6 d., sekmadienį, 14 val., Mažeikiuose vyko kalėdinis sambūris ,,Atverkime naujo laiko duris". Šventė prasidėjo Karnavalinių kaukių maratonu, kuriame dalyvavo ir mūsų bendruomenės nariai: linksmieji bėgikai - Irena Pocevičiūtė, Daiva Narmontienė (tigrai), Rasutė Kauneckienė (karvutė). Jos turėjo įveikti atstumą nuo pramogų centro ,,Boulingo takas" iki šv. Pranciškaus aikštės. Šventės metu buvo apdovanoti Kalėdinės aplinkos kūrimo konkurso nominantai. Mūsų įstaigai įteikta nominacija už skoningai kalėdinėmis eglutėmis papuoštus langus.

 

******************

Sveikiname visus su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais.
Linkime, kad gruodžio pūgos ir gausus sniegas neužpustytų Jums kelių į laimę, meilę, džiaugsmą ir sėkmę…

 

******************

,,Pabūkime kartu toj pačioj žvaigždėj, toj pačioj tyloj, toj pačioj vilty...
Išmokim atleist, išmokim pamilt, ant angelo sparno į dangų pakilt"...


Lopšelyje-darželyje ,,Žilvitis''  vyko padėkos vakaras grupės tėvų komiteto pirmininkams. Tą vakarą visus jungė kalėdinė nuotaika. Vaikai svečius pradžiugino skambiomis dainomis, svajingu šokiu ,,Mėlyna jūra''. Pedagogai parodė kalėdinį vaizdelį ,,Pakeleiviai". Direktorė Irena Petrutienė dėkojo tėvams už geranoriškumą, supratingumą ir visokeriopą pagalbą. Prisiminimui įteikė kalėdines dovanėles.

 

 

******************

„Ar tu žinai, kad tavo Angelas esu  ir svajones gražias išpildyti padėsiu“


Šiais žodžiais lopšelio-darželio „Žilvitis” bendruomenė ir mažieji ugdytiniai pradėjo savo pasirodymą „Sušildykim sielas“, skirtą žmonėms su regėjimo negalia. Bendruomenės centro ir lopšelio-darželio partnerystė tęsiasi daugelį metų. Su savo koncertine programa ne kartą lankėmės pas juos, šį kartą jie viešėjo mūsų įstaigoje. Visus džiugino skambios dainos, posmai, svajingas ugdytinių šokis „Mėlyna jūra“. Pedagogai parodė kalėdinį vaizdelį „Pakeleiviai“. Vaikai svečiams padovanojo pačių pagamintus nykštukus. Manome, kad mūsų pasirodymas sušildė žmonių širdis, suteikė ramybę ir viltį.

 

******************

Lapkričio 23 d. priešmokyklinių grupių vaikai ir auklėtojos lankėsi ,,Kalnėnų" pagrindinėje mokykloje. Būsimieji pirmokai susipažino su mokykla ir mokytojomis. Mus sveikino ketvirtokai, o linksmuolė Pepė pakvietė į smagias varžybas.

 

Lapkričio 28 dieną priešmokyklinukai dalyvavo ir atvirų durų dienoje ,,Žiburėlio“ pradinėje mokykloje. Ketvirtokai mus nudžiugino smagia pasakos ,,Pirštinė" inscenizacija, meškučio gimtadieniu, tvirtomis anglų kalbos žiniomis, krepšinio varžybomis ir smagių šokiu. Tariame nuoširdų ačiū už svetingą, nuoširdų  ir šiltą priėmimą ,,Kalnėnų“ pagrindinės  ir ,,Žiburėlio“ pradinės  mokyklų ketvirtų klasių pedagogams ir administracijai.

 

 

******************

Atkeliavęs auksinis ruduo papuošė darželio kiemą įvairiomis spalvomis. Vyresnieji darželio auklėtiniai ne tik džiaugiasi gražiu rudeniu, bet ir noriai dirba tvarkydami aplinką.

Smagu ne tik grėbti nukritusius lapus, bet ir prižiūrėti tėvėlių ir darbuotojų pagalba sukurtą ,,Močiutės" gėlių darželį...

 

 

******************

Rugsėjo 1-oji – naujųjų mokslo metų pradžia visose Lietuvos mokymo įstaigose: pagrindinėse, vidurinėse, aukštesniosiose ir aukštosiose. Šią dieną ir ikimokyklinių įstaigų mažieji lankytojai po vasaros atostogų susitinka darželyje. Kiekvienas rugsėjis jiems – naujo patyrimo šventė.
2012 mokslo metai mūsų darželyje prasidėjo rugsėjo 3-ąją: rytinis šurmulys, iš jaudulio virpanti širdelė, pasirodžiusi ašara akyje – tai tik džiaugsmą išduodančios smulkmenos, nes draugų juokas, auklėtojų rūpestis ir dėmesys nuteikė kuo puikiausiai. Į svečius atkeliavusio burtininko staigmena – nuo stogo nusileidęs Karlsonas – žmogutis, kuris moka skraidyti, nes turi „propelerį“, išsklaido paskutines liūdesio akimirkas. Vaikams smagu girdėti, kad jo pats skaniausias patiekalas – saldi uogienė, o nuotykiai ir tvirta draugystė – tai tikrieji vaikystės džiaugsmai.

 

MIELI VAIKAI, TĖVELIAI, PEDAGOGAI

 

Žmogus mokosi (ugdosi) didžiąją savo gyvenimo dalį – vaikystę ir jaunystę. Taigi mokslo ir žinių diena –  tarsi viso gyvenimo šventė. Aukime, bręskime, mokykimės (ugdykimės) kartu, nepamirškime bendravimo, bendradarbiavimo ir gerų jausmų.